Jak poradzić sobie z ciągłym niepokojem i bezsennością?
6
odpowiedzi
Witam. Od dwóch miesięcy odczuwam dziwny niepokój, słabo śpię, dręczą mnie koszmary, jak nie muszę to nie wychodzę z domu, ponieważ na zewnątrz czuje się zagrożona – wiem, że to dziwnie brzmi, ale tak jest, do tego ciągle kotłują mi się w głowie negatywne myśli, których nie mogę zatrzymać, Co mi dolega i czy jest mi Pan w stanie pomóc?
Pani Ani aby dokonać trafnej diagnozy problemu musiałbym się z Panią spotkać, jednakże z tego co Pani pisze skłaniałbym się ku zaburzeniom nerwicowym. Zaburzenia te biorą się z podwyższonego poziomu lęku, którego przyczyną jest najczęściej ogólne przeciążenie o charakterze silnego przewlekłego stresu który nie jest w odpowiedni sposób rozładowywany. I choć obraz zaburzenia może być bardzo nieprzyjemny w doświadczeniu (szczególnie jeśli mowa jest o natrętnych myślach) to jednak jest to bardzo powszechne zaburzenie, które stosunkowo łatwo można wygasić. Najczęściej pomaga sama psychoterapia prowadząca do zmiany, utartych nieracjonalnych przekonań, zmiany schematów zachowania jak również wprowadzenia do codziennego życia zasad higieny psychicznej. Pracuję w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej (w uproszczeniu jest to zmiana myśłi, emocji i zachowania). Psychoterapia prowadzona w nurcie poznawczo-behawioralnym jest najskuteczniejsza spośród wszystkich szkół terapeutycznych jeśli chodzi o leczenie zaburzeń nerwicowych. Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam Radek :)
Pozdrawiam Radek :)
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam Pani Anno. Z treści jakie Pani napisała można podejrzewać objawy nerwicowe, zaburzenia lękowe. Najczęściej swoje źródło biorą one w braku higieny psychicznej jak i w nieprzystosowawczych przekonaniach na temat siebie samego jak i otaczającej rzeczywistości co prowadzi do destrukcyjnych zachowań, obniżenia motywacji do działania, obniżonej samooceny i tak dalej. Zapraszam Panią do kontaktu, z chęcią bliżej przeanalizował bym Pani sytuację, myślę, że mógłbym pomóc. Pozdrawiam Psycholog Adrian Szafrański.
Dzień dobry,
Na pewno warto bliżej przyjrzeć się sytuacji, którą Pani opisuje - co się zadziało w Pani życiu dwa miesiące temu, jaka jest intensywność Pani objawów, w jakich sytuacjach się nasilają, a kiedy maleją. Te i szereg innych pytań, na pewno zadałby Pani terapeuta na pierwszej konsultacji. Bardzo zachęcam Panią do zapisania się na konsultację do psychologa, psychoterapeuty bądź psychiatry, szczególnie ze względu na to, że wyobrażam sobie, że ciężko Pani funkcjonować na co dzień w takiej sytuacji.
Pozdrawiam,
Małgorzata Bułhak
Na pewno warto bliżej przyjrzeć się sytuacji, którą Pani opisuje - co się zadziało w Pani życiu dwa miesiące temu, jaka jest intensywność Pani objawów, w jakich sytuacjach się nasilają, a kiedy maleją. Te i szereg innych pytań, na pewno zadałby Pani terapeuta na pierwszej konsultacji. Bardzo zachęcam Panią do zapisania się na konsultację do psychologa, psychoterapeuty bądź psychiatry, szczególnie ze względu na to, że wyobrażam sobie, że ciężko Pani funkcjonować na co dzień w takiej sytuacji.
