Dzień dobry, mój problem zaczął się 4 miesiące temu od 2 lat żyje w wiecznym stresie , nerwach. Wszy

6 odpowiedzi
Dzień dobry, mój problem zaczął się 4 miesiące temu od 2 lat żyje w wiecznym stresie , nerwach. Wszystko zaczęło się od zwykłego bólu brzucha , który trwał 3 tygodnie leczony byłem na zatrucie , ale nic nie pomagało po raz pierwszy w życiu dostałem ,, ataku'' ( zazwyczaj gdy spotyka mnie atak , zaczynam odruchowo chodzić po domu , mam uderzenia gorąca , cały czas powtarzam , że coś mi jest , jestem na cos chory. Zazwyczaj przechodzi po kilku minutach , czasami stosowałem hydroxyzyne. Lekarz pierwszego kontaktu zlecił podstawowe badania , w których wszystko jest w porządku. W międzyczasie pojawiły się nowe objawy tj. myśli odnośnie tego ze mam schizofrenie , chorobę dwubiegunową , urojenia , coś mi się stało w głowę i myśli że kogoś zaraz zaatakuje , zrobię krzywdę. Mysli odnośnie stworzenia świata, funkcjonowania człowieka , potrafia mnie wybudzić zawroty głowy. Od tamtej pory czuje się dziwnie nic mnie nie boli , ale też nie umiem powiedzieć co mi jest poprostu czuje sie dziwnie. Wachania nastroju.
Zrobił Pan podstawowe badania i wysłał zapytanie, czyli próbuje Pan sobie poradzić z trudnymi objawami. Teraz pora na kolejny krok, czyli umówienie się do psychologa lub psychoterapeuty, co pozwoli zidentyfikować problem i wybrać drogę do poprawy samopoczucia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Bywa tak, że problemy związane z psychiką ujawniają się właśnie za pomocą objawów somatycznych - związanych ze zdrowiem fizycznym. Jeżeli w badaniach zleconych przez lekarza rodzinnego wszystko jest w porządku, warto zastanowić się nad wizytą u psychologa, gdzie wstępna diagnoza da pewien obraz tego, czy dolegliwości mogą być związane ze zdrowiem psychicznym.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
opisywane objawy oczywiście mogą być wywołane przez wspomniany przewlekły stres, a nawet pasują do często spotykanych objawów. Mózg reaguje na pracę układu hormonalnego i wywołuje objawy psychosomatyczne. Gorsza wiadomość jest taka, że opisywane objawy nie leczone, nasilają się i utrwalają co może już prowadzić do coraz poważniejszych stanów. Wskazane jest tu pilna konsultacja z psychologiem lub psychoterapeutą.
Pozdrawiam.
Dzien Dobry, widzę, że sytuacja jest trudna. Zlecam udać się po wsparcie do psychologa lub psychoterapeuty. Myślę, że regularne spotkania przyniosą korzyść w postaci zrozumienia objawó i lepszego samopoczucia.
W przebiegu zaburzeń lękowych bardzo częsta jest myśl, że to "początek końca". " Umrę, zwariuję, uduszę się, zemdleję, oślepnę..."
Te przykre objawy są wynikiem rozregulowania systemu alarmowego organizmu, można to porównać do awarii alarmu, zamontowanego w mieszkaniu, który włącza się bez powodu.
Bardzo często zaburzenie lękowe rozwija się, jako odpowiedź na doświadczenie traumatyczne, zbyt przeciążające - lub np. jako odpowiedź na długotrały stres. Kluczowe jest zadbanie o siebie i zaopiekowanie się sobą w kierunku przywrócenia bezpieczeństwa. Warto ćwiczyć oddech (skupiając uwagę na długim, swobodnym wydechu), spacerować, słuchać muzyki, jeść wartościowe posiłki, zwolnić tempo życia. .Bardzo pomocne jest w takiej sytuacji wsparcie terapeutyczne - które pomoże Panu na "tu i teraz", a także na przyszłość, przywracając komfort życia i zaufanie do świata.
Rozumiem, że przeżywasz trudny okres związany z różnymi objawami psychicznymi i fizycznymi. Ważne jest, abyś skonsultował się z lekarzem psychiatrą lub psychologiem, aby uzyskać fachową ocenę i wsparcie.

Objawy, takie jak myśli urojeniowe, wahania nastroju i ataki lękowe, mogą być związane z różnymi zaburzeniami psychicznymi, takimi jak depresja, nerwica czy zaburzenia lękowe. Wizyta u specjalisty pomoże w dokładnej diagnozie oraz ustaleniu odpowiedniego planu leczenia.

Jeśli masz trudności w codziennym funkcjonowaniu, ważne jest również, abyś nie zwlekał z uzyskaniem pomocy. Terapeuta może pomóc Ci zrozumieć źródło tych objawów i pracować nad strategiami radzenia sobie z nimi.

Pamiętaj, że szukanie pomocy nie oznacza słabości, a zrozumienie swojego stanu psychicznego może być pierwszym krokiem do poprawy. Nie wahaj się także rozmawiać otwarcie z bliskimi o swoich uczuciach i poszukać wsparcia w najbliższym otoczeniu.

Eksperci

Arkadiusz Siekierzycki

Arkadiusz Siekierzycki

Psycholog, Psychoterapeuta

Szczecin

Marcin Okoński

Marcin Okoński

Psycholog, Psychoterapeuta

Warszawa

Zuzanna Bończyk

Zuzanna Bończyk

Psycholog, Psychoterapeuta

Łódź

Barbara Niżankowska-Półtorak

Barbara Niżankowska-Półtorak

Psycholog

Rzeszów

Joanna Żurada-Wyrwińska

Joanna Żurada-Wyrwińska

Psychiatra

Sopot

Beata Pępkowska

Beata Pępkowska

Psycholog

Kraków

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 181 pytań dotyczących usługi: nerwica
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.