Moje doświadczenie
Psychoterapia jest dla mnie drogą wiodącą do lepszego rozumienia siebie i innych. Umożliwia odkrywanie swoich potrzeb, wprowadzanie korzystnych zmian, poprawianie relacji z ludźmi. Jako terapeutka jestem towarzyszem w tej drodze, wspieram w szukaniu rozwiązań lepszych niż dotychczasowe. Cały ten proces prowadzi według mnie do pełniejszego życia zgodnie ze swoimi możliwościami, potrzebami i pragnieniami.
Prowadzę terapię indywidualną dorosłych i młodzieży. Oferuję też konsultacje i terapię par oraz pomoc psychologiczną dla rodziców.
Doświadczenie zawodowe zdobyłam w Szpitalu Morskim w Gdyni, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, oddziale psychiatrycznym Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku, sopockim MOPS oraz w gabinecie prywatnym. Swoją pracę podaję regularnej superwizji.
Zapraszam do spotkania i do gabinetu.
Psycholog, psychoterapeuta, psychiatra - te zawody są często mylone lub łączone a różnią się. Ja jestem psychologiem i psychoterapeutą (zawód ten nazywanym jest też terapeutą). Poniższy opis może pomóc w dokonaniu właściwego wyboru:
Psycholog to osoba, która ukończyła studia magisterskie z zakresu psychologii. Korzystając z koncepcji psychologicznych oraz narzędzi takich jak testy, kwestionariusze, może przeprowadzać diagnozę, udzielać wsparcia i porad, prowadzić szkolenia. Same studia psychologiczne nie przygotowują natomiast do prowadzenia psychoterapii.
Psychoterapeuta to osoba z tytułem magistra studiów (kierunek może być różny, to może być psychologia ale nie musi), która przeszła co najmniej 4-letnie specjalistyczne szkolenie z zakresu psychoterapii w wybranym przez siebie nurcie lub jest zaawansowana w takim szkoleniu. Takie szkolenie według europejskich standardów obejmuje m.in.: trening teoretyczny, wielogodzinny trening praktyczny, staż kliniczny, pracę pod superwizją, przejście własnej terapii, analizę swojej prcy jako psychoterapeuty. Celem szkolenia jest tworzenie umiejętności wspierania klienta w trwałym rozwoju osobistym i budowaniu satysfakcjonujących relacji z samym sobą i ze światem.
Psychiatra to lekarz medycyny który wybrał psychiatrię jako specjalność podczas studiów. Zajmuje się on diagnozą i leczeniem zaburzeń oraz chorób psychicznych. Główną stosowaną metodą jest farmakoterapia. Może zalecić psychoterapię, wstawiać dokumenty świadczące o zdrowiu psychicznym. Studia z zakresu psychiatrii nie przygotowują do prowadzenia psychoterapii.
Adres
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychologów w pobliżu1 opinia pacjenta
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
Ewa
Pani Agnieszka Złotowska jest profesjonalistką przez WIELKIE P! Poświęciła mi dużo swojego czasu i ze zrozumieniem, zaangażowaniem oraz empatią podeszła do mojego problemu. Oprócz pomocy bezpośredniej, którą otrzymałam, Pani Agnieszka sama zaoferowała się 'wyszukać' dzienne ośrodki pomocy oraz dodatkowych specjalistów, tak abym oprócz pomocy od niej mogła również skorzystać z kompleksowej, zintegrowanej pomocy u innych źródeł. Pani Agnieszka kontaktowała się ze mną w niedzielę, tak abym mogła zacząć nowy tydzień z grupą wsparcia.
To niespotykane, żeby z taką troską i empatią zająć się klientem!
Zaburzenia emocjonalne w Gdańsku
Niskie poczucie własnej wartości w Gdańsku
Zaburzenia osobowości w Gdańsku
Zaburzenia psychosomatyczne w Gdańsku
Zaburzenia w relacjach międzyludzkich w Gdańsku
Zaburzenia odżywiania w Gdańsku
Problemy wychowawcze w Gdańsku
Zaburzenia koncentracji w Gdańsku
Zaburzenia psychiczne w Gdańsku
Więcej (15)