Witam. Mam wnuka, u którego zdiagnozowano migrenę w wieku trzech lat. Ostre bóle głowy, wymioty, świ

2 odpowiedzi
Mam wnuka, u którego zdiagnozowano migrenę w wieku trzech lat. Ostre bóle głowy, wymioty, światłowstręt iogromna senność po każdych wymiotach. W tej chwili ma 14 lat i duże problemy z nauką, po niepowodzeniach w szkole napady migreny utrudniają naukę. Współpraca z n-lami nie istnieje, wyjątek to wychowawca. Co można zrobić?
Dzień dobry, można zrobić bardzo wiele
Na początku kilka badań między innymi na poziom witaminy D. Potem oczyszczenie organizmu z toksyn, dostarczenie brakujących mikroelementów i witamin. Nawet dzieci z zespołem trisomii można wspomóc, by funkcjonowały w miarę dobrze w społeczeństwie samodzielnie. Jestem w stanie pomóc Pani wnukowi. Należę do Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej a kontakt telefoniczny do mnie znajdzie Pani na portalu: klinikazdrowienia.pl
Pozdrawiam, Bogusław Bienias

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Pani wnuk doświadcza bardzo trudnej sytuacji - nie tylko dotyczy to samych migren (bardzo współczuję), ale także tego, jak wpływają na jego życie - jak Pani zauważa, w szkole - ale także sposób spędzania czasu, relacje z bliskimi, kształtowanie się osobowości, a nawet radzenie sobie z emocjami i stresem.

Jeżeli leki nie pomagają (mam nadzieję, że wnuk jest pod opieką lekarza) lub nie pomagają wystarczająco mogę polecić metodę biofeedback lub neurofeedback. Jest to metoda bezpieczna i potwierdzona badaniami naukowymi - nie gwarantuje braku migren (choć to możliwe), ale redukuje ich częstotliwość i siłę. W przypadku osób cierpiących na przewlekłe bóle każde zmniejszenie dolegliwości jest wartościowe.

Z drugiej strony warto też zadbać o pomoc psychologiczną/psychoterapeutyczną. Tak jak pisałem, część trudności jakich doświadcza Pani wnuk wynika ze sposobu radzenia sobie z emocjami i migrenami, tutaj psycholog może pomóc znaleźć sposoby, by rozwijać się w kierunku tego, co ważne, nawet pomimo migren.

Pozdrawiam i życzę zdrowia,
Andrzej Głodek

Eksperci

Izabela Pędraszewska

Izabela Pędraszewska

Neurolog

Warszawa

Sławomir Piter

Sławomir Piter

Fizjoterapeuta

Bielsko-Biała

Anna Wołosz

Anna Wołosz

Neurolog

Kraków

Elżbieta Korczyńska-Germanowska

Elżbieta Korczyńska-Germanowska

Neurolog

Radziejów

Lesia Sipko

Lesia Sipko

Neurolog

Warszawa

Milena Bożek

Milena Bożek

Neurolog

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 40 pytań dotyczących usługi: migrena
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.