Właśnie został mi przepisany aciprex i zastanawiam się czy w ogóle rozpocząć przyjmowanie tego leku.

3 odpowiedzi
Właśnie został mi przepisany aciprex i zastanawiam się czy w ogóle rozpocząć przyjmowanie tego leku. Aktualnie jestem na Tritico 150mg i afobamie doraźnie, do niedawna miałam jeszcze Zoloft jednak czułam się coraz gorzej czyli lęki się nasilily ,rosło mi ciśnienie, miałam drżenie nóg, jadłowstret w związku z tym lekarz zalecił odstawić Zoloft i przepisał aciprex. Czytając ulotkę włosy mi stanęły na głowie i niestety boję się rozpocząć leczenia.
Jak myślicie może Tritico i afobam pozwolą na wyjście z tego stanu walczę od 1,5 miesiąca i jestem już zmęczona sobą i samopoczuciem.
Próbuję wyjść lękowi na przeciw ale nie jest to łatwe.
Z góry dziękuję za wszelkie rady i podpowiedzi.
Witam,
lekarz psychiatra przepisując lek musiał uzyskać dane z wywiadu od Pani pozwalające zapisać Aciprex, w ulotkach firmy muszą pisać o wszystkich działaniach niepożądanych leku, co nie znaczy, że u Pani też one wystąpią, proszę szczególnie uważnie przeczytać jakie są przeciwwskazania do stosowania tego leku, a jeśli ma Pani wątpliwości skonsultować się z lekarzem, który przepisał lek i mu je przedstawić.
Z mojego doświadczenia wynika, że Aciprex działa silniej przeciwlękowo niż Trittico. Afobam jest lekiem bardzo silnie uzależniającym, stosowanym do krótkotrwałego leczenia zaburzeń lękowych. Moim zdaniem Trittico i Afobam doraźnie stosowane od 1,5 miesiąca nie są dobrym wyborem do kontynuacji leczenia, gdy do tej pory nie przyniosły oczekiwanego efektu terapeutycznego.
Proponuje rozpoczęcie dodatkowo psychoterapii.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, leczenie lęku za pomocą odpowiednio dobranej farmakoterapii jest na pewno pomocne w obniżeniu poziomu lęku. Jednak aby całkowicie usunąć przyczynę lęku należy rozpocząć jednocześnie psychoterapię. Tylko ta forma pomocy działa kompleksowo. Psychoterapia psychodynamiczna jest odpowiednią formą leczenia. Jeśli jest pani gotowa sobie pomóc to szczerze polecam rozpocząć psychoterapię. Dzięki takiemu działaniu z czasem i w porozumieniu z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą nie będzie potrzebne przyjmowania leków, pozdrawiam.
Jeśli po 1,5 miesiąca zażywania trittico nie ma zadowalającego efektu to dołączenie kolejnego leku, na przykład aciprexu, jest wskazane. Proszę pamiętać, że każdy, nawet najrzadszy objaw niepożądany musi być wymieniony w ulotce leku. Aciprex jest z reguły dobrze tolerowany przez pacjentów.

Eksperci

Katarzyna Monika Adamska

Katarzyna Monika Adamska

Psychiatra

Kraków

Aleksandra Szymańska

Aleksandra Szymańska

Psycholog

Warszawa

Małgorzata Kowalska

Małgorzata Kowalska

Psycholog

Tarnowskie Góry

Angelika Wątor

Angelika Wątor

Psycholog

Sosnowiec

Dorota Ussorowska

Dorota Ussorowska

Geriatra, Psychiatra, Internista

Sopot

Iwona Adamkiewicz

Iwona Adamkiewicz

Psychiatra, Internista

Rzeszów

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 231 pytań dotyczących usługi: zaburzenia lękowe
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.