Witam. Mam wnuka, u którego zdiagnozowano migrenę w wieku trzech lat. Ostre bóle głowy, wymioty, świ

2 odpowiedzi
Mam wnuka, u którego zdiagnozowano migrenę w wieku trzech lat. Ostre bóle głowy, wymioty, światłowstręt iogromna senność po każdych wymiotach. W tej chwili ma 14 lat i duże problemy z nauką, po niepowodzeniach w szkole napady migreny utrudniają naukę. Współpraca z n-lami nie istnieje, wyjątek to wychowawca. Co można zrobić?
Dzień dobry, można zrobić bardzo wiele
Na początku kilka badań między innymi na poziom witaminy D. Potem oczyszczenie organizmu z toksyn, dostarczenie brakujących mikroelementów i witamin. Nawet dzieci z zespołem trisomii można wspomóc, by funkcjonowały w miarę dobrze w społeczeństwie samodzielnie. Jestem w stanie pomóc Pani wnukowi. Należę do Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej a kontakt telefoniczny do mnie znajdzie Pani na portalu: klinikazdrowienia.pl
Pozdrawiam, Bogusław Bienias

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Pani wnuk doświadcza bardzo trudnej sytuacji - nie tylko dotyczy to samych migren (bardzo współczuję), ale także tego, jak wpływają na jego życie - jak Pani zauważa, w szkole - ale także sposób spędzania czasu, relacje z bliskimi, kształtowanie się osobowości, a nawet radzenie sobie z emocjami i stresem.

Jeżeli leki nie pomagają (mam nadzieję, że wnuk jest pod opieką lekarza) lub nie pomagają wystarczająco mogę polecić metodę biofeedback lub neurofeedback. Jest to metoda bezpieczna i potwierdzona badaniami naukowymi - nie gwarantuje braku migren (choć to możliwe), ale redukuje ich częstotliwość i siłę. W przypadku osób cierpiących na przewlekłe bóle każde zmniejszenie dolegliwości jest wartościowe.

Z drugiej strony warto też zadbać o pomoc psychologiczną/psychoterapeutyczną. Tak jak pisałem, część trudności jakich doświadcza Pani wnuk wynika ze sposobu radzenia sobie z emocjami i migrenami, tutaj psycholog może pomóc znaleźć sposoby, by rozwijać się w kierunku tego, co ważne, nawet pomimo migren.

Pozdrawiam i życzę zdrowia,
Andrzej Głodek

Eksperci

Teresa Maltuch-Kosałka

Teresa Maltuch-Kosałka

Ginekolog

Dąbrowa Górnicza

Magdalena Wójcik

Magdalena Wójcik

Fizjoterapeuta

Kraków

Daniel Skrzycki

Daniel Skrzycki

Fizjoterapeuta

Lublin

Dariusz Brzegowski

Dariusz Brzegowski

Fizjoterapeuta

Kraków

Piotr Falkiewicz

Piotr Falkiewicz

Fizjoterapeuta

Jelenia Góra

Jolanta Wilczak-Boruta

Jolanta Wilczak-Boruta

Neurolog

Łódź

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 40 pytań dotyczących usługi: migrena
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.