Moje doświadczenie

Dzień dobry,
nazywam się Atena Zdanowicz-Podsiadło i jestem psychologiem, psychoterapeutą i socjoterapeutą. Ukończyłam 5-letnie jednolite studia magisterskie na kierunku: psychologia ze specjalnością - wspomaganie rozwoju człowieka, 2-letnie Studium Socjoterapii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży oraz 4-letnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej, w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Jest to szkolenie rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej, integrujące różne nurty myślenia psychoanalitycznego. W swojej pracy opieram się głównie na modelu TFP (Transference-Focused Psychoterapy), czyli terapii skoncentrowanej na przeniesieniu.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Domu Pomocy Społecznej, Poradni Zdrowia Psychicznego, Ośrodku Socjoterapeutycznym w Bydgoszczy oraz kilku Fundacjach. Pracowałam z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi i seniorami - biorąc udział w procesach diagnostycznych w zespołach interdyscyplinarnych, prowadząc psychoterapię indywidualną i grupową, udzielając wsparcia w kryzysie oraz poradnictwa dla rodzin. Konsultuję pacjentów od 2017 roku.

Obecnie prowadzę psychoterapię psychodynamiczną indywidualną osób dorosłych w Poradni Zdrowia Psychicznego Medic Klinika w ramach NFZ oraz przyjmuję pacjentów prywatnych w Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych Psychomedic, gdzie także zajmuję się diagnozami osób dorosłych (np. diagnoza osobowości - MMPI-2, diagnostyka poznawcza itp.).

Jak wyglądają proces konsultacyjny przed podjęciem psychoterapii?
Każdego pacjenta traktuję indywidualnie, dbając o jego poczucie bezpieczeństwa. Pierwsza sesja, jest to czas, kiedy pacjent może swobodnie wypowiedzieć się na temat doświadczanych trudności, oczekiwań. Kolejne 3-5 spotkań jest to czas wywiadu, kiedy, jako terapeuta jestem bardzo aktywna, zadając dużo pytań i prosząc pacjenta o odpowiadanie zgodnie ze swoją gotowością i prawdą. Sesje te niezbędne są do postawienia diagnozy strukturalnej i ustalenia celów pracy terapeutycznej. Następnie - jeśli pacjent decyduje się na proces leczenia - w zależności od diagnozy - omawiamy zasady pracy i rozpoczyna się proces psychoterapii.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.

Zapraszam do współpracy,
Atena Zdanowicz-Podsiadło
więcej

Adresy (4)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja online • 200 zł

Konsultacja online • 200 zł

Konsultacja online (pierwsza wizyta) • 200 zł +11 więcej

Konsultacja psychologiczna • 200 zł

Konsultacja psychologiczna online • 200 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna • 200 zł

Pokaż więcej usług

Przyjmuję: dorosłych

Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu
PsychoMedic.pl Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna Bydgoszcz (ul. Dworcowa 13)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja online • 220 zł


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

Poradnia Zdrowia Psychicznego Medic Klinika

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych
Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja online

200 zł - 220 zł

Konsultacja online (pierwsza wizyta)

200 zł

Konsultacja psychologiczna

200 zł

Konsultacja psychologiczna online

200 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna

200 zł - 220 zł

+ 6 usług

W jaki sposób ustalane są ceny?

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
A
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Poradnia Zdrowia Psychicznego Medic Klinika Inny

Pani Atena była moim trzecim psychoterapeutą. Wcześniej rezygnowałam z procesów po kilku miesiącach, nie odczuwając żadnej poprawy. Byłam też na konsultacjach u kilku psychiatrów, nigdy nie usłyszałam konkretnej diagnozy - zmagałam się ze stanami depresyjnymi, lękami i trudnościami w relacjach, potrzebowałam, żeby ktoś mi to nazwał, wytłumaczył. Przyjmowałam różne leki, które były zmieniane i różnie na nie reagowałam. Czekałam kilka miesięcy na miejsce do Pani Ateny na NFZ, która od samego początku przeprowadziła diagnozę i zaproponowała konkretną metodę leczenia. Sesje zawsze były punktualnie, pani była uważna i zaangażowana. Nie zawsze było mi łatwo spotykać się z tym co słyszałam zwrotnie, ale ostatecznie dzięki temu teraz funkcjonuję dużo lepiej i czuję się zdrowsza. Jestem bardzo wdzięczna, że trafiłam na taką specjalistkę i bardzo polecam terapię u Pani Ateny.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące zaburzenia lękowe

Dzień dobry !
Aktualnie mam 23 lata i mam pewien ogromny problem, który nie daje mi spokoju od kilku około 2 miesięcy. Jakiś czas temu zrobiłem sobie tatuaż, który wprowadził mnie w destrukcyjne myślenie. Spowodował nawet u mnie atak paniki, zacząłem przez niego myśleć, że nie ma dla mnie żadnego ratunku, że nikt już nie zechce mnie na rynku pracy. Czas mijał ale już w jakiś sposób się z tym uporałem, następnie pojawiły się obawy o przyszłość, ciągle myśle, że będę przez całe swoje życie już czuł się tak jak teraz. Jednak największy lęk jaki aktualnie odczuwam jest lęk przed pracą. Ze studiami nigdy nie miałem żadnego problemu, jednak przeraża mnie myśl, że będę musiał przez całe swoje życie chodzić do pracy, która nie sprawia mi żadnej radości, ba... nawet nie jestem w stanie wyobrazić sobie takiej pracy, która będzie mi sprawiała radość. Czuje przez to nieustanny lęk, który nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Nie mam żadnych większych pasji dzięki którym mógłbym zarobić co również daje się we znaki. Przez to destrukcyjne myślenie pojawiają się obawy, że jestem przypadkiem beznadziejnym dla którego nie ma żadnego ratunku. Byłem u psychiatry, który zdiagnozował Nerwice, oraz przepisał mi leki ( Escitil )jednak boje się takich leków brać. Bardzo proszę o pomoc.

o, przez co Pan przechodzi, brzmi naprawdę trudnie, ale ważne jest, że szuka Pan wsparcia i stara się zrozumieć swoje lęki oraz obawy.

