Moje doświadczenie

Dzień dobry!

Nazywam się Adrianna Aleksandrowicz. Jestem psycholożką, psychoterapeutką poznawczo-behawioralną oraz doktorantką w Instytucie Psychologii PAN w Warszawie. Pomagam w różnych kryzysach życiowych starając się tworzyć atmosferę bezpieczeństwa i akceptacji, gdzie możemy wspólnie przyjrzeć się trudnym emocjom.

Wykształcenie:
Mgr psychologii (Uniwersytet Gdański) ze specjalnością z psychologii klinicznej, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie szkolenia (Uniwersytet SWPS), doktorantka w Instytucie Psychologii PAN. Regularnie biorę udział w międzynarodowych konferencjach oraz szkoleniach, aby prowiadzić terapię zgodnie z najnowszą wiedzą naukową.

Doświadczenie:
Doświadczenie terapeutyczne zdobywałam na stażu w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Uczyłam się diagnozy oraz rehabilitacji neuropsychologicznej w Centrum Medycznym "SENIOR" oraz Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie (Placówka w Dzierżążnie). Jestem autorką publikacji naukowych w czasopismach międzynarodowych. Naukowo głównie zajmuje się mechanizmami halucynacji u osób z doświadczeniami psychotycznymi jako stypendystka w projekcie Preludium Bis (Narodowe Centrum Nauki). Jestem również zaangażowana w badania nad rozwojem treningu metapoznawczego (MCT) jako asystentka w projekcie Permepsy. Doświadczenie naukowe zdobywałam na stażach w Niemczech (Uniwersyteckie Centrum Medycznego Hamburg Eppendorf) oraz Belgii (imec-mict-UGent).

Zajmuję się:
Psychoterapią indywidualną w nurcie poznawczo-behawioralnym osób dorosłych, które doświadczają trudnych emocji, obniżonego nastroju i różnych kryzysów życiowych. Zajmuje się terapią zaburzeń depresyjnych, zaburzeniami lękowych (m.in. lęk uogólniony, lęk społeczny, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne), przewlekłym stresem oraz objawami psychotycznymi. W pracy łączę moją wiedzę kliniczną z doświadczeniem naukowym, aby dostarczać pomoc psychologiczną w zgodzie z najnowszą wiedzą naukową. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Zapraszam do kontaktu :)
więcej

Adres

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychologiczna

180 zł

Psychoterapia

180 zł

W jaki sposób ustalane są ceny?

3 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
K
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Vita Longa Psychoterapia

Jestem bardzo zadowolona z dotychczasowych wizyt.
Pani psycholog jest bardzo ciepłą osobą. Z dużą empatią i zaangażowaniem podeszła do mojego problemu. Podczas spotkań jest bardzo miła atmosfera. Czuję, że krok po kroku z pomocą Pani psycholog powoli udaje mi się pokonywać moje problemu. Polecam gorąco


P
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Vita Longa Psychoterapia

Praca z Panią Adrianną jest dla mnie świetnym doświadczeniem. Zaczynam lepiej rozumieć źródło moich problemów i uczę się lepszych sposobów radzenia sobie niż do tej pory. Pani Adrianna daje mi konkretne narzędzia, które bardzo mi pomagają. Już widzę efekty terapii. Dziękuję i polecam

M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Vita Longa Psychoterapia

Pani Adrianna jest cudownym psychologiem. Bardzo wspierająca i empatyczna. Jestem na początku mojej drogi z psychoterpią i myślę, że dobrze trafiłam. Polecam :)

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Moje pytanie dotyczy podatności na hipnozę - czym jest warunkowana?
Mam zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, nerwicę i częste stany depresyjne. Od lat jestem pod opieką psychoterapeutyczną, od roku wspomagam się środkami farmakologicznymi. Jestem niezadowolona z efektów pracy z ostatnimi dwoma psychoterapeutami stosującymi terapię psychodynamiczną. Przypuszczam, że może być to związane z moim charakterem, nadmiernym perfekcjonizmem, brakiem podatności na dotychczasowe formy terapii i trudnością w nawiązaniu takiej relacji z terapeutą, w której czułabym się komfortowo.
Ze względu na ograniczone środki finansowe, notorycznie złe samopoczucie, brak odczuwania pozytywnych emocji i malejącą motywację zaczęłam się zastanawiać nad hipnozą.

Witam serdecznie,

Z tego co rozumiem to poszukuje Pani pomocy z trudnościami, z którymi się Pani zmaga. Psychoterapia to szeroki "worek" oddziaływań. Z tego względu serdecznie zachęcam do zapoznawania się z najnowszymi zaleceniami światowych organizacji, które wydają zalecenia o skutecznych metodach leczenia zaburzeń psychicznych (NICE guidelines, więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej). Można się zapoznać z zaleceniami w języku angielskim. Jeśli chodzi o informacje w języku polskim, niedawno został opublikowana lista z najnowszymi standardami leczenia poszczególnych zaburzeń psychicznych oraz przegląd najnowszych badań nad psychoterapią poznawczo-behawioralną, który został przygotowany między innymi przed naukowców z Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk (można się z nim zapoznać na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej - PTTPB). Zgodnie z najnowszą wiedzą obecnie rekomendowaną metodą leczenia między innymi zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych jest psychoterapia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Natomiast nie ma w międzynarodowych standardach leczenia nie ma informacji o skuteczności hipnozy jako oddziaływania psychoterapeutycznego. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z międzynarodowymi zaleceniami oraz do skonsultowania ze specjalistą odpowiedniej metody leczenia do Pani aktualnych potrzeb.

Z pozdrowieniami,
Adrianna Aleksandrowicz

mgr Adrianna Aleksandrowicz

Czy mając wcześniejsze rozpoznanie zespołu aspergera, (co nie dawno się dowiedziałam, że to nie jest zaburzenie psychiczne) można mieć inne schorzenia natury psychicznej? Od dłuższego czasu nie umiem poczuć się swobodnie i bez zbytniego stresu. Jakiś czas temu wręcz miałam myśli samobójcze, które już przygasły, ale nie mam w sobie za wiele motywacji i takiej spontanicznej radości...trudniej mi się też myśli i mówi. Co to wszystko oznacza? Co powinnam zrobić żeby coś mogło być lepiej?

Witam serdecznie,

Diagoza zespołu Aspergera nie wyklucza współwystępowania innych trudności w różnych obszarach zdrowia psychicznego. Trudności, z którymi Pani się zmaga są wskazaniem do sięgnięcia po pomoc psychologiczną lub psychiatryczną. Warto pomyśleć o zgłoszeniu się do specjalisty, aby mógł/a ocenić jakie leczenie byłoby najbardziej skuteczne oraz aby mogła się Pani zapoznać z metodami leczenia, które najbardziej odpowiadałyby Pani potrzebom.

Z pozdrowieniami,
Adrianna Aleksandrowicz

mgr Adrianna Aleksandrowicz

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania