Logo
mgr Dorota Woźniak

, Warszawa

Życie jest warte przeżycia. Przekonuje się o tym za każdym razem, kiedy widzę uśmiech na twarzach moich pacjentów. Jako terapeuta realizuje się od 11 lat. Aktualnie pracuję w terapii behawioralno- poznawczej, dialektyczno- behawioralnej i terapii skoncentrowanej na emocjach oraz ACT. W swojej pracy korzystam z najnowszych odkryć neuronauk, w tym neuropsychologii, z której aktualnie piszę doktorat. Znajomość funkcjonowania ludzkiego mózgu jest niezbędna do tego, by pomóc zrozumieć pacjentowi mechanizmy wszystkich zaburzeń i uwierzyć w skuteczność podejmowanego wysiłku. Bez tego nie ma dobrej terapii. Jestem nauczycielem akademickim i stale podejmuje wysiłek, by korzystać z najnowszych odkryć z dziedziny psychoterapii i psychologii. Wierzę w swoich pacjentów i w to, że w każdym człowieku tkwi potencjał do tego, by mógł pokonać swoje trudności. Moja praca jest dla mnie pasją, wiąże się ona z uważnością i wielkim szacunkiem wobec Pacjentów i ich osobistych historii życiowych. Kocham ludzi i to, co robię :)

Dowiedz się więcej

26/07/2024

Moje doświadczenie

"Życie jest warte przeżycia" i niejednokrotnie przekonali się o tym moi pacjenci. W swojej pracy z drugim człowiekiem, towarzysząc im w wielu trudnościach, kryzysach i problemach, wspólnie zaczynamy odkrywać tę głęboką prawdę.
Z wykształcenia jestem psychologiem, pedagogiem i oligofrenopedagogiem. Ponadto psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w nurcie behawioralno- poznawczym i terapii schematów. Jestem terapeutą DBT i ACT oraz Terapii Skoncentrowanej na Emocjach. Posiadam też licencjat z neurobiologii. Moje dodatkowe specjalizacje to psychotraumatologia, neuropsychologia, psychologia kliniczna, poznawcza, społeczna oraz psychologia transportu. Pracuję m.in. jako nauczyciel akademicki na Wydziale Psychologii w Warszawie i przekazuję swoją wiedzę z zakresu neuropsychologii, mózgowych mechanizmów funkcji poznawczych, psychopatologii, a także psychologii zwierząt. Bardzo lubię kontakt ze studentami, gdyż dostarcza mi on nieustannej motywacji do ciągłego zdobywania wiedzy, nowych i wyjątkowych rozwiązań oraz pomysłów, które wykorzystuje w pracy gabinetowej i działalności naukowej. Prowadzę także szkolenia oraz warsztaty skierowane do osób i organizacji pragnących rozwijać swoje umiejętności w zakresie zarządzania, komunikacji, rozwiązywania konfliktów oraz budowania efektywnych zespołów. W kręgu moich zainteresowań jest neuropsychologia i w tym kierunku podjęłam studia doktoranckie. Moje ponad 10 - letnie doświadczenie zdobywałam przede wszystkim w pracy gabinetowej, jak również współpracując z placówkami, do których po pomoc zgłaszali się pacjenci w kryzysach psychicznych.
Od wielu lat biorę udział w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach, codziennie szukam nowych inspiracji z dziedziny psychologii i neuronauk, gdyż psychologia i neurobiologia to moja pasja.

W pracy terapeutycznej próbuje dogłębnie zrozumieć problem pacjenta, znaleźć jego przyczyny, a także staram się, by pacjent zrozumiał, że otwartość na zmiany i akceptacja jest początkiem nowego i lepszego życia. Każdy człowiek ma w sobie potencjał do zmian i dlatego mocno wierzę w swoich pacjentów. Do każdego podchodzę indywidualnie. Ufam, że każdej ludzkiej historii należy się głęboki szacunek i zrozumienie. Moi pacjenci mogą doświadczyć mojej bezgranicznej akceptacji i przyjęcia, o czym mówią mi wielokrotnie. Każdy ból, cierpienie i stres emocjonalny, który zaburza codzienne funkcjonowanie, jest warty tego, by się nim zająć, zrozumieć, przepracować i żyć szczęśliwie.

Moją pracę terapeutyczną opieram na nurtach Terapii Poznawczo - Behawioralnej, Terapii Schematów, terapii Dialektyczno- Behawioralnej. Stosuję też elementy ISTDP ( Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Psychodynamicznej) Wymienione nurty łączy wysoka skuteczność, potwierdzona badaniami klinicznymi, a także, co bardzo ważne, krótkoterminowy, w porównaniu do innych terapii, czas trwania.

Pracuję z dorosłymi i młodzieżą.

Obszary, w których pomagam:
problemy w relacji - trudności w relacji, kryzys w związku, zdrada, porzucenie,
zaburzenia emocjonalne - depresja, przygnębienie, obniżony nastrój, poczucie przytłoczenia
zaburzenia lękowe - niepokój, natrętne myśli, unikanie działań z obawy przed konsekwencjami lub działania przymusowe
lęk społeczny
Zaburzenia osobowości- borderline
zaburzenia obsesyjno - kompulsyjne
trudności w kontaktach z innymi
zaburzenia odżywiania - bulimia, objadanie się
niska samoocena
potrzeba przepracowania przeszłości
praca z kobietami w trakcie / po toksycznych związkach
więcej

Adresy (2)


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja online • 190 zł

Konsultacja online (pierwsza wizyta) • 200 zł

Diagnoza ADHD (opis) • 200 zł +25 więcej

Diagnoza ADHD dla dorosłych (opis) • 200 zł

Diagnoza ADHD test diva 5.0 (opis) • 500 zł

Interwencja kryzysowa online • 200 zł

Pokaż więcej usług

Zapłacisz podczas umawiania konsultacji online. Czekamy na Twoją płatność 30 minut – jeśli w tym czasie nie zostanie zrealizowana, będziemy musieli odwołać Twoją rezerwację.

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się z serwisem ZnanyLekarz.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).


NIP

7391222405

Adres firmy

Kurki 28, Olsztynek
Psycholog, Psychoterapeuta Dorota Woźniak
Mokotów, Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)



NIP

7391222405

Adres firmy

Kurki 28, Olsztynek

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja online

190 zł

Konsultacja online (pierwsza wizyta)

200 zł

Konsultacja psychologiczna

200 zł

Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)

200 zł

Konsultacja psychologiczna dzieci

200 zł

+ 46 usług

W jaki sposób ustalane są ceny?

43 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
M
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Konsultacja online Diagnoza ADHD

Pani Dorota ma swietne podejscie do pacjenta, ma duza wiedze i kreuje bardzo przyjazna atmosfere.

Klasa sama w sobie.

mgr Dorota Woźniak

Serdecznie dziękuję Panie Marcinie za opinię.

K
Płatność i wizyta zweryfikowane
Lokalizacja: Konsultacja online konsultacja online

Pani Dorota jest cudownym, empatycznym, wspierającym psychologiem. Czuję się wysłuchana, ważna. Dziękuję za ogrom ciepła i zaangażowania. Pierwszy raz czuję się tak zaopiekowana i zrozumiana. Czuję, że z pomocą Pani Doroty mogę rozkwitnąć za co szalenie dziękuję

mgr Dorota Woźniak

Dziękuję z całego serca

S
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Konsultacja online Diagnoza ADHD

Bardzo profesjonalne podejście do klienta, rzeczowe wyjaśnienie zawiłości medycznych, przyjazne nastawienie i wyczuwalna chęć pomocy klientowi.

M
Płatność i wizyta zweryfikowane
Lokalizacja: Konsultacja online terapia online

Bardzo empatyczna Pani Magister. Duże wsparcie i zrozumienie.

mgr Dorota Woźniak

Serdecznie dziękuję Pani Moniko. :*

J
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacja online konsultacja online

Pani Dorotą jest nie tylko bardzo kompetentna, ale bardzo empatyczną i życzliwą terapeutką, która z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do pracy. Sesję terapeutyczne z nią, mimo trudnych tematów na nich poruszanych, są dla mnie obecnie jednym z milszych momentów tygdonia. Zdiagnozowała mi, niezauważone przez dwóch lekarzy psychiatrów ADHD.Polecam z całego serca

mgr Dorota Woźniak

Dziękuję Pani Asiu

M
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Konsultacja online Diagnoza ADHD

Pani Dorotka to najbardziej empatyczna i zaangażowana w swoją pracę terapeutka. Wkłada zawsze ogrom serca, wiedzy i umiejętności podpartymi latami doświadczenia. Dodatkowo wyjaśnia szczegółowo wszelkie zagadnienia. Po każdej sesji z Panią Dorotką jestem naładowana pozytywną energią i chęcią do wprowadzania zdrowych sposobów myślenia i zmian w swoim życiu. Polecam z całego serca

mgr Dorota Woźniak

Ślicznie dziękuję Pani Michalinko.

P
Płatność i wizyta zweryfikowane
Lokalizacja: Konsultacja online terapia online

Bardzo dziękuję za sesję… bardzo wiele mi dała światła polecam z całego serca Panią Dorotę

mgr Dorota Woźniak

Serdecznie dziękuję Panie Przemysławie

O
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacja online Konsultacja online (pierwsza wizyta)

Bardzo kompetentny psycholog. Empatyczna z indywidualnym podejściem do pacjenta. Jestem po wizycie online i jestem bardzo zadowolona.

mgr Dorota Woźniak

Bardzo dziękuję Pani Oliwio :)

P
Płatność i wizyta zweryfikowane
Lokalizacja: Konsultacja online terapia online

Doskonaly fachowiec, wspaniała komunikacja, wszystko jasno i przystępnie wyjaśnione, bardzo ciapla, zaangażowana. Polecam P. Dorotę, dla wszystkich a szczególnie dla tych którzy obawiają się spotkania online.

mgr Dorota Woźniak

Bardzo dziękuję :)

K
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacja online konsultacja online (kolejna)

Przemiła pani doktor, bardzo zaangażowana, dokładna i ciepła. Nie zbywa pacjenta, żywo się interesuje. Cudowna osoba. Naprawdę pomaga, na pewno wrócę i będę polecać.

mgr Dorota Woźniak

Bardzo dziękuję za opinię Pani Kasiu.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Dzień dobry,
Wydaje mi się, że mogę mieć problemy z myśleniem analitycznym i kreatywnym. Opisze to tak: jestem studentką kierunku medyczno-biologicznego przez to moja przyszłość będzie wiązała się z rozwiązywaniem różnych problemów z zakresu chemii czy matematyki czy po prostu kreatywnego podejścia do technologii i rozwiązań problemów. Nigdy nie mogłam zaliczyć się do żadnej z grup- ani ścisłowiec ani humanista. Biologia jednak nie jest dla mnie najmniejszym problemem i rozumiem ją bez problemów natomiast chemia która wymaga trochę pomysłu i analitycznego myślenia jest dla mnie nie do przeskoczenia. Jeśli mam podany wzór rozwiązania danego zagadnienia, bez problemu to zrobie ale nie jestem w stanie sama wpaść na rozwiązanie. Tak samo niestety jest z np. rozmienianiem pieniędzy i związanymi z finansami sprawami. Nie mówię tu o zagadnieniach teoretycznych ale o rozwiązywaniu problemów. Matematyka z kolei jest dla mnie czymś co rozumiem ale musze poświęcić temu trochę czasu i dojść do rozwiązania na podstawie rozwiązań innych osób. Moje pytanie brzmi- do kogo mogę się z tym zwrócić? Niestety jest to bardzo uciążliwe w codziennym życiu pomimo wieloletnich starań i doszkalania się w tym obszarze. Czy może to być problem natury psychicznej czy raczej związany z zaburzeniem rozwoju tego obszaru mózgu lub cokolwiek innego? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam

To jest normalne, że mamy różne zainteresowania i zdolności. Zdolność rozumiemy jako określoną cechę człowieka, jego właściwość intelektualną. Jest to cecha pojedyncza, oznaczająca możliwość, potencjał do zyskiwania realnych osiągnięć w różnych dziedzinach aktywności człowieka. Zdolność tłumaczy niejednakowe rezultaty w uczeniu się i wykonywaniu zadań. Jest osiem typów uzdolnień specjalnych: poznawcze, językowe, literackie, matematyczne, techniczne i wynalazcze, muzyczne, plastyczne i pedagogiczne. Wyróżniamy ponadto talent: artystyczny, twórczy, aktorski, muzyczny, matematyczny, przywódczy, sportowy, pisarski, naukowy oraz techniczny. Istnieją także obszary talentu, takie jak: intelektualny, twórczy, naukowy, kierunkowy, społeczny, fizyczny, artystyczny, mechaniczny, estetyczny.
Podsumowując, może to nie jest problem neuropsychologiczny, a zwyczajnie ma Pani swoje indywidulane zdolności i predyspozycje. Jeśli natomiast uległy one zmianom na przestrzeni lat, to warto się temu przyjrzeć wybierając np. wizytę u neuropsychologa.
Pozdrawiam ciepło :)

mgr Dorota Woźniak

Witam. Mam 17 lat i aktualnie uczęszczam do liceum na kierunku matematyczno-fizycznym. Nie mam za bardzo z kim podzielić się moim problemem więc postanowiłam napisać tutaj. Sama nie jestem pewna czy to o czym chcę powiedzieć jest warte uwagi i czy moje spostrzeżenia nie są jakąś nadinterpretacją moich odczuć ale chciałabym w końcu z kimś się z tym podzielić.

Otóż ogólnie rzecz biorąc, mój problem skupia się na koncentracji, czy też jakby odbiorem świata zewnętrznego, nie wiem do końca jak to opisać.
Najlepszym tego przykładem jest to że bardzo często zdarza mi się że podczas rozmowy nie potrafię przypomnieć sobie poszczególnych słów, po czym całkowicie gubię wątek wypowiedzi (zapominam nagle o czym mówiłam). Na dodatek również podczas słuchania drugiej osoby, często dopytuje się o informacje które zostały już powiedziane nawet chwilę temu. Prosty przykład. Rozmawiam z kimś o jakimś filmie, ktoś mówi: "Byłem wczoraj w kinie, poszliśmy razem z Zuzką" (ja się podczas tego czasu potrafię wyłączyć (po zastanawiać się że pewnie znowu czegoś nie ogarnę) oraz zapytać "A z kim byłeś?"

Zauważyłam też że mam strasznie ubogą wiedzę ogólną. Dla przykładu, nie znam nazw większości ulic w naszym mieście (ok. 20 tyś mieszkańców) I rozumiem że ktoś może powiedzieć (sama nawet na ten pomysł wpadłam) żeby się ich po prostu nauczyć jak materiału szkolnego, ale wydaje mi się że nie jest to rozwiązanie problemu który i tak w przyszłości będzie się objawiał w innych sferach życia.
Tak samo jest z zapamiętywaniem osób i twarzy. Zazwyczaj jak widzę jakąś obcą osobę (nie rozmawiam z nią ale po prostu zwracam na nią uwagę bo jest w pobliżu) to na drugi dzień nie jestem już w stanie określić czy to na pewno była ona, bo nie mogę się już ratować tym jak była ubrana. Widać to szczególnie jeśli chodzi o moją klasę. Aktualnie jestem w 2 liceum i większość czasu spędzałam/spędzam w paczce znajomych z podstawówki. Jednak nie jest to chyba wytłumaczenie tego że od dwóch lat chodzenia z kimś do jednej klasy (chociaż zdalne i te sprawy, ale mniejsza) nie potrafię określić jego imienia.
Mam również problem z wyobrażeniem sobie jakiejś trasy jak gdzieś dojść. Np. muszę przejść z punktu A do punktu B i wiem gdzie te miejsca leżą ale gorzej już z wyobrażeniem sobie tej trasy (jakbym w myślach patrzyła na mapę i niektóre regiony były zaciemnione) mimo że nasze małe miasteczko znam praktycznie na pamięć.

