Witam borykam się z nerwica lękową ok30lat. Objawy występujea różne. Oprócz tego zaburzenia osobowoś

8 odpowiedzi
Witam borykam się z nerwica lękową ok30lat. Objawy występujea różne. Oprócz tego zaburzenia osobowości i ataki paniki w zasadzie stres po bardzo ciężkim przebyciu na drodze. Utrata świadomości. Boję się długich prostychruchliwych szos i autostrad poprostu tracę władze proszę o pomoc
Dzień dobry! Doświadczenia traumatyczne, stres, sytuacje kryzysowe wiążą się z cierpieniem i trudem. To normalne, że w takich sytuacjach człowiek funkcjonuje inaczej niż dotychczas. Musi mieć Pani/Pan w sobie niesamowicie dużo siły i wytrwałości, bo nieść to, co przekracza nasze siły przez 30 lat, jest niesamowitym działaniem. Proszenie o pomoc też wymaga odwagi. Może Pani/Pan wrócić do takiego życia, by znów cieszyć się życiem i czuć spokój. W powrocie do siebie pomoże specjalista. Proszę poszukać psychologa, psychoterapeuty lub psychotraumatologa, który pomoże rozeznać się potrzebach i wspólnie poszuka rozwiązania, by osiągnąć upragniony cel. Nie warto dłużej cierpieć, proszę sobie dać pomóc. Moc serdeczności i spokoju!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, na początek zachęcam do nam najszybszej konsultacji u psychiatry jeśli Pani/Pan do tej pory nie była/był. Leki pomogą poradzić sobie z najtrudniejszymi momentami. Następnie warto zastanowić się nad podjęciem psychoterapii, tak by długoterminowo zacząć żyć spokojniej, w większym zaufaniu do siebie.
Zachęcam do działania!
Dzien Dobry, widzę, że sytuacja jest trudna. Zlecam udać się po wsparcie do psychologa. Myślę, że regularne spotkania przyniosą korzyść w postaci lepszego samopoczucia.
Dzień dobry.
Bardzo długo zmaga się Pani/Pan ze swoim problemem. Na pewno jest możliwość przywrócenia komfortu funkcjonowania. Konieczne jest poddanie się wsparciu psychologa/psychoterapeuty i równoczesne konsultacje z psychiatrą.
Proszę dać sobie pomóc - praca nad zmianą może trwać długo, ale warto ją podjąć.
Dzień dobry
Czuję, że to, co Pan/Pani opisuje wywołuje u Pani niepokój i strach, z którym może być ciężko sobie poradzić. Traumatyczne doświadczenie, które miało miejsce może dodatkowo przyczyniać się do odczuwanych trudności. Nie wiem z opisu, czy jest Pan/Pani pod opieką specjalisty psychiatry. Odpowiednio dobrane leki mogą pomóc w uspokojeniu myśli i ataków paniki. Oczywiście leki nie zmienią myślenia, pomogą natomiast uporać się z objawami dlatego sugerowałabym rozważenie połączenia farmakoterapii (leków) oraz psychoterapii. Pana/Pani pytanie i gotowość do proszenia o pomoc to pierwszy krok ma drodze do lepszego życia z większym spokojem.

Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!
Myślę, że po tych wszystkich latach, być może jest to dobry moment, by zadbać o siebie. Cierpienie związane z atakami paniki i bezsilność, która jest związana z pętlą lękową, można stopniowo zmniejszać, a nawet eliminować za pomocą dobrze dobranej farmakoterapii i psychoterapii. Leki działają na objaw, a więc przynoszą szybką i odczuwalną ulgę, zaś proces terapeutyczny pozwala dotrzeć do źródła lęku i uzdrowić tę część, która "woła" o pomoc.
Warto poświęcić sobie czas i uwagę, zwolnić, zaopiekować się sobą - życie mamy jedno i może być ono źródłem szczęścia i satysfakcji, czego szczerze życzę.
Widzę, że długo zmaga się Pani z lękiem w swoim życiu - rozumiem, że w związku wypadkiem, którego była Pani uczestniczką. Zastanowiłabym się czemu te ataki paniki się pojawiają? W jakich dokładnie momentach? Jaki dokładnie mają przebieg - czy zawsze taki, sam czy może czasami jest się w stanie Pani szybciej uspokoić? Możemy wspólnie poszukać, gdzie ma Pani więcej władzy, a gdzie ją Pani traci. Ten lęk jest też Pani i jest on tylko jakąś składową tego co Pani odczuwa - razem możemy go odczarować ;) Niezależnie gdzie się Pani uda po pomoc, życzę by to Pani miała władzę nad swoimi emocjami.
Objawy, które opisujesz, takie jak ataki paniki, utrata świadomości i strach przed długimi, prostymi szosami i autostradami, mogą być bardzo utrudniające i wpływać na Twoje życie codzienne. Może warto rozważyć konsultację z psychiatrą lub psychoterapeutą, aby omówić swoje objawy i znaleźć sposoby na ich rozwiązanie. Może to pomóc w zrozumieniu źródeł Twoich problemów i znalezieniu sposobów na ich rozwiązanie. Może również pomóc w rozwoju umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami i myślami, takimi jak lęk i strach.

Eksperci

Katarzyna Monika Adamska

Katarzyna Monika Adamska

Psychiatra

Kraków

Aleksandra Szymańska

Aleksandra Szymańska

Psycholog

Warszawa

Małgorzata Kowalska

Małgorzata Kowalska

Psycholog

Tarnowskie Góry

Angelika Wątor

Angelika Wątor

Psycholog

Sosnowiec

Dorota Ussorowska

Dorota Ussorowska

Geriatra, Psychiatra, Internista

Sopot

Iwona Adamkiewicz

Iwona Adamkiewicz

Psychiatra, Internista

Rzeszów

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 231 pytań dotyczących usługi: zaburzenia lękowe
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.