Pozdrawiam,
Małgorzata Bułhak
Witam. Na podstawie tego krótkiego opisu Pani trudności można podejrzewać, że cierpi Pani na jedno z zaburzeń lękowych. Jednak, aby dokonać pełnej diagnozy i opracować wstępny plan leczenia, konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu, m.in. dotyczącego wydarzeń towarzyszących pojawieniu się objawów, treści samych myśli oraz ich intensywności, jak również Pani sytuacji życiowej. Zapraszam zatem do bezpośredniego kontaktu z psychoterapeutą, najlepiej pracującego w nurcie poznawczo-behawioralnym. Z poważaniem Justyna Krupa-Burkiewicz
Dobry wieczór. Po pierwsze dobrze byłoby zastanowić się, czy coś wydarzyło się przed tym, jak zauważyła Pani niepokojące objawy - czy coś się zmieniło w Pani sytuacji lub miały miejsce jakieś nieprzyjemne sytuacje? Jeżeli nic takiego się nie stało, może być to symptom zaburzeń lękowych, których przyczyny mogą być różne, czasem trudno uchwytne do wychwycenia dla osoby na nie cierpiącej a dostępne specjaliście. Pracuję z zaburzeniami lękowymi, oczywiście więcej byłabym w stanie stwierdzić podczas wizyty, na którą zapraszam.
Prawdopodobnie cierpi Pani na zaburzenia lękowe. Mogę Pani pomóc. Pozdrawiam
Eksperci
Podobne pytania
- Witam, Na skutek stosowania antykoncepcji hormonalnej (przez krótki okres ok. 2 msc) dostałam napadu paniki a kolejno stanów lekowych. Obecnie mijają dwa tygodnie od mojego ostatniego silnego stanu lękowego jednak nadal zmagam się z traumą po tym wydarzeniu i ciężko uspokoić mi moje myśli. Czuje…
- Witam borykam się z nerwica lękową ok30lat. Objawy występujea różne. Oprócz tego zaburzenia osobowości i ataki paniki w zasadzie stres po bardzo ciężkim przebyciu na drodze. Utrata świadomości. Boję się długich prostychruchliwych szos i autostrad poprostu tracę władze proszę o pomoc
- Co noc śni mi się, że jestem molestowana seksualnie przez mężczyznę, który istnieje w świecie realnym i czasami bywa u mnie w domu(ale nie było żadnego kontaktu między nami). Ten problem przekłada się na życie codzienne, boję się wszystkich mężczyzn, których spotkam. Nie ufam im. Jestem 16-latką, jako…
- Witam. Od ponad pół roku zmagam się z lękiem przed tym, że w miejscu publicznym zemdleję (np. w kościele), albo w dusznym pomieszczeniu. Lęk narodził się w styczniu kiedy to na niedzielnej mszy zrobiło mi się słabo i wyszedłem z kościoła. Przez caly dzień stresowalem się , rozmyślałem cały czas tą sytuację…
- Gdzie w Kielcach lub w dalszej odległości jest psychoterapeuta zajmujący się szczególnie derealizacją depersonalizacją?
- Ciągle się wszystkiego boję tego czego nie ma co się nie wydarzyło jestem uzależniony od alkoholu ale nie pine
- Dzień dobry odstawiam miansec i mam pytanie,czy jednym z objawów odstawienia może być niski puls 40/min. Mam tak od około miesiąca i zastanawiam się czy to jest bezpieczne dla mnie? Pozdrawiam serdecznie
- Witam. A jak mnie na przykład boli głowa (np. ze zmęczenia, niewyspania albo od pogody), to mogę łączyć leki przeciwlękowe Asentra z przeciewbolowymi Ibuprom? Zastanawielem się nad tym, mam nerwicę natrectw i boje się brać nieznanych i obcych mi leków i boje się, że mi się coś stanie, ale niestety muszę…
- Dzień dobry, dostałam lek Sertagen 50mg oraz pramolan 50 mg- stosowanie doraźne. Czy bezpiecznie jest łączyć oba leki?
- Witam jestem kierowcą i ataki paniki łapią mnie podczas jazdy autem , szybkie bicie serca uderzenia gorąca uczucie duszenia w gardle drętwienie rąk i nóg kłucia w klatce i nie moge tez nabrac pelnego oddechu dlugo by to wymieniac wszystko badania z krwi wszystko okej , kardiolog echo serca ekg i wysilokowe…
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 231 pytań dotyczących usługi: zaburzenia lękowe
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.