Czy po zawale i wylewie można całkowicie odstawić leki?
5
odpowiedzi
Moja mama miała łagodny zawał i raka szyjki macicy. Jest po chemioterapii i chyba radioterapii też. Ponad rok temu wylew albo udar mózgu, wygląda że też łagodny, bo funkcjonuje całkiem nieźle. Ma wysoki cholesterol. Bierze leki na serce i zbicie cholesterolu i pewnie jeszcze jakieś, które moim zdaniem powodują, że nie czuje się dobrze, np bolą ja kości i stawy.Jestem zwolennikiem zapobiegania chorób odpowiednią dietą i nie ufania chemii.
Jakie szanse są żeby mama odstawiła wszystkie leki przepisywane przez lekarzy wspierających koncerny chemiczne?
Jakie szanse są żeby mama odstawiła wszystkie leki przepisywane przez lekarzy wspierających koncerny chemiczne?
jesli beda dobrane wlasciwe leki homeopatyczne to mozna tamte odstawic
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Przy takich dolegliwosciach trudno jest odstawić leki chemiczne. Metodami naturalnymi można wspomóc pacjentkę na wielu płaszczyznach i poprawić jej samopoczucie.
Według zaleceń kardiologów , po zawale należy brac statyny do ,końca życia, są jednak też inne sposoby na obniżenie cholesterolu
Proszę skierować pytanie do kardiologa i neurologa.
Szanowna Pani/Szanowny Panie, bardzo zaniepokoiło mnie to pytanie - obawiam się, że przy tak sceptycznym podejściu do leczenia nie tyle szansa, co ryzyko, że pacjentka odstawi (sama lub przy Pańskiej namowie) wszystkie leki jest bardzo duże. Boję się, że trudno będzie przekonać Państwa, by tego nie robić, ale spróbuję. Pacjentka przebyła już co najmniej 3 potencjalnie śmiertelne choroby - niestety, najwyraźniej dotychczasowy tryb życia, dieta itp.nie zdołały zapobiec tym zachorowaniom. O postępowaniu po leczeniu ostrej fazy raka szyjki macicy nie będę pisał, bo to nie moja specjalizacja. Po zawale serca i po udarze większość pacjentów ma przepisywane kilka leków, z których większość zmniejsza ryzyko wystąpienia odległych powikłań tych chorób, mogących prowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia lub nawet do zgonu lub też zmniejsza ryzyko ponownego wystąpienia tych chorób. O tym, że leki te zmniejszają to ryzyko, wiemy z licznych badań naukowych. Inne leki stosowane po zawale serca lub udarze mózgu poprawiają stan zdrowia pacjenta. A zatem każdy z leków zapisywanych przez lekarzy w tych sytuacjach albo przedłuża (statystycznie) życie pacjentowi, albo poprawia jakość życia. Tym samym samodzielne odstawienie tych leków wiązałoby się z dobrowolnym skróceniem sobie życia lub pogorszeniem jego jakości! Proszę więc niczego nie odstawiać bez uzgodnienia z lekarzem. Lekarz z pewnością będzie Państwu w stanie objaśnić, jakie korzyści powinien przynosić każdy ze stosowanych u pacjentki leków. Co innego, jeżeli występują działania niepożądane - wtedy koniecznie trzeba je omówić z lekarzem i być może okaże się, że faktycznie mają one związek z którymś z leków, a wtedy lekarz pomoże znaleźć optymalne rozwiązanie np. poprzez zmianę leku. I na koniec - tak, oczywiście, stosowanie leków stanowi wsparcie koncernów farmaceutycznych, po prostu dlatego, że każdy lek dopuszczony do obrotu ktoś wynajduje, poddaje wieloletnim badaniom i w końcu produkuje, co oczywiste - zarabiając na tym.
Eksperci
Podobne pytania
- Lek trifas 10 i prestarium 10mg czy można te leki odstawić po zawale Mam 61 lat ciśnienie 108/60 biorąc tabletki spada na 88/55 bardzo źle się wtedy czuje czuje
- Proszę o poradę. Tata pół roku temu przeszedł zawał o którym nie wiedział teraz obecnie czeka na operacje trzech baypasow proszę powiedzieć czy operacja jest poważna i czy operacja trzech baypasow jest rzadkim przypadkiem?
- Bardzo proszę o udzielenie mi porady, będę bardzo wdzięczna za pomoc. Więc za tydzień chcę zrobić na twarz osocze bogatopłytkowe. Tylko, że mam problem, ponieważ nie wiem jak to się ma do zazywajacych obecnie leków. Jest to lek o nazwie Flucofast. Lekarz zapisał mi go na grzybicę w jamie ustnej, do tego…
- W 1999 r przeszedłem zawał serca, mam założone kilka stentów.Biorę leki acard, plavix, biosotal,prestarium, atoris. Lekarz ortopeda zaproponował mi leczenie barku osoczem bogatopłytkowym PRP. Czy mogę zgodzić się na takie leczenie. Proszę o poradę . Czesław
- Jestem na Humirze. Mam łuszczycowe zapalenie stawów. Czy mogę leczyć zwyrodnienia stawu kolanowego osoczem bogatoplytkowym?
- Pół roku temu miałam zawał NSTEMI,zazywam ,areplex 75mg,acard,tritace 10mg,primacor 10mg,nebilet 2,5 mg zaranta 20mg,czy moge zrobic zabieg osocza bogatopłytkowe,
- Jestem po rozległym zawale serca, mam problemy z arytmią, nadciśnieniem i nadwagą ok. 30 kg. Kardiolodzy zalecają dietę i ćwiczenia, niestety z obu mam problemy. Czy w mojej sytuacji moźliwa jest pomoc?
- Moja mama, lat 80, jest 3 miesiące po ciężkim zawale. Rozpoznanie - niewydolność krążenie przewlekła NYHA III/II. Zawał serca ściany przedniej i bocznej przebyty z uniesieniem odcinka S-T leczony PTCA GPZ z implantacją 2 stentów DES.PTCA PTW z implantancją stentu DES. Kardiomiopatia pozawaowa z obniżoną…
- W dniu 24.01.2016 miałem zawał serca. W szpitalu leżałem do 27.01, gdzie zastosowano koronaroplastykę. W wypisie zalecane leki to: Acard 75mg, Clopidix 75mg, IPP 20mg, Torvacard 40mg, Nedal 5mg, Lakea 50mg oraz inhalatory wziewne: Atrovent N, Miflonide 400ug, i Zafiron ponieważ od 10-ciu lat choruję…
- O czym może świadczyć wynik kinaza fosfokreatynowa 1458 U/l . Mam 32 lata i jestem po zawale serca. Przyjmuje standartowe leki nasercowe po zawale, czy ten wyskoki poziom kinazy może mieć związek z tymi lekami? Jak ewentualnie obniżyć ten poziom? Z góry dziękuje za odpowiedż.
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 11 pytań dotyczących usługi: zawał serca
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.