Witam, od prawie pół roku mam ogromne bóle głowy. Obejmują całą powierzchnie głowy, ale główne skupi

3 odpowiedzi
Od prawie pół roku mam ogromne bóle głowy. Obejmują całą powierzchnie głowy, ale główne skupisko jest przy skroni po obu stronach. Uczucie jakby ktoś założył mi ciasny hełm i uderzał młotkiem w niego. Ból bardzo mnie otępia. Byłem w szpitalu na neurologi, badania nic nie wykazały. Tomografia pokazała tylko dwa torbiele w dolnej zatoce szczękowej i powiększony przegrody nosowe. Dostałem w szpitalu mnóstwo zastrzyków i kroplówek przeciwbólowych i uspakających, nic nie pomogło. To bólu głowy, po wyjściu ze szpitala pojawił się ból pleców i obu nóg, które sprawiają wrażene sparaliżowanych. Myślałem, ze źle zastrzyk był wbity, ale mineły już prawie 2 miesiące od momentu wyjścia ze szpitala. Dostałem wypis bez wyjaśnienia sprawy, Nie daje już rady z bólem, żadne środki przeciwbólowe nie pomagają :-( Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
Dzień dobry, zapraszam na konsultację w celu wykluczenia i zbadania czy Pana objawy nie są wynikiem napięciowych bólów głowy. Jeżeli chodzi o objawy dotyczące kończyn dolnych to również warto ten aspekt zbadać podczas wizyty.
Wizyta u fizjoterapeuty, osteopaty może być skuteczna w przypadku leczenia napięciowych bóli głowy. Topografia bólu pokazuje też, że nie mamy na pewno do czynienia z migreną.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wymagane badanie funkcjonalne u fizjoterapeuty. Ludzie nie zdają sobie sprawy ile szkód mogą wywołać w organizmie nieprawidłowe napięcia mięśnio-powięzi. Tak jak kolega na górze wspomniał-prawdopodobne są napięciowe bóle głowy.
Pozdrawiam
W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…

Leczenie bólów głowy zależy od rodzaju bólu i częstotliwości jego występowania. W przypadku rzadkich bólów głowy ( do 4-5 w ciągu miesiąca) podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy. W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne, kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego. Skuteczność leków jest bardzo indywidualna, a wybór leku często polega na stosowaniu metody eliminacji i dobraniu najbardziej skutecznego środka.
W niektórych rodzajach migreny dobrym rozwiązaniem są iniekcje toksyny botulinowej. W przypadku szyjnopochodnych bólów głowy lub neuralgii potylicznej dobrym rozwiązaniem jest blokada albo termolezja.

Eksperci

Izabela Pędraszewska

Izabela Pędraszewska

Neurolog

Warszawa

Sławomir Piter

Sławomir Piter

Fizjoterapeuta

Bielsko-Biała

Anna Wołosz

Anna Wołosz

Neurolog

Kraków

Elżbieta Korczyńska-Germanowska

Elżbieta Korczyńska-Germanowska

Neurolog

Radziejów

Lesia Sipko

Lesia Sipko

Neurolog

Warszawa

Milena Bożek

Milena Bożek

Neurolog

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 40 pytań dotyczących usługi: migrena
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.