Czym jest ginekologia estetyczna? Jest to dział medycyny estetycznej tak prężnie rozwijającej się w ostatnich latach, mający na celu poprawę zdrowia, poprawę jakości życia, poprawę jakości kontaktów seksualnych z utrzymaniem moczu włącznie.
„Monalisa Touch” – co powoduje „dotyk Monalisy”
Zabiegi laserowe przy użyciu „Monalisa Touch” stosowane są z powodzeniem jako leczenie mało inwazyjne, bezpieczne, niebolesne, nie wymagające żadnego znieczulenia. Trwają zaledwie kilka minut i zaleca się zwykle tygodniową abstynencję seksualną po, bez żadnych ograniczeń aktywności zawodowej czy fizycznej. W zależności od efektu po pierwszym zabiegu rekomenduje się powtórzenie procedury za ok. 6 tygodni, co utrwala pozytywne efekty i poprawia wyniki leczenia o kolejne 50%.
Jak działa „Monalisa”?
Energia lasera wywołuje efekt termiczny na tkankę łączną ścian pochwy i pęcherza moczowego poprawiając jej ukrwienie, wytwarzając nowe włókna kolagenowe, zwiększając elastyczność i poprawiając jej funkcję.
Co to jest rewitalizacja pochwy?
Pogrubienie i obkurczenie ścianek, likwiduje zespół rozluźnienia pochwy po porodach, czy po menopauzie, zastępując plastykę operacyjną. Poprawia się flora bakteryjna i nawilżenie pochwy, lecząc suchość i atrofię ścian pochwy. Wszystko to wpływa na jakość kontaktów intymnych zwłaszcza u pacjentek bez terapii hormonalnej.
Wpływ na nietrzymanie moczu?
Liczne badania i własne obserwacje pacjentek wykazały dużą skuteczność leczenia laserem w przypadkach wysiłkowego nietrzymania moczu. Zmniejszają się objawy mimowolnego wycieku moczu podczas niewielkiego wysiłku fizycznego, kaszlu, kichania, tańca, wchodzenia po schodach. Zmniejsza się również liczba epizodów nocnego wstawania w celu oddania moczu (nokturia).
Wpływ na „parcie naglące”?
Zmniejszają się objawy nagłego parcia na mocz i potrzeby pilnego oddania moczu (objawy nadreaktywnego pęcherza moczowego). Najlepsze wyniki obserwuje się stosując laser we wczesnych postaciach zaniku śluzówki pochwy i dyskretnych objawach nietrzymania moczu. Laseroterapia stanowi cenne uzupełnienie leczenia farmakologicznego w nowoczesnej ginekologii.
Ten artykuł został opublikowany na stronie ZnanyLekarz za wyraźną zgodą autorki lub autora. Cała zawartość strony internetowej podlega odpowiedniej ochronie na mocy przepisów o własności intelektualnej i przemysłowej.
Strona internetowa ZnanyLekarz nie zawiera porad medycznych. Zawartość tej strony (teksty, grafiki, zdjęcia i inne materiały) powstała wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje porady medycznej, diagnozy ani leczenia. Jeśli masz wątpliwości dotyczące problemu natury medycznej, skonsultuj się ze specjalistą.