Logo
mgr Barbara Mróz

Problemy, w których wspieram:
bezsenność
brak asertywności
brak motywacji
brak odwagi
brak poczucia sensu
brak wiary we własne siły
brak wytrwałości
depresja
fobie
kompulsje i obsesje (OCD)
konflikty z innymi ludźmi
kryzysy w życiu osobistym lub zawodowym
lęk o zdrowie
lęk paniczny
lęk społeczny
lęk uogólniony (GAD, nerwica)
nadmiar trudnych i bolesnych emocji
nadmierny stres
negatywizm
niepokój
nieśmiałość
nieumiejętność rozpoznawania czy wyrażania własnych potrzeb
nieumiejętność stawiania granic
niskie poczucie własnej wartości
poczucie presji
poczucie wstydu
poczucie zależności od innych
problemy z akceptacją siebie
prokrastynacja (odkładanie zadań na ostatnią chwilę)
trauma
trudności w podjęciu ważnej decyzji
trudności w podnoszeniu się po porażce
trudności w radzeniu sobie z konfliktami
trudności z samokontrolą
wrażliwość na krytykę
zamartwianie się
złość.
Pracuję także z osobami w spektrum neuroróżnorodności (ADHD, ASD, AuDHD).

Dowiedz się więcej

23/08/2024

Moje doświadczenie

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) oraz terapeutką akceptacji i zaangażowania - ACT (Acceptance and Commitment Therapy) oraz Brainspotting. Wspieram w drodze do życia opartego o wartości i autentyczne relacje z innymi ludźmi. Towarzyszę w przechodzeniu przez zmiany, trudności czy wyzwania osobiste i zawodowe. Szczególnie zależy mi na tym, aby osoby, korzystające z mojej pomocy, mogły cieszyć się swoją własną, najlepszą dla nich drogą w życiu opartą o ich wartości i mocne strony.

Jestem magistrem psychologii (specjalność: psychologia kliniczna i zdrowia) na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Doświadczenie kliniczne zdobywałam w całodobowym oddziale psychiatrycznym w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz w Poradni AMIE.

Obecnie jestem na ostatnim roku akredytowanego czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej z Dialogiem Motywującym w Akademii Motywacji i Edukacji.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej i przestrzegam kodeksu etycznego tej organizacji. Ponadto jestem członkiem Association for Contextual Behavioral Science oraz ACBS Polska.

Pracę poddaję superwizji certyfikowanych psychoterapeutów mających większe kompetencje i doświadczenie zawodowe. Jeśli w trakcie procesu okazuje się, że temat pracy wykracza poza moje kompetencje – przekierowuję do innego specjalisty.

Jestem także współtwórczynią i prowadzę warsztaty w ramach Akademii Zwinnej Liderki i Akademii Zwinnego Przywództwa, innowacyjnych programów rozwojowych przeznaczonych dla osób, które chcą podążać w kierunku autentycznego i świadomego przywództwa. Serdecznie zapraszam na Fanpage Akademii na Facebook oraz do grupy Zwinne Przywództwo na LinkedIn, gdzie znajdziesz wiele ciekawych materiałów i informacje o aktualnych wydarzeniach.

Zapraszam na moją stronę internetową, gdzie można znaleźć ciekawe artykuły na moim blogu oraz informacje o Treningu Rezyliencji.