Lęk, który Pan opisuje, jest czymś, co dotyka wielu osób – niepewność co do przyszłości, strach przed codziennym życiem zawodowym i brakiem pasji. Takie myśli i obawy mogą naprawdę utrudniać codzienne funkcjonowanie. To, co Pan przeżył po zrobieniu tatuażu, może być wynikiem silnych emocji i myśli, które wtedy się pojawiły i które wciąż mają wpływ na Pana postrzeganie siebie oraz świata. Czasami jeden trudny moment może uruchomić spirale lęku, którą później trudno zatrzymać.

Chciałabym zapewnić Pana, że to, co Pan czuje, nie sprawia, że jest Pan „beznadziejny”. To zupełnie naturalne, że w obliczu niepewności, zwłaszcza jeśli chodzi o przyszłość zawodową, pojawiają się obawy i lęk. Dużo osób przeżywa podobne kryzysy – kiedy nie czują się spełnieni zawodowo, nie wiedzą, jaką drogą chcą podążać, albo mają poczucie, że ich życie zawodowe nie jest zgodne z ich oczekiwaniami. Jest to bardzo ludzki i zrozumiały proces, ale nie musi oznaczać, że nie ma dla Pana żadnej drogi wyjścia.

Obawy, które Pan ma o pracę i przyszłość, są silnie powiązane z lękiem przed nieznanym i przed możliwością, że życie zawodowe nie będzie spełnieniem Pana oczekiwań. To może być naprawdę ogromnym źródłem stresu, jeśli nie czuje się Pan spełniony w tym, co robi. Warto dać sobie czas, by zastanowić się, co naprawdę Pana interesuje i nie traktować pracy jako czegoś, co musi od razu dawać Panu „radość”. Czasami warto zacząć od małych kroków, próbując różnych rzeczy, aby odkryć, co może Panu odpowiadać.

Myśli o tym, że „całe życie” będzie Pan musiał robić coś, czego nie lubi, mogą wynikać z aktualnych emocji oraz strachu przed tym, co przyniesie przyszłość. Zamiast skupiać się na tym, że nic się nie zmieni, warto zastanowić się, jakie małe zmiany można wprowadzić teraz, które poprawią Pana samopoczucie – na przykład wypróbowanie nowych aktywności czy nauka nowych umiejętności.

Pana lęk i niepokój o przyszłość to także objawy nerwicy, z którymi Pan się zmaga. To, że ma Pan obawy przed przyjmowaniem leków, jest zrozumiałe. Warto jednak porozmawiać o tym z Pana lekarzem – czasami leki mogą wspierać proces leczenia, ułatwiając radzenie sobie z lękiem, szczególnie w trudniejszych momentach. Równocześnie niezwykle istotne jest, by znalazł Pan odpowiednią formę wsparcia emocjonalnego, która pomoże Panu zmieniać sposób myślenia o przyszłości.

Chciałabym zachęcić Pana do rozważenia terapii, która pomoże Panu głębiej zrozumieć swoje lęki, poznać przyczyny myśli o beznadziejności i opracować strategie radzenia sobie z tymi obawami.

mgr Atena Zdanowicz-Podsiadło

Pytanie dotyczące depresja

Mam 12 oraz panicznie się boję śmierci ciągle w głowie mówię sobie rzeczy które mnie na chwilę uspokajają robię też rzeczy które kocham i które napewno powinny mi pomóc przestać o tym myśleć ale to nie pomaga nie mogę przez to cieszyć się z życia oraz normalnie żyć jak temu zapobiec?

Lęk przed śmiercią, zwłaszcza w tak młodym wieku, może być przytłaczający i naprawdę utrudniać codzienne życie.

Twoje myśli i działania, które próbujesz podejmować, aby się uspokoić, pokazują, jak bardzo chcesz sobie pomóc. To, co robisz, jest naturalną reakcją na lęk – szukasz sposobów na złagodzenie niepokoju. Często bywa jednak tak, że niektóre metody, mimo że pomagają chwilowo, nie rozwiązują problemu na dłużej, a lęk powraca.

To, co może pomóc, to rozmowa o tych obawach z kimś, kto ma doświadczenie w pomaganiu w takich sytuacjach, jak psycholog. Często lęki, które pojawiają się w takich momentach, mogą mieć różne przyczyny, które warto zgłębić, by znaleźć sposób na ich skuteczne rozwiązanie.

Pomocą mogą być także techniki relaksacyjne, które pozwolą Ci poczuć się spokojniejszą i bardziej ugruntowaną w codziennym życiu, a także nauka zarządzania tymi trudnymi myślami. W pracy z lękiem ważne jest również przyjrzenie się temu, co sprawia, że takie myśli się pojawiają, oraz wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa i kontroli nad swoimi emocjami.

Zachęcam Cię do podjęcia kroków, by poszukać wsparcia u rodziców, a z ich pomocą u specjalisty, który pomoże Ci zrozumieć te obawy i opracować strategie radzenia sobie z nimi. Pamiętaj, że zasługujesz na to, by cieszyć się życiem i poczuć się spokojniej, a pomoc w tym jest dostępna.

mgr Atena Zdanowicz-Podsiadło

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania