Na kilka tygodni przed porodem rozpocznij planowanie wyposażenia torby do szpitala. Czas narodzin nie zawsze przychodzi w spodziewanym momencie, a lista rzeczy które mogą okazać się przydatne jest dość długa. Niektóre z nich możesz sama spakować wcześniej, zaś o używanych na co dzień musisz pamiętać przed wyjściem do szpitala.
Dokumenty
Staraj się wszystkie dokumenty trzymać w jednym miejscu. Ważne jest abyś miała je przy sobie w chwili wyjścia do szpitala. Większość dokumentów potrzebnych jest już na izbie przyjęć gdzie dokonany jest wstępny wywiad oceniający stan ogólny i położniczy. Dokumentacja zebrana w przeciągu całej ciąży staje się dodatkowym źródłem wiedzy dla personelu medycznego.
Dokumenty potrzebne w szpitalu:
Przydatne informacje:
Rzeczy które mogą być przydatne w trakcie pobytu w szpitalu jest bardzo wiele i należy rozważnie wybierać te przedmioty, które rzeczywiście są niezbędne. Szafki szpitalne są często bardzo niewielkie a potrzeby przyszłych mam i ich nowonarodzonych dzieci bardzo duże. Zawsze odwiedzający Cię w szpitalu bliscy mogą przynieść brakujące przedmioty.
Przybory do pielęgnacji ciała:
Przydatne mogą być preparaty w jednorazowych saszetkach gdyż pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Dodatkowo wszystkie niezbędne przedmioty, których używamy na co dzień (balsam do ciała, krem, kosmetyki do makijażu, lusterko itp.) jak również przedmioty zalecane przez personel medyczny (maść ochronna na sutki itp.)
Do pielęgnacji krocza:
Odzież osobista:
Przybory kuchenne:
Niezbędne rzeczy dla nowonarodzonego dziecka:
Rzeczy często niezbędne dla odwiedzających:
Informacje dodatkowe:
Nie zabieraj cennych przedmiotów (biżuterii, większej ilości pieniędzy itp.). Jeśli będziesz odwiedzana codziennie pogrupuj wcześniej rzeczy konieczne na dany dzień.
Brudne i niepotrzebne rzeczy odsyłaj jak najszybciej z powrotem do domu. Jeszcze przed porodem zapoznaj się ze zwyczajami szpitala. Często szpitale mają własną listę niezbędnych przedmiotów (maszynka do golenia, zestaw do lewatywy itp.).
W trakcie pobytu w szpitalu zapytaj się o dodatkowe przedmioty, które mogą być pomocne w określonej sytuacji (kapturki, laktator, wkładki laktacyjne itp.). Sporządź własną listę najbardziej potrzebnych przedmiotów ale absolutnie się nie martw że czegoś zapomniałaś, zawsze ktoś z bliskich może donieść brakujące rzeczy.
Aparat lub kamera zapewnią Ci utrwalenie najpiękniejszych chwil z narodzin Waszego dzieciątka ale pamiętaj proszę, że sala porodowa i oddział położniczy jest specyficznym miejscem i za każdym razem przed użyciem pytaj o zgodę personel oraz pacjentki, które mogłyby się na ujęciach znaleźć.
Używanie telefonu komórkowego na terenie wielu szpitali jest zabronione gdyż może zakłócać pracę urządzeń elektronicznych dlatego zapytaj personel o zwyczaje panujące w danym miejscu.
Ten artykuł został opublikowany na stronie ZnanyLekarz za wyraźną zgodą autorki lub autora. Cała zawartość strony internetowej podlega odpowiedniej ochronie na mocy przepisów o własności intelektualnej i przemysłowej.
Strona internetowa ZnanyLekarz nie zawiera porad medycznych. Zawartość tej strony (teksty, grafiki, zdjęcia i inne materiały) powstała wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje porady medycznej, diagnozy ani leczenia. Jeśli masz wątpliwości dotyczące problemu natury medycznej, skonsultuj się ze specjalistą.