Moje doświadczenie

Skończyłam studia magisterskie w Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także 4-letnie szkolenie w zakresie psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, placówce rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Ponadto jestem absolwentką Podyplomowego Studium Pedagogicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także Szkoły Trenerów Kompetencji Społecznych Meritum w Katowicach.
Staże zawodowe:

- Oddział Kliniczny Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – Zakład Terapii Rodzin i Psychosomatyki Katedry Psychiatrii WL CM UJ
- Krakowski Ośrodek Terapii Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna – Zespół Terapii Rodzin



Posiadam doświadczenie zawodowe w pracy terapeutycznej oraz diagnostycznej i doradczo-szkoleniowej. Swoje kompetencje rozwijam przez regularną superwizję, udział w szkoleniach oraz konferencjach naukowych.

Przyjmuje:

· Wadowickie Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne, ul. dr. J. Putka 7a, Wadowice

· OPUS Ośrodek Terapii i Usług Szkoleniowych, ul. Pawlikowskiego 7⁄6, Kraków
więcej

Adres

Prywatna Praktyka Psychologiczno-Psychoterapeutyczna
ul. Mickiewicza 27, Wadowice

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 6 lat

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychologiczna

150 zł

Poradnictwo psychologiczne

150 zł

Psychoterapia par i małżeństw

180 zł

Psychoterapia rodzinna

200 zł

Sesja psychoterapeutyczna

150 zł

W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Anna Majchrzak-Kordylewska? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

20 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Moja córka ma 11 lat. Chodzi do szkoły podstawowej. Od zawsze ma problemy z pamięcią. Nauczy się danego zadania i za chwile zapomina. Do tej pory ma problem z tabliczką mnożenia do 10.tak jest z innymi przedmiotami. Ma już 5 jedyne z matematyki. Proszę o radę.

Dzień dobry,
jeśli córka nie była jeszcze badana w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, to wydaje się, że należałoby od tego zacząć. Wniosek może złożyć szkoła lub rodzice, czas oczekiwania na badanie jest różny - czasem kilka miesięcy, ale specjaliści zdiagnozują nasilenie oraz prawdopodobne przyczyny trudności córki, no i oczywiście wydadzą zalecenia do pracy z dzieckiem zarówno dla nauczycieli, jak i dla rodziców. Jeżeli diagności będą mięli wątpliwości, to poproszą o przeprowadzenie konsultacji medycznej (np. laryngolog, neurolog lub inny lekarz). Im szybciej nastąpi diagnoza, tym szybciej można zacząć pomagać dziecku w usprawnianiu słabszych stron.
Łączę pozdrowienia

mgr Anna Majchrzak-Kordylewska

Mam wspaniałych rodziców, takich którzy stworzyli mi idealny dom kiedy byłam dzieckiem i byli dla mnie najlepszymi przyjaciółmi, jak również dla siebie samych. Sądzę, że porażki w pracy zbliżyły mojego tatę do alkoholu. Dziś możemy oficjalnie powiedzieć że jest alkoholikiem a po stracie ostatniej pracy jest tylko gorzej, naprawdę źle. Zdaje sobie sprawę z problemu ale nie ma siły z tym walczyć. To wpłynęło i nadal wpływa na nas wszystkich, szczególnie na moją mamę, która rozważa separację i wydaje mi się że jest w głębokiej depresji. Jestem przekonana że oboje bardzo się kochają ale po wielu obietnicach moja mama już nie wierzy że coś może się zmienić. Dodatkowo po patrzeniu latami na sytuację jaka się rozwija, kiedyś łudząc się, że może wszystko wróci do normy, dziś już nie patrzy na mojego tatę tak samo jak kiedyś i nie ma siły tak dłużej żyć.
Wiem, że terapia dla obojga z nich to konieczność jednak zastanawiam się jak z nimi o tym porozmawiać, jaka terapia miałaby najlepszy efekt. Obawiam się że wyrzucanie tacie że musi iść na terapię uzależnieniową może go jeszcze bardziej zdołować psychicznie a chciałabym żeby poczuł w życiu jakąś motywację aby walczyć o siebie.
Myślałam aby zapisać ich obojga do terapeuty który zna się na temacie problemów z alkoholem. Oboje poszliby do tej samej osoby ale oddzielnie aby móc przepracować swoje problemy i ich podłoże. Na takiej terapi problem alkoholowy sam by wyszedł i może poprzez dyskusję z trzecią osobą mój tata zdobyłby siłę do jakiś działań. Później myślałam, że terapie będzie można połączyć - bo mam wrażenie że moi rodzice nie potrafią już rozmawiać a bez odpowiedniego wsparcia i komunikacji w domu oddzielne terapie nie przyniosą rezultatów.
Proszę o informację czy mój pomysł jest dobry, czy powinnam pójść w innym kierunku i jak mogę znaleźć odpowiedniego terapeutę. Bardzo dziękuję za odpowiedź, mam przeczucie że sytuacja jest bardzo krytyczna i jeśli nie spróbuję im pomóc to może wydarzyć się coś złego.

Dzień dobry, nie polecam tego typu rozwiązania, nie mam przekonania czy jakikolwiek terapeuta podjąłby się takiej pracy, z uwagi na prawdopodobieństwo uwikłania w konflikt lojalnościowy. Jeśli nie ma Pani przekonania co do szczerej rozmowy z tatą i nazwania widocznego problemu wprost oraz zasugerowania stosownej terapii, to sugeruje zaproponować tacie kontakt z psychoterapeutą. Mama jak najbardziej również może czy też powinna skorzystać z pomocy, ale nie jest wskazane aby był to ten sam specjalista. Wydaje się, że w tym wszystkim istotne jest to, na co już wskazano, mianowicie decyzja o terapii w jakiejkolwiek formie jest decyzja rodziców i od nich powinna wypłynąć. Pozdrawiam

mgr Anna Majchrzak-Kordylewska
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania