lek. Rafał Janusz Kocur

Reumatolog więcej

Cieszyn 1 adres

Nr PWZ: 5898969

Moje doświadczenie

Adres

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska
Górna 24, Cieszyn

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych reumatologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja reumatologiczna

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u lek. Rafał Janusz Kocur? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące RZS – reumatoidalne zapalenie stawów

Witam, mam pytanie. Historia wygląda tak: od kwietnia 2014 r. - palpitacje serca, wtedy morfologia i OB normie. Kardiolog powiedzial ze nic sie nie dzieje. Ten z Polski i ten z Saint GeorgesHospital w Londynie. Nadkomorowe uderzenia dodatkowe. Od stycznia 2015 r. ból w nadgarstku, początkowo tylko przy np. podnoszeniu się na nim, teraz potrafi mnie budzić w nocy, bez przyczyny. Badanie krwi z Grudnia 2015 - za niskie białe krwinki - 2,67, OB i CRP w normie, było to robione w Londynie, ale tu uzyskać klarowną odpowiedź od lekarza graniczy z cudem. Profil kostny w normie, faktor reumatoidalny i anti CCP antibodies za wysokie. RTG nadgarstka ponoć w normie. Czy takie wyniki już wskazują na reumatoidalne zapalenie stawow? Tu lekarz polecił ponowienie badania na faktor reumatologiczny i anti CCP antibodies ale dopiero za pół roku. Z tego co czytam, czas gra rolę. Ręka wygląda normalnie - bez zmian, dopiero przy mocnym nacisku na przestrzenie w śródręczu pojawia się ból. Przy mocnym wygięcu nadgarsta również. Jestem kobietą - 33 lata. Z góry dziękuję serdecznie za jakąkolwiek opinię.

Podwyższony poziom RF i accp są istotnymi predyktorami rozpoznania rzs ( zwłaszcza jeśli w znacznie podwyższonym mianie tzn. >3x N- nie napisała pani dokładnego wyniku ), ale nie wystarczającymi- do rozpoznania należy stwierdzić trwający powyżej 6 tyg. obrzęk stawu ( stawów ), ewentualnie cechy zapalenia stawów w usg ( zakładając że rtg dobrze ocenione). Nie wykluczone że to może być początek choroby, obecnie ze względu na istotną leukopenię zalecałbym kontrolną morfologię z rozmazem, poszerzenie diagnostyki reumatologicznej o wykonanie przeciwciał p/jądrowych ANA.
Pozdrawiam

lek. Rafał Janusz Kocur

Pytanie dotyczące RZS – reumatoidalne zapalenie stawów

Witam, od ponad 2 lat borykam się problemem z kolanami. Wszystko zaczęło się od momentu, w którym intensywnie i codziennie chodziłam na fitness. Po ponad pół roku od rozpoczęcia ćwiczeń zaczęłam czuć "słabe" kolana, czasami wydawało mi się, że wypadają mi ze stawu, zwłaszcza podczas schodzenia ze schodów, później ból w kolanach, ciągłe "pstrykanie" podczas klękania, chrupanie przy zginaniu, praktycznie zawsze czuje ogromne przeciążenie. Raz w jednym kolanie wykryto mi torbiel, lekarz zalecił wymrożenie jej. Od tamtego czasu nie czuje już tego "spuchnięcia" ale ból i przeciążenie kolan przeszkadza mi bardzo podczas dnia codziennego. Nie mam już pomysłów co mogę zrobić, żeby je wzmocnić.

Na podstawie podanych informacji nie można rozstrzygnąć jaka to choroba, wymaga Pani przeprowadzenia dokładniejszego wywiadu ( wiek, obrzęki/bóle innych stawów, przebyte infekcje, choroby towarzyszące, wywiad rodzinny itd), badania laboratoryjne- wskaźniki zapalenia, morfologia, RF i accp, ewent. ANA, badania obrazowe- np. usg stawów kolanowych, sugeruję konsultację w Poradni Reumatologicznej.

lek. Rafał Janusz Kocur

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania