Pytania pacjentów (10)
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Leczenie u psychologa i psychiatry nie koliduje ze sobą, często jest korzystne, ale zdecydowaną odpowiedź mogę dać tylko po osobistym badaniu. Warto również zapytać o opinię swojego terapeutę.
Pozdrawiam,...
Więcej
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie wygląda mi to na paraliż przysenny, wtedy lęk jest najwyżej wtórny, nie mógłby się też "oganiać". Budzenie się z dusznością i lękiem może być efektem schorzeń somatycznych (np. choroba niedokrwienna... Więcej
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Trittico w tej dawce działa wyłącznie nasennie, jej zmniejszenie nie pomoże. Inne leki?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Są to zaburzenia nastroju, np. depresyjne, spowodowane chorobą lub uszkodzeniem mózgu. Jeżeli źle się Pani czuje, jest płaczliwa, to tym bardziej trzeba chodzić na wizyty i brać leki.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Mogę zaproponować konsultację psychiatryczną, dysponuję wolnym terminem 8 marca.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Doreta nie jest tutaj rozwiązaniem na dłuższą metę. Zaburzenia pracy przewodu pokarmowego często mają związek ze stanem psychicznym, dlatego zasadna wydaje się konsultacja psychiatryczna lub psychologiczna. Więcej
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Do psychiatry nie potrzeba skierowania (ja osobiście nie przyjmuję w ramach kontraktu z NFZ). Przy zaburzeniach odżywiania zwykle jest konieczność psychoterapii, na którą kieruje lekarz psychiatra.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Może być gorzej lub lepiej, warto kontynuować leczenie.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Generalnie nie przyjmuję przed południem. Jeżeli to jedyna możliwość, proszę kontaktować się indywidualnie, np. smsem.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
U osób cierpiących na chorobę Hashimoto depresja występuje częściej, ale nie u wszystkich. Zaburzenia afektywne dwubiegunowe nie występują częściej.
Autor
Popularne pytania
-
W jaki sposób poradzić sobie ze stresem w pracy?
Trudności ze snem oraz ucisk w klatce piersiowej mogą być wynikiem nagromadzonego…