Ukończone warsztaty i szkolenia:
Konferencja Neuroaktywni - zaburzenia koncentracji uwagi i ADHD (m.in. Kajetana Foryciarz, Wenesa Gajos, Marta Cieśla; 10h; 2024)
Od połączenia i odłączenia do autonomii i przywiązania: Zrozumienie i uzdrawianie schematu Uwikłania/Nierozwiniętego Ja (Jeff Conway; 12h; 2023)
Brainspotting faza 1 (Monika Gos; 20h; 2023)
Aktywacja zachowania w leczeniu osób z depresją (Sona Dimidjan; 12h;2023)
Ciało. Relacje. Zdrowienie. Kurs terapii traumy oparty o neurobiologię interpersonalną (Sabina Sadecka; 70h; 2023)
Lęk przed porażką i walka o bycie "wystarczająco dobrym". Perfekcjonizm w gabinecie terapeuty ACT (Jennifer Kemp, 10h; 2022)
Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Zasady diagnozowania i leczenia bezsenności” (Polskie Towarzystwo Badań nad Snem i Instytut Psychiatrii i Neurologii; 7 h; 2022)
Kontekstualna terapia schematów. Sposób na funkcjonalne wzmocnienie Zdrowego Dorosłego (Eckhard Roediger; 16h; 2022)
Rozmowy terapeutyczne budujące akceptację i zaangażowanie. Praktyczny i pogłębiony kurs terapii ACT (Sabina Sadecka; 70h; 2022)
Sens życia i rozwój w ramach relacji terapeutycznej: Perspektywa terapii ACT i ewolucyjna (Kelly Wilson; 18h; 2021)
Terapia akceptacji i zaangażowania ACT w zaburzeniach lękowych: Transformacja cierpienia w witalne życie (John Forsyth; 18h; 2021)
Zastosowanie modelu ACT do relacji interpersonalnych. ACT dla nastolatków: Trening dla specjalistów zdrowia psychicznego (Sheri Turell, 4h; 2021)
Wprowadzenie do terapii współczucia (CFT) (Julia Wahl; 16h; 2021)
Compassion in Therapy Summit (m.in. Paul Gilbert, Dennis Tirch, Kristin Neff, Chris Germer, Kelly McGonigal, Dan Siegel; 4 dni; 2021)
Relacja terapeutyczna w ACT (Sabina Sadecka; 8h; 2020)
Krótkoterminowa terapia akceptacji i zaangażowania w depresji i zachowaniach samobójczych (Kirk Strosahl, Patricia Robinson; 16h; 2020)
Świadoma relacja z sobą w praktyce: Jak odłożyć na bok sztywne przekonania na swój temat (Louise McHugh; 16h; 2020)
II Konferencja PTDBT (m.in. Alan E. Fruzzetti, Armida R. Fruzzetti; 2020)
II Konferencja Online Trzeciej Fali Terapii Behawioralnych; 2020
Terapia akceptacji i zaangażowania (ACT) w pracy z traumą: Praca z ciałem, umysłem i emocjami (Russ Harris; 16h; 2020)
Terapia akceptacji i zaangażowania (ACT): Korzystanie z wartości i troski o siebie, aby nieść pomoc przy długoterminowych problemach zdrowotnych (Kelly Wilson; 16h; 2019; 2020)
6 kroków do elastyczności z matrycą ACT (Benjamin Schoendorf; 4h; 2020)
Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej: Wprowadzenie do pięciu zasad FAP (Matthew Skinta; 8h; 2020)
Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej: Wzmacnianie pozytywnych działań, CFT i terapeutyczna miłość (Matthew Skinta; 4h; 2020)
III Konferencja Psychologii Pozytywnej (m.in. Barbara Fredricson, Ewa Trzebińska. Łukasz Kaczmarek; 2 dni; 2018)
Techniki terapii poznawczo-behawioralnej (m.in. Wojciech Stefaniak, Jędrzej Kosewski, Izabela Stefaniak; 70h; 2018)
Nowe wyzwania - profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych (20,5 h; 2017).
więcej

Adresy (2)


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja psychologiczna online (opis) • 230 zł

Brainspotting (opis) • 260 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna online (opis) • 230 zł +5 więcej

Psychoterapia ACT (opis) • 230 zł

Psychoterapia poznawczo-behawioralna (opis) • 230 zł

Psychoterapia depresji online • 230 zł

Pokaż więcej usług

Przyjmuję: dorosłych

Sposób płatności: Blik, Przelew na konto

Potwierdzeniem terminu konsultacji jest opłacenie sesji w ciągu 3 dni, ale najpóźniej na 24h przed spotkaniem (BLIK lub przelew na konto bankowe).

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).


NIP

8481239870

Adres firmy

Wilanowska 9a/40, Warszawa
Barbara Mróz Psycholog Psychoterapeuta CBT
Wilanów, Warszawa


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Blik, Przelew na konto

NIP

8481239870

Adres firmy

Wilanowska 9a/40, Warszawa

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychologiczna online

230 zł

Brainspotting

260 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna online

230 zł

Psychoterapia ACT

230 zł

Psychoterapia poznawczo-behawioralna

230 zł

+ 3 usługi

W jaki sposób ustalane są ceny?

5 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
P
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacja online Konsultacja psychologiczna online

Barbara to świetna specjalistka. Na naszych sesjach potrafiła zbudować przyjazną atmosferę, pełną zaufania, dzięki czemu mogłam się łatwo otworzyć, a Barbara mi skutecznie pomóc. Bardzo podobała mi się też struktura i organizacja naszej pracy. Szczerze polecam, nawet na krótkie konsultacje. Ja na pewno, w razie potrzeby, będę wracać.

mgr Barbara Mróz

Paulino, dziękuję za miłe słowa zwłaszcza te, że nasza wspólna praca była dla Ciebie skuteczna. Pozdrawiam serdecznie :)

E
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacja online Psychoterapia poznawczo-behawioralna

Praca z Basią polegała na tym, że stosując różne techniki, zadania domowe powoli wyszłam na prostą. Trwało to dość długo. Sama musiałam się z tym zmierzyć. Basia mi towarzyszyła, wspierała ale też podsuwała takie zadania, że sama dochodziłam do wniosku, że dam radę. I tak było. Dzięki niej zainteresowałam się technikami relaksacji i rezyliencą. Zainspirowała mnie do tego, żeby nie odpuszczać i wierzyć w swoją drogę. I to doświadczenie zbudowało mnie na nowa. I jest trwałe. Polecam wszystkim terapię u Basi. Tylko jest jeden warunek to Ty musisz tego chcieć i mieć świadomość, że to jest Twoja praca.

mgr Barbara Mróz

Edyto, bardzo dziękuję za opinię. Najbardziej cieszy mnie fakt, że ogromna praca, którą wykonałaś, przyniosła Ci trwałą zmianę. Trzymaj się dalej swojego kompasu wartości - szczerze Ci kibicuję :).

A
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacja online konsultacja psychoterapeutyczna online

Do Basi trafiłam w trudnym i stresującym dla mnie momencie zmiany pracy. Uświadomiła mi, jakie są wewnętrzne motywacje moich działań i pomagła przyjrzeć się z dystansem moim problemom. Nasza współpraca trawała w sumie 8 miesięcy, kontynuowałam terapię również po znalezieniu nowej pracy. Dzięki Basi zlokalizowałam swój problem z perfekcjonizmem i zrozumiałam, dlaczego opóźniam rzeczy, które są dla mnie ważne. Przeszłam wcześniej przez kilka gabinetów, jednak do nikogo nie czułam takiego zaufania. Basia na spotkaniu potrafi stworzyć atmosferę zrozumienia, poza tym tłumaczy swój punkt widzenia i jest we wszystkim transparentna. Dzięki temu spotkania z nią nie były dla mnie przykrym obowiązkiem. O profesjonalizmie Basi świadczy w szczególności fakt, że gdy dotarłyśmy do tematów, w których nie czuła się specjalistką poleciła mi inne osoby. Czuję ogromną wdzięczność do Basi, bo dzięki niej uniknęłam w życiu kilku ślepych zaułków. Szczerze polecam współpracę z nią!

mgr Barbara Mróz

Agata, bardzo dziękuję za opis Twoich refleksji po naszej wspólnej pracy. Cieszę się, że była przydatna i czułaś się komfortowo. Ściskam wirtualnie :)

S
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Barbara Mróz Psycholog Psychoterapeuta CBT

Do Basi poszłam nie wiedząc do końca nad czym chcę pracować, która część mnie najbardziej potrzebuje wsparcia. Nie wiedziałam wielu rzeczy, a Basia pokazała mi odpowiednie narzędzia, z których mogę korzystać, Jej spokój i zaangażowanie sprawiły, że czułam się bezpiecznie i zaufałam temu procesowi. Mam wrażenie, że teraz patrzę na siebie i innych z zupełnie innej perspektywy, potrafię zareagować w porę, nie nadwyrężając samej siebie, potrafię dostrzec własne granice, jestem dla siebie ważna i wiem, że nie zbawię całego świata, szczególnie kiedy sama nie stoję stabilnie na własnych nogach - mało tego, maszyna z popcornem w mojej głowie obecnie działa zupełnie prawidłowo ;)
Teraz dopiero tak na prawdę pisząc to widzę, jak wielką robotę wykonałyśmy. Dziękuję Basiu !

mgr Barbara Mróz

Sokół, dziękuję za Twoją opinię :). Najbardziej mnie cieszy, że ta trudna i ciężka praca, którą wykonałaś podczas naszych spotkań, a zwłaszcza pomiędzy nimi, przyniosła trwałe rezultaty. Dziękuję za zaufanie i życzę dobrego życia w zgodzie z Twoimi wartościami.

K
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacja online Psychoterapia poznawczo-behawioralna

Basia jest świetną specjalistką. Bardzo doceniam jej umiejętność stworzenia bezpiecznej, komfortowej przestrzeni na terapii i wiedzę, którą potrafi się dzielić. Pracowałyśmy nad moimi przekonaniami, schematami działania, lękami, które utrudniały mi rozwinięcie skrzydeł na wielu polach. Od zakończenia naszej wspólnej pracy minęło już trochę czasu, nadal stosuję metody i narzędzia, których nauczyłam się podczas naszych spotkań. Polecam z całego serca :)

mgr Barbara Mróz

Karolino, dziękuję za ciepłe słowa :). Cieszę się, że to, czego się nauczyłaś, nadal procentuje i życzę dalszego rozwijania skrzydeł.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

34 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam serdecznie.
Na wstępie chciałbym opisać swoje objawy:
-Częste ataki paniki (bez powodu)trwające od kilku chwil do całych dni z przerwami.
-Uczucie nadchodzącego omdlenia(nigdy w życiu nie straciłem przytomności)
-Zawroty głowy(umiarkowane)
-Drżenie rąk(słabe)
-Uczucie miękkich nóg (umiarkowane)
-Bole w klatce piersiowej(rzadko i słabe tylko podczas ataku paniki)
-Ciągły strach i niepokój)
Większość tych objawów pojawia się kilka godzin po wstaniu a zanikają przed snem.
-Sypiam dobrze.
-Uczucie bycia daleko myślami wśród ludzi.

Zadaje to pytanie gdyż ataki trwają w sumie od wielu lat lecz nigdy nie były tak intensywne bo trwały kilka kilkanaście minut.
Ostatnimi czasy potrafią trwać cały dzień z małymi przerwami.

O mnie:
Mezczyzna 32 lata.
Od dzieciństwa częsty stres przez różne sytuacje życiowe również te rodzinne.
Tiki nerwowe od młodego wieku.
Narkotyki ( nie biorę)
Alkohol (raz na miesiąc dwa)
Papierosy(palę)
Kawa ( jedna dziennie)

Pomaga mi leżenie i oddychanie lecz tylko na chwilę.

Przy dawnych atakach paniki pomagało mi zajęcie się czymś co lubię lecz również na chwilę.

Niestety teraz uważam że ataki paniki się mocno pogłębiły i nie mogę z nimi sobie poradzić.

W przypadku tak częstych i długotrwałych ataków paniki, które występują od wielu lat, warto skorzystać z psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT). Ten rodzaj terapii, jak pokazują liczne badania i moje osobiste doświadczenia współpracy z pacjentami, jest skuteczną metodą leczenia lęku panicznego. CBT pomaga zrozumieć, w jaki sposób rozwijają się u danej osoby ataki paniki i jakie czynniki je podtrzymują, a także uczy umiejętności radzenia sobie z nimi. Serdecznie zapraszam na konsultację.

mgr Barbara Mróz

Pytanie dotyczące nerwica natręctw

Witam mam 42 lata od wielu mam takie przypadłości. Nie mogę czegoś do kogoś powiedzieć lub pokazać. Muszę na coś spojrzeć określoną liczbę razy. Nie mogę czegoś wziąć z lodówki mimo że bym chciał. Mogę oglądać tylko co drugi program lub film z mojej listy. Nie mogę czegoś wyrzucić do pojemnika tylko do innego. Jeśli się do sprzeciwie tym myślom wtedy pojawia się lęk bezsenność niepokój dyskomfort pustka i bezsilność. Czy mam nerwicę natręctw? Pozdrawiam

Opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (wcześniej nazywane nerwicą natręctw). Jeśli stanowią one dyskomfort i utrudniają codzienne funkcjonowanie, warto skorzystać z pomocy psychiatry oraz psychoterapeuty. Psychiatra, jeśli będzie to potrzebne zaproponuje farmakoterapię, która może być wsparciem w psychoterapii poznawczo-behawioralnej, skutecznej w leczeniu tego rodzaju problemów. Zapraszam na konsultację online, podczas której przedstawię mechanizmy zaburzenia i w jaki sposób można z nim pracować.

mgr Barbara Mróz
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania