Moje doświadczenie
Ukończyła całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie poznawczo- behawioralnym (2018-2023, Certyfikat PTTPB nr 1717), oraz całościowe szkolenie w dialektycznej terapii behawioralnej DBT Comprehensive (2023-2024), pod nadzorem merytorycznym oraz patronatem Centre for DBT and Families – placówki szkoleniowej prof. Alana Fruzzetti.
Posiada bogate doświadczenie zawodowe, zdobywane w Specjalistyczno-Opiekuńczych Placówkach Wsparcia Dziennego, Szkole Podstawowej, Ośrodku Adopcyjnym oraz w prywatnych placówkach psychoterapeutycznych. W latach 2017-2021 pełniła funkcję biegłego psychologa w Sądzie Metropolitalnym w Szczecinie, prowadziła także szkolenia w ogólnopolskim projekcie wsparcia szkół i placówek oświatowych w zakresie interwencji kryzysowej. Współpracuje z Fundacją „W związku z Rakiem,” świadcząc wsparcie psychologiczne na rzecz podopiecznych Fundacji i ich rodzin oraz prowadząc działania psychoedukacyjne. Odbyła staż kliniczny na oddziale całodobowym w Klinice Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego (listopad 2021-marzec 2022). Obecnie pełni funkcję Redaktor Prowadzącej w pierwszym polskojęzycznym czasopiśmie branżowym przeznaczonym dla psychologów i psychoterapeutów „Psychologia w Praktyce”.
Od 2018 roku jest zatrudniona w Katedrze Psychologii Klinicznej i Psychoprofilaktyki Uniwersytetu Szczecińskiego jako pracownik naukowo-dydaktyczny. Ukończyła szkolenie dla Liderów Family Connections (prowadzone przez dr Mary Kells i Daniela Flynna z DBT Ireland, Cork Mental Health Services), którego celem jest wspieranie rodzin i bliskich osób z dysregulacją emocjonalną, w szczególności z zaburzeniem osobowości z pogranicza.
W swojej pracy klinicznej prowadzi psychoterapię indywidualną dla dzieci, nastolatków oraz osób dorosłych, a także grupowy trening umiejętności DBT dla młodzieży. Pracuje w oparciu o terapię dialektyczno-behawioralną (DBT) oraz czerpie z technik terapii schematów (ST).
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Dialektycznej Terapii Behawioralnej (DBT).
W obszarze szczególnych zainteresowań znajdują się dysregulacja emocjonalna oraz osobowość z pogranicza (borderline).
Pracuje pod regularną superwizją, zapewniając tym samym profesjonalne i kompleksowe wsparcie psychoterapeutyczne dla swoich pacjentów. Jej głównym celem jest pomoc w osiągnięciu zdrowia psychicznego i wsparcie pacjentów w budowaniu „życia wartego przeżycia”.
Adres
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja psychologiczna • 180 zł
Psychoterapia online • 180 zł
Psychoedukacja • 180 zł +3 więcej
Psychoterapia indywidualna (pierwsza wizyta) • 180 zł
Psychoterapia indywidualna dorosłych • 180 zł
Psychoterapia indywidualna młodzieży • 180 zł
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychologów w pobliżuUsługi i ceny
Ceny dotyczą wizyt prywatnych.
Konsultacja psychologiczna
Psychoterapia online
Psychoedukacja
Psychoterapia indywidualna (pierwsza wizyta)
Psychoterapia indywidualna dorosłych
+ 1 usługa
W jaki sposób ustalane są ceny?
6 opinii pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
Marta M.
Polecam terapię u pani Sylwii. Spokoj i przyjazna atmosfera. Odpowiedzi na wszystkie pytania. Szegółowe wyjaśnienie dla moich wątpliwości. Pani też jest punktualna a dla mnie to było ważne. Dużo rzeczy zrozumiałam dzięki terapii. Wiele nauczyłam się o sobie. Były zadania. Najważniejsze jest jednak to że ja widzę i czuję zmianę.
Z.J.
Zanim skorzystałam z pomocy zastanawiałam się nad formą i nurtem oraz czytałam o terapii poznawczo- behawioralnej. To było właśnie to czego potrzebowałam. Pani Sylwia jest miła i odpowiada na wszystkie pytania. Poczułam, że mogę jej zaufać i nawet co to było dla mnie trudne a nawet wstydliwe nigdy nie wywołało jakiejś reakcji ze strony pani Sylwi, w której bym czuła się oceniana. Podobały mi się też te zadania do wykonywania pomiędzy spotkaniami. Miałam poczucie, że terapia trwa cały czas a nie tylko w trakcie sesji. Polecam
JW
Dużo by można napisać. Naprawdę polecam bo roznica jaką odczuwam jest spora. Dlugo mi zajelo zeby sie zdecydowac na terapie ale nie zaluje i bardzo dziękuje pani Sylwi
Lena
Przypadkiem trafiłam do Pani Sylwii i byłam zaskoczona jej wedzą. To młoda i ciepła osoba, umie słuchać, zadaje trafne pytania. Dzięki naszym spotkaniom uzyskałam nowe spojrzenie na swoje trudności i chociaż minęło już trochę czasu to nadal korzystam z tych doświadczeń :)
Marta
Bardzo polecam panią Sylwię! Ma świetne podejście do dzieci, nawiązała kontakt od razu. Syn przeżywał dużo stresu a ja razem z nim, dzięki pomocy pani Sylwi, która jest sympatyczną, ciepłą i profesjonalną osobą wszystkim nam jest łatwiej. Dziękuję
Odpowiedzi na pytania
3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Dzień dobry.
Mam na imię Patryk, lat 29.
Moja żona Gabriela lat 24 znamy się już od 2 lat jesteśmy 1 rok po zawarciu związku małżeńskiego. Mamy dziecko 3- miesięczna córeczkę.
Żona od 2019 roku uczęszcza do lekarza Psychiatry bo choruję na Zaburzenia Osobowości Borderline, jak się nie znaliśmy to trafiała do szpitala psychiatrycznego w roku po 2-3 razy.
Żona jest całkowicie nie zdolna do wykonywania pracy zarobkowej, przez co otrzymuję rentę z ZUS.
Ja pracuję fizycznie gdy wracam do domu to bolą mnie nogi i kręgosłup i czasami muszę odespać 2-3h ale nie zdarza mi się to zawszę.
Opiekuję się też córką.
Z żoną często się klucimy, zawszę żona jest prowokatorem do wszczynania awantur. Czasami wydaję mi się że ma to przez swoją chorobę.
Ja jestem zdrowy psychicznie, żona twierdzi że potrzebna jest nam terapia małżeńska u psychologa/psychoterapeuty.
Co państwo twierdzicie na ten temat? Ja uważam że mi terapia nie jest potrzebna bo świetnie czuję się w swoim żywiole i wszystko ze mną jest dobrze.
Dzień dobry. W przypadku zaburzenia osobowości z pogranicza doświadczanie relacji przez żonę może istotnie różnić się od tego, co Pan widzi i czuje. Mogą pojawiać się reakcje impulsywne, zmienność nastroju, silny lęk przed porzuceniem (nawet wyobrażonym). Wsparcie terapeutyczne w budowaniu i utrzymywaniu relacji przy opisanych objawach może okazać się bardzo przydatne.
Serdecznie pozdrawiam
Sylwia Michałowska
Dzień dobry,
mam 23 lata i dostałam diagnozę osobowości broderline 6 kilka lat temu. Nie ma ani myśli ani tendencji autoagresywnych, suicydalnych. Od 4 lat mam stałą pracę, robię jeden kierunek studiów, realizuje cele długoterminowe, nie nawiązuje żadnych przypadkowych kontaktów, nie podejmuje ryzykownych zachowań, nie mam zjazdów itp i utrzymuje stałe relacje z przyjaciółmi i rodzina diagnoza została postawiona w kontekście lęku przed bliskością, sposobu bycia w relacjach i zaburzeń odżywiania w liceum.
W terapii psychodynamicznej bardzo się męczyłam ze względu na formę i bardzo brakowało mi ludzkiego bycia w kontakcie wsparcia czy przytulenia np po starcie mamy. Obecnie chciałbym przepracować lęk przed bliskością i w tym celu chciałabym iść na terapie gesztalt której koncepcja i forma kontaktu z pacjentem jest bardzo bliska mojemu sercu. Mam jednak wątpliwości bo wszędzie pisze, że najlepsza forma terapii zaburzeń osobowości to psychodynamiczna a ja bardzo nie chce takiej formy kontaktu (dystans fizyczny, mała aktywność terapeuty itp). Czy bpd też można leczyć w gesztalcie?
Dzień dobry. W kwestii skuteczności i rekomendacji są oczywiście prowadzone różne analizy i badania. Warto jednak pamiętać, że relacja terapeutyczna jest jednym z najbardziej znaczących czynników leczących. W przypadku osobowości borderline polecana jest również DBT (terapia dialektyczna behawioralna) czy terapia schematów. Mam nadzieję, że uda się znaleźć odpowiedniego terapeutę.
Pozdrawiam
Sylwia Michałowska
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.