Witam . Od 5 dni biorę escitalopram . Złe się po nim czuje . Tak jakby objawy się pogarszały , ale n

9 odpowiedzi
Od 5 dni biorę escitalopram . Złe się po nim czuje . Tak jakby objawy się pogarszały , ale nie cały czas . Jakbym miała przysłowiowego kaca . Nie pije alkoholu w ogóle . Nie wiem czy mam kontynuować branie czy lepiej przestać . Leki zapisała mi pani neurolog na stany lekowe .
Dzień dobry, zalecałabym pilną konsultację u lekarza psychiatry, który zweryfikuje diagnozę, dobrany lek oraz jego dawkę. Czasami, dobór właściwego leczenia, to metoda prób i błędów - dobrze, że obserwuje Pani swoje ciało i jest Pani uważna. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia, Julia Krawczyk

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wizyta u lekarza, który zapisał lek jest niezbędna. Proszę jednak pamiętać, żeby leku lekkomyślnie nie odstawiać. Reakcja organizmu zawsze jest indywidualna. Odstawienie leku bez zastąpieniem go innym o adekwatnym działaniu na pewno nie poprawi Pani samopoczucia.
Escitalopram to najnowszy lek o silnym działaniu (może za silny dla Pani). Od momentu rozpoczęcia przyjmowania leku polepszenie samopoczucia następuje dopiero po 2 a nawet 4 tygodniach. Po uzyskaniu poprawy leczenie należy kontynuować, w zależności od leczonej choroby czy zaburzenia, od 12 tygodni nawet do 6 miesięcy. Po okresie uzyskania maksymalnej skuteczności leku (objawy ustąpiły) - Escitalopram należy odstawiać stopniowo, to znaczy zmniejsza się dawki przez tydzień lub dwa aby uniknąć wystąpienia objawów odstawienia.
Życzę Pani zdrowia i proszę o niezwłoczne udanie się do lekarza w celu ustalenia innego dawkowania bądź zmiany leku.
W razie potrzeby dodatkowego wsparcia psychologicznego zapraszam.
Mirosława Kamola-Olszewska
Witam, optymalne działanie leku powinno być odczuwalne po ok.3tygodniach. W pierwszym tygodniu może nastąpić pogorszenie, gdyby jednak utrzymywało się dłużej, najlepiej skontaktować się z lekarzem, który wypisał lek lub lekarzem psychiatra. Wszystkiego dobrego, pozdrawiam.
Proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą.
Dzień dobry, każde zażywanie leków wpływających na naszą psychikę powinno być konsultowane z lekarzem specjalizującym się w dziedzinie psychiatrii! Lekarz ten ocenia nasz stan nie tylko fizyczny względem przyjmowania leku, ale również przeprowadzi pogłębiony wywiad dotyczący naszego stanu psychicznego. Tylko w ten sposób przeprowadzony proces diagnostyki pomoże dobrać lek, który będzie odpowiedni dla Pani, w kontekście dłuższego, niedoraźnego leczenia, dającego odpowiednie skutki.
Dzień dobry. Proszę pilnie zgłosić się do lekarza psychiatry celem interwencji w związku z objawami jakie Pani zgłasza. Myślę, że jest najlepszym adresatem wspomnianych trudności.,
Dzień dobry, w sytuacji doświadczenia pogorszenia objawów oraz ogólnego samopoczucia zalecana jest konsultacja z lekarzem psychiatrą, która pozwoli na ewentualną korektę dawki/dobranie innego leku, po którym takie objawy nie powinny następować.
Jeśli czujesz się gorzej po podaniu leku, to warto porozmawiać z lekarzem, który go przepisał, aby omówić Twoje objawy i ustalić, czy lek jest odpowiedni dla Ciebie. Lekarz może pomóc w dostosowaniu dawki lub przepisać inny lek, który będzie bardziej odpowiedni dla Twojego stanu.
Zachęcam do skorzystania z konsultacji z lekarzem psychiatrą celem wprowadzenia ewentualnych zmian w zakresie farmakoterapii. Jeżeli chodzi o zmianę leków warto robić to pod opieką lekarza.

Eksperci

Arkadiusz Siekierzycki

Arkadiusz Siekierzycki

Psycholog, Psychoterapeuta

Szczecin

Elżbieta Brodnicka

Elżbieta Brodnicka

Psycholog, Psychoterapeuta

Kraków

Zuzanna Bończyk

Zuzanna Bończyk

Psycholog, Psychoterapeuta

Łódź

Karolina Umińska

Karolina Umińska

Psycholog, Psycholog dziecięcy

Katowice

Maria Snarska

Maria Snarska

Psycholog, Psychoterapeuta

Warszawa

Joanna Żurada-Wyrwińska

Joanna Żurada-Wyrwińska

Psychiatra

Sopot

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 231 pytań dotyczących usługi: zaburzenia lękowe
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.