dr n. med. Sławomir Graff

Neurolog więcej

Bielsko-Biała 1 adres

Nr PWZ: 1043663

11 opinii

Moje doświadczenie

Badania, porady, konsultacje i orzekanie ogólnolekarskie i neurologiczne;
Pomiary i badania manualne układu nerwowego, mięśni szkieletowych, kręgosłupa i narządów zmysłów, testy psychologiczne;
Profilaktyka i promocja zdrowia oraz procedury ratownicze;
Elektroterapia TENS z mikroelektrostymulacją punktową ( rodzaj akupresury m.in. przeciwbólowej );
Leczenie farmakologiczne i indywidualna psychoterapia elementarna;

w tym odpowiednio wystawianie:
recept, skierowań
orzeczeń i zaświadczeń lekarskich (także uzasadniających czasową niezdolność do pracy wg wymogów ZUS ).

Dane kontaktowe z możliwością umówienia wizyt w internetowym kalendarzu on-line lub telefonicznie dostępne na stronie.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE : praktyka medyczna od 1982 r. ( Stan Wojenny w Polsce );
1985 r. uzyskanie uprawnień I° ratownictwa górskiego ( po okresie 3-letniej Służby Górskiej jako ratownik stażysta i kandydat w GOPR ). Do 2018 r. 35-letnia praca społeczna jako ratownik górski w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym - Grupa Beskidzka - obecna przynależność jako członek rzeczywisty GOPR w Sekcji Operacyjnej Szczyrk;
Studia medyczne 1980-1986 r. na Wydziale Lekarskim w Śląskiej Akademii Medycznej. Do 1987 r. podyplomowy staż lekarski w Śląskim Ośrodku Kardiologii w Katowicach-Ochojcu. 20 lat dyżurów lekarskich w Klinice i Oddziałach Neurologii w Katowicach ( a w okresie 2001-2007 r. dyżury samodzielnie w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, m.in. jako przełożony zespołu lekarzy dyżurujących ). W 1988 r. praca w Niemczech w lecznictwie otwartym ze szkoleniem praktycznym w elektroterapii ( Helgoland w uzdrowisku na wyspie na M. Północnym ) oraz w Domu opieki dla Starców ( Stift St. Benedikt w Norymberdze, Bawaria ). W 1989 r. pobyt szkoleniowy w zakresie diagnostyki neuroelektrofizjologicznej w Kopenhadze ( Dania ). W 1991 r. pracując w pełnym wymiarze godzin w Oddziale Neurologii i Pracowni Neuropatologii Centralnego Szpitala Górniczego w Katowicach - uzyskanie I° specjalizacji z neurologii i dalsza praca w pełnym wymiarze godzin w Pracowni Neuropatologicznej i Pracowni Hemostazy oraz w Oddziale Intensywnego Nadzoru Neurologicznego Kliniki Neurologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach-Ochojcu jako lekarz neurolog asystent. Od 1995 r. prowadzenie w Bielsku-Białej Indywidualnej specjalistycznej praktyki lekarskiej i kontynuacja specjalizacji z neurologii w instytucjach medycznych na Śląsku, w Krakowie, w Warszawie, w Łodzi i na Pomorzu z uzyskaniem specjalizacji II° w neurologii w 1998 r. 10 lat pełnowymiarowej pracy na stanowisku starszego asystenta - specjalisty neurologa w Klinice Neurologii GCM ( OION i Pracownia Hemostazy ) w Katowicach-Ochojcu, a następnie w Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym oraz w Poradni Neurologicznej Szpitala Wojewódzkiego z dodatkową funkcją w zakresie neuroinformatyki w Bielsku-Białej.
W 2001 r. dokonanie obrony pracy doktorskiej w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach ( temat : " Wybrane wskaźniki fibrynolizy u chorych z udarem niedokrwiennym mózgu " ). Po dyplomatorium doktorskim odbycie na terenie kraju kilkudziesięciu szkoleń ( w tym udział w specjalistycznych Konferencjach, Sympozjach, Zjazdach naukowych ) oraz dokonanie kilku publikacji drukiem w specjalistycznych czasopismach naukowych, a także udział w pracach naukowych profesjonalnych Towarzystw jako ich członek ( Polskie Towarzystwo Medycyny i Ratownictwa Górskiego, Polskie Towarzystwo Badań Układu Nerwowego - Polish Neuroscience - jako jeden z jego członków założycieli, Polskie Towarzystwo Neurologiczne, Polskie Towarzystwo Lekarskie, Dantec Club ). Od 2007 r. przejście do pełnowymiarowej pracy w lecznictwie ambulatoryjnym na Podbeskidziu, kontynuowane do dzisiaj.
więcej

Adres

Prywatna Praktyka ISPL
Bohaterów Warszawy 9/1, Bielsko-Biała

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 5 lat

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych neurologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja neurologiczna (pierwsza wizyta)

Pozostałe usługi


Bohaterów Warszawy 9/1, Bielsko-Biała

50 zł

Prywatna Praktyka ISPL

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

11 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
S
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Pan Doktor bardzo miły, inteligentny, spokojny. Znalazłam namiary na Pana Doktora przez przypadek w internecie, gdyż pilnie potrzebowałam wizyty domowej dla znajomego po udarze. Po wysłaniu maila, Pan Doktor niemal od razu odpisał. Na wizytę domową nie trzeba długo czekać. Polecam z całego serca.

B
Lokalizacja: Prywatna Praktyka ISPL konsultacja neurologiczna (pierwsza wizyta)

Lekarz bardzo dobrze rozpoznał przyczynę opadającej wargi. Lekarz rodzinny stwierdził że jest to udar, na szczęście lekarz P. Graff uspokoił i rozwiał nasze wątpliwości. Przyjął nas w trybie pilnym i podjął właściwe leczenie, które trwało bardzo krótko dzięki szybkiej i skutecznej pomocy.

K
Lokalizacja: Prywatna Praktyka ISPL konsultacja neurologiczna (pierwsza wizyta)

Polecam gabinet neurologiczny dr Sławomira Graffa. W trakcie wizyty w gabinecie szczegółowo został omówiony mój problem, a następnie otrzymałem zalecenia i skierowanie na dodatkowe badania. Cała wizyta przebiegła w miłej atmosferze i życzliwości Pana Doktora.

dr n. med. Sławomir Graff

Bardzo dziękuję za pozytywną opinię o mojej pracy i cieszę się z zadowolenia odniesionego przez pacjenta z wizyty u mnie. Pozdrawiam serdecznie ! Sławomir Graff

D
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Pan doktor jest bardzo dokładny, przeprowadza szczegółowy wywiad, wszystko odbywa się w przyjemnej atmosferze, doktor Graff poświęcił mi 100% uwagi, przeprowadził specjalistyczne badanie. Diagnoza została postawiona trafnie. Leczenie przyniosło oczekiwane efekty. Świetny specjalista i bardzo sympatyczny człowiek. Gorąco polecam wszystkim, którzy zmagają się z problemami neurologicznymi.
Pozdrawiam

D
Lokalizacja: Prywatna Praktyka ISPL Inny

Z przyjemnością podpisuję się pod wszystkimi pozytywnymi opiniami oraz dołączam do grona bardzo zadowolonych pacjentów. Pan Doktor bardzo dokładnie i z należytą uwagą bada pacjenta, poświęca na badanie sporo czasu, tyle ile było potrzebne, aby udzielić odpowiedzi na każde pytanie, oraz zrobić szczegółowy wywiad na temat zdrowia . Bardzo dobre podejście do człowieka, w gabinecie panuje pozytywna atmosfera. Najlepszy lekarz w tej specjalizacji jakiego dotychczas udało mi się spotkać.

P
Lokalizacja: Prywatna Praktyka ISPL

Wspaniały, inteligentny, empatyczny, rozsądny i pracowity Człowiek, z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Wizyta miała miejsce w ustalonym terminie bez konieczności oczekiwania w poczekalni gabinetu. Lekarz prowadził ze mną wywiad specjalistyczny i ogólnolekarski przez pół godziny, a następnie badał mnie przez 15min. Zmierzył mi ciśnienie krwi, skontrolował moją masę ciała i używał w badaniu wziernika do oczu. Następnie otrzymałam od niego wyjaśnienia co do stanu mojego zdrowia, receptę i skierowanie do badania w zakładzie radiologii.
Polecam z całego serca Pana Sławomira Graffa. :)

P
Lokalizacja: Prywatna Praktyka ISPL terapia przeciwbólowa

Profesjonalna konsultacja, merytoryczna. Na wszystkie pytania lekarz odpowiedział bardzo wyczerpująco, rozwiane zostały moje wszelkie wątpliwości. Przede wszystkim od razu wyczułam, że właściwa osoba jest na odpowiednim miejscu. Jak dla mnie lekarz z powołania. Pozdrawiam

M

We wrześniu miałam wypadek (upadek ciężkiej belki na głowę)- u Pana Doktora byłam po nim dwa razy. Na pierwszej wizycie zostałam zbadana oraz dostałam skierowanie na TK. Pan Doktor powiedział, że tydzień i wszystko minie. Po ok 3 tygodniach nie mijających problemów poszłam do innego lekarza i zostałam momentalnie skierowana do szpitala. Po pobycie w szpitalu zadzwoniłam do Pana Doktora z prośbą o wystawienie mi zaświadczenia z pierwszej wizyty. Podczas drugiej wizyty Pan Doktor niby był uprzejmy ale widać było, że traktuje mnie niepoważnie. Pytanie dlaczego? Nawet gdybym naprawdę wymyślała to płaciłam za wizytę, nie było to na NFZ. Oboje z Mężem wyszliśmy zniesmaczeni i rozczarowani. Doktor nawet nie obejrzał płyty z rezonansu. Zaświadczenie z wizyt wygląda właśnie jakbym wymyśliła sprawę... "Subiektywne odczucie zmienionej mowy prowokowane w nasileniu emocji?"- doktor zapytał tylko mojego Męża czy po wypadku zauważył zgłaszane przeze mnie spowolnienie w mowie. Tylko, że Mąż nie był nawet przy jednym moim zasłabnięciu... Pan Doktor wpisał takie coś- ale nie wpisał istotnego drętwienia ręki, problemów z pamięcią, koncentracją, ucisku i kłucia głowy itp. Także wywiad a opis wizyty- sporo się różnią. Minęło 5 miesięcy i nadal mam problemy ze zdrowiem (przesunięty kręg C1). Na początku błądziłam po lekarzach, szkoda, że nikt nie odesłał mnie od razu do ortopedy- chociaż ciągle mówiłam o bólu kręgosłupa. Mam żal do Doktora za potraktowanie mnie jak kogoś kto wymyśla dolegliwości. Owszem, nie miałam zmian w mózgu, ale miałam skręcony odcinek szyjny kręgosłupa- i naprawdę czułam się fatalnie. A nie jestem osobą, która się ze sobą cacka. Na szczęście później trafiłam w dobre ręce i niemalże już doszłam do siebie.

dr n. med. Sławomir Graff

Cenne są wszelkie krytyczne uwagi, która podała Pani do publicznej wiadomości na piśmie o lekarzu wobec którego kierowała się Pani zapewne zasadą : „jeśli chcesz okazać Dobro zaprzyjaźnionej osobie, to zamiast pochwał skieruj do niej upomnienie w tym, w czym nie przejawia ona doskonałości „.
A propos wypadku, w którym była Pani poszkodowana i doznała silnego stłuczenia głowy i skręcenia odcinka szyjnego kręgosłupa : każda ofiara groźnego wypadku lub osoba z jej najbliższego otoczenia zobowiązana jest, nawet gdy nie cacka się ze sobą, wezwać natychmiast na miejsce zdarzenia pomoc ratowniczą. Alarmowy telefon ( nr 112; 985; 601100300 ) umożliwia w naszym kraju bezzwłoczne skorzystanie z bezpłatnej kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej Pogotowia Ratunkowego ( a w górach – GOPR ). Standardowa procedura ratownicza zaopatrzenia osoby ratowanej z silnym stłuczeniem głowy zakłada jednocześnie obligatoryjne unieruchomienie kręgosłupa szyjnego , np. usztywnionym i fachowo dopasowanym kołnierzem szyjnym. Tylko tego rodzaju wykonana bezpośrednio po wypadku interwencja może w największym stopniu zapobiec licznym negatywnym i długotrwałym konsekwencjom zdrowotnym i potęgowaniu się roszczeń powypadkowych. Każda opieszałość w szukaniu pomocy medycznej po urazie głowy i szyjnego odcinka kręgosłupa i zwrócenie się o konsultację neurologiczną około tydzień po wypadku może świadczyć o nie priorytetowej dbałości o zdrowie.
Przejawianie przez Osobę chorą lub Poszkodowaną odniesionym urazem postawy podważającej wiarygodność udzielanego przez nią lekarzowi wywiadu i prezentowanych zaburzeń, może zniweczyć wszelkie podjęte kroki diagnostyczne i lecznicze. O tego typu postawie świadczą słowa: „ Nawet gdybym naprawdę wymyślała to płaciłam za wizytę, nie było to na NFZ „, gdyż wynika z nich, że pacjentka korzystająca z prywatnej porady lekarskiej może wymyślać objawy i dolegliwości.
Diagnostyka kontuzji czaszki i usunięcie zagrożeń z tytułu potencjalnego uszkodzenia mózgu ma pierwszoplanową rangę w trakcie diagnostyki i leczenia u neurologa. Powszechna obecność skręcenia odc. szyjnego kręgosłupa przy tego typu urazie, jak silne stłuczenie głowy nie może być ignorowana lecz poddaje się działaniom lekarskim po wykluczeniu zmian śródczaszkowych – potencjalnie zagrażających życiu. Cechy doznanego skręcenia kręgosłupa zostały odnotowane w dokumentacji już podczas pierwszej wizyty pacjentki lecz nie stanowiły zagrożenia jej życia, a prawidłowość jej funkcji mózgowych może nadal budzić wątpliwości.

