Moj maz byl u psychiatry bo mial wizje roznych postaci zwierzat itp.lekarz zalecil przyjmowanie leku

5 odpowiedzi
Moj maz byl u psychiatry bo mial wizje roznych postaci zwierzat itp.lekarz zalecil przyjmowanie leku rispolept 1mg w ilosci 1 tabletka wieczorem, ale po tych tabletkach ma objawy jakby byl pijany jest apatyczny chociaz spi dobrze ale przy zapalonym swietle, nie chce juz brac tych tabletek bo go dodatkowo przymulaja chociaz nie ma po nich juz widzen czy sa lekarstwa skuteczne bez objawow opisanych wyzej lekarz twierdzi ze te tabletki sa dobre dla niego dodam ze maz chcialby takie leczenie ktore pozwoliloby mu na jazde samochodem bo przy tabletkach co je bieze lekarz zabronil prowadzenie pojazdow maz ma 70 lat slyszalam o leczeniu niekonwecjonalnym co sadzic o tym nie wiem prosze o opinie
Przy objawach psychotycznych odradzam niekonwencjonalne leczenie. W swojej praktyce jeszcze nie spotkałem się z poprawą, raczej - z koniecznością hospitalizacji.
Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Czytając Pani wiadomość wyobrażam sobie, że trudno jest zaakceptować Państwu chorobę męża oraz ograniczenia wynikające z niej tkj. objawy uboczne leku. Jak zapewne uprzedzał psychiatra to leki - szczegolnie w pierwszej fazie, moga powodować senność. Z czasem organizm przyzwyczaja sie i leki przestaja byc tak otumianiajace. Musza Panstwo jednak zdawac sobie sprawę, że objawy zaburzeń psychotycznych (zakładam z opisu że takie mogą być) bez leczenua mogą się pogłębiać.
Prowadzenie samochodu - niezaleznie od przyjmowania leków, zdecydowanie powinno być przez męża zaprzestane... Już same objawy choroby mogą wpłynąć niekorzystnie na realne postrzeganie sytuacji na drodze i doprowadzić do wypadku. Mogą ucierpieć Państwo albo ktoś inny.
Myślę, że warto byłoby skoncentrować się na tym co jest korzystne i pozytywne w kwestii przyjmowania lekarstwz
Leczenie konsencjonalne jest przede wszystkim kluczowe aby mąż miał możliwość realnego widzenia otaczającej go rzeczywistości, a nieprowadzenie auta nie było przeszkodą w fajnym codziennym funkcjonowaniu
Szanowna Pani,
zachęcam Państwa do ponownej konsultacji z lekarzem psychiatrą. Przyjmowanie leków wiąże się niekiedy z doznawaniem nieprzyjemnych skutków ubocznych. W takiej sytuacji warto opowiedzieć o nich lekarzowi, by ten mógł podjąć decyzję o ewentualnej modyfikacji leczenia.
Odstawienie leków oraz stosowanie zamiast nich metod niekonwencjonalnych przy objawach, które Pani opisała może okazać się nie tylko nieskuteczne, ale i szkodliwe.
Pozdrawiam!
Witam
Reprezentuję kierunek terapeutyczny cieszący się powodzeniem w leczeniu psychoz. Psychoza nie pojawia się bez przyczyny! Polecam klasykę "Lęk" Antoniego Kępińskiego. Leczenie farmakologiczne bez psychologicznego głębszego wywiadu to symptom biologizmu we współczesnej psychiatrii. Sukcesy metody opartej na terapii gdzie farmaceutyki mogą być włączane jako DODATEK są opisane w literaturze medycznej (ang.) Osobiscie znam osoby które w ten sposób pokonały objawy psychozy. Istotne podejście holistyczne, suplementacja ściśle wedle opracowań naukowych itd. Nigdy nie rzucamy. samodzielnie psychofarmaceutyków przyjmowanych od dłuższego czasu, dodaję na przyszłość.
Witam. Zdecydowanie odradzam samowolne odstawienie Rispoleptu. Dawka 1 mg to dawka minimalna, trzeba nieco cierpliwości, aby organizm się do niej zaadoptował. Zaburzenia u męża, o których Pani pisze zapewne mają podłoże organiczne (związane z procesem otępiennym), więc prowadzenie pojazdów mechanicznych jest absolutnie przeciwskazane dopóki nie wykona się badania psychologicznego które oceni nasilenie zaburzeń funkcji poznawczych. Pozdrawiam.

Eksperci

Zuzanna Bończyk

Zuzanna Bończyk

Psycholog, Psychoterapeuta

Łódź

Aneta Baranowska

Aneta Baranowska

Psycholog

Skawina

Karolina Umińska

Karolina Umińska

Psycholog, Psycholog dziecięcy

Katowice

Maria Snarska

Maria Snarska

Psycholog, Psychoterapeuta

Warszawa

Joanna Żurada-Wyrwińska

Joanna Żurada-Wyrwińska

Psychiatra

Sopot

Dorota Ussorowska

Dorota Ussorowska

Geriatra, Psychiatra, Internista

Sopot

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 231 pytań dotyczących usługi: zaburzenia lękowe
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.