Pytania pacjentów (18)

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Paula Szenejko

    Dzień dobry, czy jest możliwość monitorowania pulsu podczas ćwiczeń za pomocą np. smartwatcha? A przede wszystkim - czy zostały wykluczone inne przyczyny wysokiego pulsu niż nerwica?


    Witam. Od miesiąca mam stan podgorączkowy, od ok. Dwóch tygodni boli mnie codziennie głowa - okolice skroni, czoło, między oczami.
    Dodam, że pod koniec grudnia miałam sytuację w której po penicilinie dostałam pokrzywki, kilka dni brałam leki na alergię żeby zahamować tą pokrzywkę i finalnie wylądowałam w szpitalu z objawami takimi jak: ból gardła(jest zaczerwienione do tej pory), trudności w przełykaniu, uczucie guli w gardle, duszności, ciężko mi było nabrać oddech, biegunki, ból brzucha, przyspieszona akcja serca, puls wynosił 130, ból głowy, zatkane uszy, zawroty głowy, mocne osłabienie, w dodatku zrobił mi się żółty suchy język ze strukturą włosa( język do dziś jest suchy, że strukturą włosa tylko mniejszego, i w kolorze białym i czasami delikatnie żółtym).
    W szpitalu stwierdzili, że to początek jakiegoś wirusa, kołatanie jest przez niski poziom tsh, jednak był on dalej w normie- dolnej granicy (od kilku lat leczę się na niedoczynność tarczycy, pierwszy raz miałam tak niskie tsh, jednak endokrynolog powiedziała, że nie było na tyle niskie aby przez to były takie objawy).
    Po wyjściu ze szpitala u lekarza rodzinnego, Pani doktor wyczuła powiększona śledzionę, jednak USG jamy brzusznej zrobiłam dopiero trzy tygodnie później i wynika z niego, że wszystko jest w porządku.
    We krwi poziom bilirubiny wynosil 1,49.
    Leukocyty były lekko ponad normę a neutrofile lekko poniżej normy.
    Dodatkowo zrobiłam przeciwciała igE który były na poziomie 600.
    Diaminooksydaza 8,9 (norma >10)
    Czekam jeszcze na przeciwciała przeciwko penicilinie.
    Jeden z lekarzy powiedział, że wygląda to na wstrząs anafilaktyczny.
    Od wizyty w szpitalu minął miesiąc, pokrzywka nie pojawia się już wcale ( od pierwszego pojawienia się schodziła stopniowo), problemów z brzuchem również już nie mam, nie boli mnie, jedynie czasami widzę, jakby był spuchnięty po lewej stronie w nadbrzuszu. Codziennie odczuwam mocne zmęczenie, nie jestem w stanie niczego zrobić. Do tej pory mam problem żeby móc normalnie złapać oddech, jest mi ciężko i boli mnie wtedy pomiędzy łopatkami.
    Jednak czasem kiedy coś zjem, zatyka mi uszy, na jednym oku pojawia się jakaś mgła, czuję się pobudzona i boli mnie mocno głowa- właśnie czoło, między oczami i okolice skroni, ciężko mi się wtedy oddycha. Gardło dalej jest zaczerwienione, i odczuwam mocną suchość w jamie ustnej i gardła oraz język jest biały a czasem lekko żółty i suchy.
    Głowa boli mnie tak naprawdę codziennie i często pojawia się na jednym oku ta mgła. Jednak kiedy zjem (nie zawsze ale często) te objawy nasilają się.
    Czy to może być zapalenie zatok ? Lub uszu gdzieś w środku ? Dodam, że byłam u laryngologa, który powiedział, że z punktu laryngologicznego wszystko jest wporzadku.
    Czy może byc to nietolerancja histaminy?
    Jakie leki przeciwbólowe mogę zażyć, które w moim przypadku będą bezpieczne?
    Lub co innego to jest? I jakie badania powinnam jeszcze zrobić ?
    W kale nic nie wyszło, w wymazach z gardła również, testy alergiczne pokarmowe i wziewne również zrobiłam i wyszło kilka alergii głównie na pyłki i trawy ale maksymalnie drugiej klasy.
    Boje się żeby sytuacja się nie powtórzyła...

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Paula Szenejko

    Czy były próby leczenia lekami typowo na migrenę, np. tryptanami?


    Witam, Mateusz 26 lat. od ponad pół roku borykam sie z problemem piekących oczu, ciągle mrugam nie jestem w stanie wykonywac prawie zadnych czynnosci,nie moge prowadzic samochodu. czasami bola mnie nawet oczodoły ostatnio są ciemniejsze wygląda to jakbym nie spał 2 dni. Wczesniej leczylem sie na depresje, po odstawieniu lekow przeciwdepresyjnych moj nastroj sie polepszył natomiast zostałem z problemem bolących oczu, ból porownał bym z zapaleniem spojówek bądz naswietleniem po spawaniu (oczy nie są wogóle przekrwione). Dodatkowo dzwoni mi w uszach i jestem wrażliwy na dzwięk i ciągle leci z nosa wydzielina, mam tez wrażenie oczopląsu i lekkiej dezorientacji. Byłem u okulisty 3 razy , u laryngologa, mialem rezonans magnetyczny, zadne kropelki/masci nie pomagają nawet na chwile, jutro mam wizyte u okulisty po raz 4 bo juz nie wiem czy to sa objawy jakiejs nerwicy lękowej czy okulistyczne. wczesniej miewałem ataki paniki teraz nie czuje takiego lęku a ból oczu narasta więc nie wiem juz gdzie sie udać. Biore stos witamin , leki na zatoki, żadnych lekow psychiatrycznych, sporadycznie (raz na tydzien) wypijam 2 piwa. Bylem w szpitalu psychiatrycznym kilka razy psychiatrzy są bezradni.

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Paula Szenejko

    Czy była próba włączenia leków na migrenę przedsionkową?


    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Paula Szenejko

    Warto udać się na wizytę stacjonarną. Bez pełnego wywiadu ciężko diagnozować. Może to być po prostu zapalenie ucha jak i poważniejsze schorzenie.


    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Paula Szenejko

    Warto wykonać próby wątrobowe: ALAT, ASPAT, GGTP, fosfataza alkaliczna, bilirubina oraz INR (wskaźnik krzepnięcia). Warto również skonsultować potrzebę przyjmowania wenlafaksyny, olanzapiny, lamotryginy... Więcej


    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Paula Szenejko

    Dzień dobry, konieczne jest badania fizykalne zmian (kuleczek). Nadpłytkowość jest do dalszej diagnostyki, inne wyniki nie są niepokojące, jednak zaleciłabym inne badania laboratoryjne/obrazowe.


    Pytanie dotyczące bolesne miesiączkowanie

    Dzień dobry poszukuję lekarza któremu bliskie jest pojęcie holistyczne w leczeniu. Od 12 roku życia cierpię na PMDD. Takiej diagnozy od nikogo nie usłyszałam. Bolesność i inne dolegliwości nazywane ogólnie PMS zaburzają moje codzienne funkcjonowanie. Nie jestem w stanie uczestniczyć aktywnie w pracy, bez zwolnień w te dni, ale również wśród cyklu z powodów np nadważliości na zapachy i odruchy wymiotne. To nie wszystko. Złość i rozkojarzenie oraz zmęczenie uniemożliwiają wykonywanie mi odpowiedzialnej pracy. Szukam lekarza, który nie odeśle mnie z poczuciem winy że przyczyną moich torbieli na jajnikach jest przyjmowanie SSRI i przepisze mi na "humorki" olej z wiesiołka, którego działanie w tym zakresie nie jest potwierdzone przez żadne badanie. Szukam lekarza, który wykonuje delikatnie USG i nie nadużywa tej diagnostyki na każdej wizycie, ale wdraża nowoczesne techniki diagnostyki obrazowej. Szukam lekarza, który wie czym jest PMDD i ma zespół terapeutów pod swoim skrzydłem. Szukam leczenia holistycznego skupionego na wyleczeniu poprzez znalezienie przyczyny choroby, a nie leczenia objawowego. Szukam osoby która nie przepisze mi nimesoulidu i nie traktuje mnie jak królika doświadczalnego a nadąża nad nowymi badaniami w medycynie. Szukam osoby, która nie wyśmiewa mnie i nie zagląda mi w majtki by mieć potwierdzenie że potrzebuję zwolnienia w pracy z powodu bólu. Szukam lekarza, który nie przepisze mi antykoncepcji bez zbadania poziomu hormonów. Szukam lekarza, który nie pozwoli na biopsję jajnika bez znieczulenia. Szukam lekarza który przeprowadzi wywiad wstępny. Nie szukam porad u psychologów ani psychiatrów, którzy przepisują leki, którymi można się zabić. Obecnie mam diagnozę nowotworu jajników. Cokolwiek to znaczy. Proszę o informację gdzie się wyleczyć i dostać odpowiednią diagnozę.

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Paula Szenejko

    Dzień dobry, zapraszam na konsultację wraz z dokumentacją.


Autor

lekarz bez specjalizacji
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.