czy to prawda, ze osoba z osobowością neurotyczną nie zachoruje na schizofrenie? Inaczej, czy z nerw
1
odpowiedzi
czy to prawda, ze osoba z osobowością neurotyczną nie zachoruje na schizofrenie? Inaczej, czy z nerwicy lękowej z depersonalizacją można zachorować na schizofrenie? Od wielu lat mam nerwice, leczę ją od 3,5 farmakoterapią. Biorę perazin, który przez 3 lata działał na mnie fantastycznie w dawce 200mg na początku, a na końcu 25mg. Po przeczytaniu na jakimś forum o tym, ze neuroleptyki uszkadzają móżg, dosta łam silnej DD i trafiłam do lekarza, oczytana w internecie o objawach schizofrenii, której się boje. Biorę perazin w dace 150mg w tej chwili od lutego, i stany derealizacji czasem są, czasem nie, boje się isc do pracy, boje się wychodzić do ludzi, boje się ze 3 lekarzy i 3 psychologów mnie błędnie zdiagnozowało. Boje sie ze juz nigdy nie bede sobą. Czy może zmiana leków by pomogła? mam tez problemy ( czasem) ze snem, Są dni kiedy czuje sie na prawde dobrze, a są takie w których nie mam siły wstac z łóżka.
Wieloletni przebieg nerwicy lękowej oraz objawy depersonalizacji wskazują, że należy przeanalizować dotychczasowe rozpoznania oraz stosowane leczenie i być może poszerzyć diagnozę o zaburzenia, które mogą sprawiać, że objawy utrzymują się. Objawy związane ogólnie mówiąc z długotrwałym silnym stresem w przeszłości lub obecnie mogą być niekiedy mylnie brane za objawy schizofrenii czy innych psychoz. Do takich objawów należy depersonalizacja a także wiele innych. Należy także przeanalizować wyniki badań i wziąć pod uwagę współistniejące choroby internistyczne. W procesie diagnostycznym konieczna jest współpraca lekarza psychiatry i wyspecjalizowanego w tym obszarze psychoterapeuty. Niezbędna jest także motywacja do zdrowienia i współpraca ze strony pacjenta.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta) - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Eksperci
Podobne pytania
- Mam pytanie mój syn jest chory na schizofremie leczy się już czwarty miesiąc czy to jest normalne że się kąpię 5-6 razy dziennie i często z kimś rozmawia a nikogo nie ma dziękuję bardzo za odpowiedź
- Czy biorac leki na schizofremie mogą wrócić ataki mój syn leczy się wyszedl miesiąc temu że szpitala bierze leki ale zostało zauważone ze rozmawia sam ze sobą czy jest to możliwe
- Czym się różnią zaburzenia osobowości od schizofrenii
- Czy w schizofrenii może wystąpić samookaleczanie? Choruję na schizofrenię paranoidalną od roku, gdy miałem pierwszy ostry epizod psychotyczny, okaleczałem się żyletką robiąc rany na udach i rękach czy istnieje taki objaw w schizofrenii?
- Jak bezpiecznie zejść z Amisulprydu (Solian) ? Biorę już go od 5 lat
- Jakie objawy ma schizofrenia i jak ją odróżnić od zaburzeń osobowości
- Co zrobić w wypadku urojeniowej zazdrości u mojej partnerki? Wiem że cierpi na schizofrenię i akceptuję ten fakt (do tego leczy się i chodzi na terapię), chciałbym jedynie lepiej umieć pomóc, samego faktu zazdrości nie biorę do siebie bo nie mam nic na sumieniu, ale duże cierpienie sprawia mi moja…
- Co zrobić w wypadku urojeniowej zazdrości u mojej partnerki? Wiem że cierpi na schizofrenię i akceptuję ten fakt (do tego leczy się i chodzi na terapię), chciałbym jedynie lepiej umieć pomóc, samego faktu zazdrości nie biorę do siebie bo nie mam nic na sumieniu, ale duże cierpienie sprawia mi moja…
- Choruje na schizofrenie niezroznicowana z przewagą objawów negatywnych Rok temu miałam elektrowstrzasy i mi pomogły Proszę mi powiedzieć czemu obecnie występuje silny lęk i brak własnej woli?
- Mam syna który leczy się na schizofremie wczoraj zauważyłam że napij się wódki boję się co może się stać czy wróci agreja?
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 55 pytań dotyczących usługi: schizofrenia
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.