Ogólnie rzecz biorąc często mam poczucie dezorientacji, nie wiem dokładnie jak to opisać ale jest to suma tego wszystkiego o czym wyżej wspomniałam. Nie potrafię nieraz nadążyć nad zmieniającą się sytuacją. Kiedy np. idziemy w jakimś kierunku z grupą znajomych, nagle (z mojego punktu widzenia) okazuje się że chwile temu postanowiono że idziemy jeszcze do sklepu a ja nic nie wiem. (albo idziemy gdzieś a ja nawet nie pytam gdzie teraz będziemy szli, bo boję się że znowu walnę czymś głupim)
Zastanawiałam się czy opisane tutaj objawy mogą być wynikiem ADD (zespół deficytu uwagi) czy po prostu mojej mentalności i tego że wiecznie chodzę poddenerwowana (a z czego zauważyłam właśnie wtedy opisane zachowania się nasilają co potęguje błędne koło). Albo wogóle już mi się jakiś Alzheimer rozwija i za 3 lata z łóżka nawet wstawać nie będę. Albo przez okres tych 4 lat znacznie spadł mi wynik IQ, mimo że w dzieciństwie z badań wynikało że jestem powyżej średniej. Jest to również powód dla którego boję się iść do psychologa, boję się że nagle mogę mieć wynik gdzieś w granicach 93 (a z czego czytałam w okresie dorastania wartość IQ może się diametralnie zmienić). Szukając informacji w Internecie zauważyłam też że dużo moich zachowań łączy się z osobami WWO (wysoko wrażliwymi), ale nie chce wysuwać niepotrzebnych diagnoz.
Ogólnie to jak przeanalizuje swoje zachowanie z dzieciństwa, to nie widzę żadnych podobnych objawów. Wszystko zaczęło się gdzieś w 7/8 klasie (wtedy zaczęłam uchodzić za tą zawsze zakręconą "chaotyczną"). Objawy o których piszę nasilają się również podczas roku szkolnego (dookoła mnie jest więcej hałasu, więcej się dzieje). Nawet mój chłopak powiedział że to moje "chaotyczne" zachowanie jest charakterystyczne właśnie podczas trwania szkoły, lepiej jest w wakacje czy ferie.
Nie wiem jednak czy powinnam iść z tym do psychologa, boję się że babka stwierdzi że sobie coś ubzdurałam i przychodzę do niej z byle czym. Jednak mimo wszystko, jak bardzo błahe byłoby to o czym piszę to cały czas czuję coś w rodzaju napięcia emocjonalnego. Nie wiem do końca kim jestem, jakie mam zasady, jakbym zupełnie nie kontrolowała swojego życia.
Chcę jeszcze dodać że od około 4/5 lat mam dość intensywne przemyślenia dotyczące sensu życia (chodzi bardziej o coś w rodzaju kryzysu egzystencjalnego "po co żyjemy jak i tak umrzemy") czasem również myśli samobójcze, jednak do tego raczej mi daleko.
Zależy mi na ocenie całej sytuacji kogoś z zewnątrz, rodzice lekceważą mój problem a znajomi zauważają go, jednak nikt nie sądzi że powinnam iść z tym do psychologa. Zresztą, głupio mi trochę żalić się wszystkim że czasem się zapominam.

Widać, że to co opisujesz jest dla Ciebie źródłem wielkiego stresu i cierpienia. Przyczyn może być wiele, potrzebna jest porządna diagnostyka, i zebranie szczegółowego wywiadu sięgając do czasów, kiedy mama chodziła z Tobą w ciąży. Może warto zrobić diagnozę w kierunku ADHD, ale tu potrzebna jest wizyta u specjalisty (neuropsychologa, psychiatry, psychologa diagnosty). Wiesz, to, że napisałaś tu na portalu, oznacza, że zrobiłaś odważnie pierwszy krok w zadbaniu o siebie. Drugim może być wizyta u specjalisty. Pamiętaj, ze to Ty jesteś najbardziej odpowiednia do tego, by zadbać i zatroszczyć się o siebie. Pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki.

mgr Dorota Woźniak
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania