Witam, od prawie pół roku mam ogromne bóle głowy. Obejmują całą powierzchnie głowy, ale główne skupi

3 odpowiedzi
Od prawie pół roku mam ogromne bóle głowy. Obejmują całą powierzchnie głowy, ale główne skupisko jest przy skroni po obu stronach. Uczucie jakby ktoś założył mi ciasny hełm i uderzał młotkiem w niego. Ból bardzo mnie otępia. Byłem w szpitalu na neurologi, badania nic nie wykazały. Tomografia pokazała tylko dwa torbiele w dolnej zatoce szczękowej i powiększony przegrody nosowe. Dostałem w szpitalu mnóstwo zastrzyków i kroplówek przeciwbólowych i uspakających, nic nie pomogło. To bólu głowy, po wyjściu ze szpitala pojawił się ból pleców i obu nóg, które sprawiają wrażene sparaliżowanych. Myślałem, ze źle zastrzyk był wbity, ale mineły już prawie 2 miesiące od momentu wyjścia ze szpitala. Dostałem wypis bez wyjaśnienia sprawy, Nie daje już rady z bólem, żadne środki przeciwbólowe nie pomagają :-( Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
Dzień dobry, zapraszam na konsultację w celu wykluczenia i zbadania czy Pana objawy nie są wynikiem napięciowych bólów głowy. Jeżeli chodzi o objawy dotyczące kończyn dolnych to również warto ten aspekt zbadać podczas wizyty.
Wizyta u fizjoterapeuty, osteopaty może być skuteczna w przypadku leczenia napięciowych bóli głowy. Topografia bólu pokazuje też, że nie mamy na pewno do czynienia z migreną.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wymagane badanie funkcjonalne u fizjoterapeuty. Ludzie nie zdają sobie sprawy ile szkód mogą wywołać w organizmie nieprawidłowe napięcia mięśnio-powięzi. Tak jak kolega na górze wspomniał-prawdopodobne są napięciowe bóle głowy.
Pozdrawiam
W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…

Leczenie bólów głowy zależy od rodzaju bólu i częstotliwości jego występowania. W przypadku rzadkich bólów głowy ( do 4-5 w ciągu miesiąca) podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy. W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne, kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego. Skuteczność leków jest bardzo indywidualna, a wybór leku często polega na stosowaniu metody eliminacji i dobraniu najbardziej skutecznego środka.
W niektórych rodzajach migreny dobrym rozwiązaniem są iniekcje toksyny botulinowej. W przypadku szyjnopochodnych bólów głowy lub neuralgii potylicznej dobrym rozwiązaniem jest blokada albo termolezja.

Eksperci

Dominika Wawszczyk

Dominika Wawszczyk

Fizjoterapeuta

Kraków

Milena Bożek

Milena Bożek

Neurolog

Warszawa

Wiesław Jacek Knapczyk

Wiesław Jacek Knapczyk

Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Kraków

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 40 pytań dotyczących usługi: migrena
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.