Mam 20 lat. Stwierdzono u mnie nerwicę około 2 lata temu. Ostatnio bardzo narzekam na przyspieszony

2 odpowiedzi
Mam 20 lat. Stwierdzono u mnie nerwicę około 2 lata temu. Ostatnio bardzo narzekam na przyspieszony puls. Zaczęło się to kilka dni temu. Byłem u lekarza z tym problemem. Zmierzył mi ciśnienie, wyszło 130/80, czyli uplasowało się w granicach normy oraz puls, który w rezultacie wyniósł 90 uderzeń serca na minutę, co jest wartością przyspieszoną, w stosunku do normy w moim przedziale wiekowym. Ponadto, jeszcze przed wizytą w przychodni, odczuwałem obniżoną temperaturę rąk. Pan doktor stwierdził, że są to typowe objawy nerwicy. Pragnę nadmienić, że przyjmuję leki Ketrel i Andepin od około 2 lat, ale nigdy wcześniej nie odczuwałem tego typu symptomów. Dodam, że nie miałem ostatnio większych stresów oprócz wizyty u dentysty, aczkolwiek nawet po niej puls się nie unormował. Wnioskuję zatem, że ten stan nie jest tym spowodowany. Być może są to podświadome stresy. Proszę o poradę, co robić w tej sytuacji i jak zachowywać się podczas ,,ataków" przyspieszonego pulsu. Z góry dziękuję.
Trudno odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Wiele emocji nie jest przeżywana świadomie, często jedynym ich objawem jest na przykład drżenie rąk, przyspieszony puls, "zimne ręce" itp. Proponuję skonsultować się z lekarzem, który powinien ocenić stan somatyczny pacjenta; jak rozumiem z treści posta Pana lekarz prowadzący jest właściwą osobą do której powinien się Pan zwrócić. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jeśli zostały wykluczone przyczyny somatyczne, a objawy będą się utrzymywać lub wręcz nasilac zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym i być może podjęciem dodatkowo psychoterapii w celu "spsychologizowania" objawów, zrozumienia ich przyczyny, nazwania emocji jakie być może się pod nimi kryją. Przeniesienie do świadomości nieuswiadomionych pragnień, uczyć, celów pozwala je konstruktywne wyrazić i zmniejsza poziom wewnętrznego napięcia. Życzę powodzenia w drodze ku zdrowiu :)

Aleksandra Zaród

Eksperci

Tomasz Górski

Tomasz Górski

Psycholog

Bydgoszcz

Piotr Szyłejko

Piotr Szyłejko

Psycholog

Warszawa

Małgorzata Kowalska

Małgorzata Kowalska

Psycholog

Tarnowskie Góry

Izabela Słowakiewicz

Izabela Słowakiewicz

Psycholog, Psychoonkolog

Olsztyn

Angelika Wątor

Angelika Wątor

Psycholog

Sosnowiec

Patrycja Kozłowska

Patrycja Kozłowska

Psycholog

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 180 pytań dotyczących usługi: nerwica
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.