Jak można zliwkidować problemy z oddychaniem będąc alergikiem?

3 odpowiedzi
Jestem alergikiem. Mam problem z oddychaniem. Trudno jest mi zaczerpnąć pełny wziewa powietrza i to nawet bez odbycia wysiłku. W nocy śpię spokojnie. Byłem u 2 pulmonologów i płuca są ok. Była też robione spirometria, brane leki na astmę. Ale nic nie pomogło. Odwiedziłem laryngologa, wina przegrody nosowej. Jestem 1,5 miesiąca po operacji nadal zero poprawy. Zauważyłem, że jedna dziurka do nosa, często na przemian mi się zatyka. Inhalacje wodą morską nic nie dają. Jedynie otrivin mi odpycha ten nos, ale nie mogę go brać dzień w dzień, a po drugie nie zauważyłem różnicy odnośnie oddychania, kiedy mi się dziurka odetkała. Czy rzeczywiście niedrożność nosa może mieć tak wielki wpływ u mnie na oddychanie i jak w końcu dojść do tego, żeby normalnie funkcjonować?
Witam
po 1. koniecznie trzeba odstawić Otrivin
2. często udaje mi sie poprawić drożność nosa stosując prostą metodę jaką jest kriokonchoplastyka nosa (zamrażanie małżowin nosa)
Może warto spróbować
Pozdr
Stanisław Nitek

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam!
W pierwszej kolejności konieczna pełna ocena kliniczna uzupełniona o ewentualne badanie endoskopowe - wówczas mamy jasność obrazu klinicznego pod kątem patologii w obrębie jam nosa. W przypadku gdy w zakresie wykonanej diagnostyki nie znajdujemy patologii - możemy pokusić się o wykonanie donosowych testów prowakacyjnych. W ostateczności należy brać pod uwagę zjawisko tzw. cyklu nosowego - na który składa się z faza „zatkania” (obrzęku) i „odetkania” w nosie. Jest to typowe zjawisko, które polega na cyklicznym powiększeniu naczyń krwionośnych wewnątrz nosa i ich obkurczeniu. Cykl nosowy trwa zwykle od jednej do czterech godzin, w zależności od osoby. Zwykle jedno nozdrze jest bardziej „zatkane” niż drugie. Nie oznacza to jednak, że taka sytuacja jest stała. Po zakończeniu jednego cyklu następuje zmiana. Na przepływ powietrza w normalnej niedrożności wpływ ma kilka czynników, między innymi pozycja ciała. Podczas leżenia na boku nozdrze znajdujące się na górze staje się bardziej „otwarte”. Nos może zostać „zatkany” także na skutek przeżywania silnych emocji, wysiłku fizycznego, zmiany temperatury. Cykl nosowy jest kontrolowany przez część współczulną autonomicznego układu nerwowego - a więc niezależną od naszej woli.
Powyższe spostrzeżenie jest zjawiskiem fizjologicznym.
Pozdrawiam!
W przypadku pytań/wątpliwości służę pomocą!
Pytaj tego operatora przegrody. Dla czego nie zrobił roboty jak trzeba. Reklamuj to u niego.

Eksperci

Justyna Tymińska

Justyna Tymińska

Lekarz rodzinny

Warszawa

Karolina Kozera-Wojtan

Karolina Kozera-Wojtan

Dermatolog, Dermatolog dziecięcy, Wenerolog

Warszawa

umów wizytę
Kaja Krawczyk

Kaja Krawczyk

Pediatra

Warszawa

Ewelina Kazalska

Ewelina Kazalska

Alergolog, Lekarz medycyny pracy

Warszawa

Jadwiga Woźniak

Jadwiga Woźniak

Pediatra

Libiąż

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 67 pytań dotyczących usługi: alergia
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.