Moje doświadczenie

Absolwentka psychologii w specjalności klinicznej i sądowej na Uniwersytecie Śląskim. Wykształcenie oraz uprawnienia do prowadzenia psychoterapii zdobyła na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego na czteroletnim Kursie Psychoterapii akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyła również Psychologię Transportu na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od lutego 2024 roku uczestniczy w kursie specjalistycznym "Terapia rodzin z małymi dziećmi" realizowanym przez zespół pracujący w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz przez Fundację KONTEKST na Rzecz Rozwoju Psychoterapii i Terapii Rodzin w Krakowie.
 
Członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii, w trakcie procesu certyfikacji. Posiada doświadczenie terapii własnej szkoleniowej u certyfikowanego psychoterapeuty PTP przygotowujące do pracy w zawodzie psychoterapeuty.
 
Doświadczenie zdobyła pracując jako psychoterapeuta w Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Posiada doświadczenie w pracy jako psycholog udzielający pomocy psychologicznej pacjentom w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. Odbyła staż doskonalący w psychoterapii w Katedrze Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prowadzi psychoterapię w nurcie integracyjnym, czerpiąc głównie z podejść: psychodynamicznego, systemowego jak i poznawczo-behawioralnego. Stara się indywidualnie dobierać metody i narzędzia pracy adekwatnie do trudności z jakimi zgłasza się pacjent, równocześnie opierając pracę o zasoby pacjenta. Towarzyszy pacjentowi w drodze do wzmacniania pozytywnych przekonań o sobie, a także w poznawaniu konstruktywnych sposobów radzenia sobie w różnych sytuacjach, tak by wzmocnić poczucie sprawczości oraz poprawić satysfakcję z życia pacjenta.

Jej gówne zainteresowania kliniczne obejmują: zaburzenia depresyjne, chorobę afektywną dwubiegunową, zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, zaburzenia dysocjacyjne, zaburzenia somatyzacyjne, zaburzenia odżywiania, neuroróżnorodność, a także organiczne zaburzenia psychiczne.
 
Przywiązuje szczególną wagę do relacji terapeutycznej i budowania więzi jako istotnego czynnika leczącego w psychoterapii. Uważa, że w każdej relacji, a zwłaszcza terapeutycznej najważniejszy jest człowiek i należny mu szacunek. Poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych. Swoją pracę poddaje superwizji.
 
Podchodzi do pacjenta holistycznie oraz każdego traktuje indywidualnie z uwagi na to, iż każdy niesie swój własny bagaż doświadczeń życiowych. Myśl towarzysząca psychoterapii: „W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu”.
 
Prywatnie miłośniczka górskich wędrówek i jazdy na rowerze.
więcej

Adres


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku
Karta płatnicza, Gotówka, Blik, + 1 więcej
537 15..... Pokaż numer


NIP

6772486158

Adres firmy

Wojciecha Weissa 7, Kraków

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)


Konsultacja psychologiczna dzieci

Pozostałe usługi


Wojciecha Weissa 7, Kraków

Od 210 zł

Małopolskie Centrum Zdrowia



Wojciecha Weissa 7, Kraków

Od 210 zł

Małopolskie Centrum Zdrowia



Wojciecha Weissa 7, Kraków

Od 210 zł

Małopolskie Centrum Zdrowia



Wojciecha Weissa 7, Kraków

210 zł

Małopolskie Centrum Zdrowia



Wojciecha Weissa 7, Kraków

210 zł

Małopolskie Centrum Zdrowia



Wojciecha Weissa 7, Kraków

210 zł

Małopolskie Centrum Zdrowia

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Renata Szewerniak? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Najczęściej zadawane pytania