D

W poszukiwaniu informacji na temat rozlanego uszkodzenia mózgu i stosowania Ebixy, trafiłam do Pana Doktora. Pan Doktor Sławomir Graff udzielił mi bardzo wyczerpującej informacji, która przybliżyła mi problem i rozwiała moje wątpliwości. Z tak rzetelnym potraktowaniem nie spotkałam się we wcześniejszych konsultacjach. Jestem ogromnie wdzięczna, również tą drogą chciałabym złożyć serdeczne podziękowania i życzyć wielu sukcesów zawodowo i prywatnie.

J

Dzisiaj pierwszy raz odwiedziliśmy Pana Doktora. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Szalenie uprzejmy, skromny i skierowany na pacjenta człowiek. Rozmowa z Panem Doktorem upłynęła w bardzo sympatycznej atmosferze. Jest bardzo kompetentny i wzbudza zaufanie od pierwszej chwili. Można pytać o wszystko a On sam bardzo interesuje się pacjentem i na każde pytanie odpowiada bardzo rzeczowo. Jestem bardzo zadowolona z wizyty.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

31 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące stwardnienie rozsiane

Witam.Mój syn lat 39 zPPMS w programie lekowym Ocrewus. Zauważyłam że gorzej chodzi, jest bardziej spastyczny. Lekarze nie zlecają mu żadnych leków. Na własną rękę,korzystając z z zaszłszanych inf przyjmuje D3 4000j i prep Wit grupy B.
Co jeszcze mógłby przyjąć aby zmniejszyć spastyczność i poprawić chód.

U pacjenta z PPMS leczonego Ocrevus gdy nasila się spastyczność i pogarsza chód można rozważyć dołączenie leków w tabletkach : Baclofen i Fampyra. Baclofen należy zacząć stosować od dawki 3 x dziennie 5 mg i stopniowo, na przestrzeni kilku miesięcy zwiększać dawkę do maksymalnie 3 x 25 mg. Natomiast lek Fampyra podaje się 2 x dziennie po 10 mg. Oba te leki dają szansę na poprawę chodu gdy jego pogorszenie wynika ze spastyczności. Przepisanie tych leków w Stwardnieniu rozsianym wymaga konsultacji u specjalisty neurologa.

dr n. med. Sławomir Graff

Pytanie dotyczące udar mózgu

Witam. Mama po pęknięciu tętniaka miała udar pajęczynówkowy czy jakoś tak. Ale krew dostała się do mózgi w bardzo złym miejscu. Po 3 tygodniach nie odzyskała przytomności. Co mogę dla niej zrobić żeby odzyskała świadomość. Błagam o pomoc. Jest dla mnie najbliższą osobą. Gdzie się zwrócić? Co zrobić?

Pęknięcie tętniaka mózgu jest najczęstszą przyczyną podpajęczynówkowego udaru krwotocznego. Brak odzyskania świadomości po 3 tygodniach od dokonania się krwotoku świadczy o bardzo ciężkim uszkodzeniu mózgowia. Przyczyną tego uszkodzenia może być sam krwotok, ale i skurcz naczyniowy tętnic mózgu, który może doprowadzić do wtórnego, po krwotoku - udaru niedokrwiennego mózgu. W takiej sytuacji pacjentka powinna być leczona w Oddziale Intensywnej Opieki Neurologicznej. Konieczne jest powtórzenie badania TK głowy z opcją naczyniową angio-TK, aby wykluczyć m.in. obecność utrzymywania się skurczu naczyń i z drugiej strony - wykazać czy nie doszło do udaru niedokrwiennego ( obok krwotoku podpajęczynówkowego ), czyli - zawału mózgowia. Obecność któregokolwiek z tych powikłań, przy braku odzyskania świadomości stanowią raczej o przeciwwskazaniu w podjęciu pilnego leczenia neurochirurgicznego, tj. embolizacji, czyli zamknięcia tętniaka, z którego nastąpił krwotok podpajęczynówkowy. Najlepszym, w tym momencie, postępowaniem wobec chorej jest zapewnienie jej pełnej, wysokowystandaryzowanej i specjalistycznej opieki zachowawczej w Oddziale OION.

dr n. med. Sławomir Graff
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania