Adresy (2)

Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR
Tenisowa 8/2, Mokotów, Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Konsultacja psychologiczna • Od 250 zł

Psychoterapia • Od 250 zł

Coaching • Od 400 zł +1 więcej

Terapia EMDR • Od 300 zł


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja online • 300 zł


Przyjmuję: dorosłych

Terapia i coaching ONLINE: przez Skype / What's App/Messenger. Po umówienia wizyty i dokonaniu płatności proszę o kontakt: **************.
adres Skype: elizakruszewska
tel.: +************ Niektóre informacje zostały ukryte z powodu ochrony danych. Zobaczysz je po umówieniu konsultacji.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja online


Konsultacja psychologiczna


Psychoterapia

Pozostałe usługi


Tenisowa 8/2, Warszawa

Od 400 zł

Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR



Tenisowa 8/2, Warszawa

Od 300 zł

Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Moje doświadczenie

Jestem psychologiem, terapeutą i coachem z ponad 25letnim doświadczeniem zawodowym. Od ponad 12lat wspieram osoby dotknięte wypaleniem zawodowym, stresem, traumami, chorobami psychosomatycznymi, nadmiernym samokrytycyzmem, kryzysami w życiu i problemami w relacjach. Pomagam odnaleźć poczucie sensu i spełnienia w życiu, poprawić relacje bądź nawiązać nowe, zaczynając od relacji z samym sobą, postawić cele i je osiągnąć.
Korzystam z najnowszych metod terapii i wciąż się szkolę, bo psychologia to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina. Dobieram metody do osoby, uważam, że każdy jest unikalny i nie ma gotowych recept na wszystko, co czyni przygodę zwaną terapią lub coachingiem tak fascynującą. Wierzę, że zawsze można znaleźć rozwiązanie naszych problemów i znaleźć sposób na prowadzenie wartościowego życia.
Prowadzę coachingi i szkolenia dla firm, znam specyfikę pracy i stresu w środowisku korporacyjnym.
Prywatnie jestem mamą dorosłej już córki, uwielbiam spacery w lesie z moim psami, w wolnych chwilach zajmuję się ogrodem, interesuję się architekturą i sztuką, choć moją największą fascynacją jest i było funkcjonowanie umysłu.

Odbyte szkolenia:
• EMDR (Eye Movement Desensitization & Reprocessing) I i II level
• Neurobiologiczne podejście do pracy z depresją w EMDR
• Terapia behawioralno-poznawcza wypalenia zawodowego
• Terapia ACT (nurt behawioralno-poznawczy) Kelly Willson
• Terapia ISTDP (nurt psychodynamiczny)
• Mindfulness/Uważność Jon Kabat-Zinn

Metody:
nowoczesne techniki terapii, które uznawane są za najbardziej skuteczne, tak aby proces zdrowienia trwał możliwie krótko:
• EMDR – podejście, którego rezultaty poprawiają funkcjonowanie na poziomie neurobiologicznym. Wykorzystuje stymulację bilateralną (za pomocą ruchu gałek ocznych, tappingu, stymulacji dźwiękowej etc.) i ma na celu poprawę komunikacji między lewą i prawą półkulą mózgu. Poprawa komunikacji pomaga w obniżeniu reakcji stresowych i lękowych, wpływa pozytywnie na koncentrację, jest wykorzystywana w relaksacji, EMDR przyśpiesza przetwarzanie trudnych dla nas życiowych wydarzeń i zmianę niefunkcjonalnych przekonań. Po przebyciu terapii EMDR nasz mózg jest dużo spokojniejszy i mniej reaktywny (trzecie zdjęcie), nasze reakcje są bardziej zrównoważone i adekwatne do sytuacji. Prawa półkula uważana jest za bardziej analityczną, a lewa emocjonalną i kreatywną. To oczywiście duże uproszczenie, ale na pewno istotna dla naszego funkcjonowania jest ich dobra współpraca.
W moim gabinecie korzystam ze specjalistycznego sprzętu do stymulacji bilateralnej. (na trzecim zdjęciu).
• Podejście ACT (nurt behawioralno-poznawczy uznawany za formę pracy dającą najszybsze, widoczne efekty terapii, podobnie jak EMDR).
• Krótkoterminowa terapia psychodynamiczna (ISTDP) – świetne efekty w pracy z lękiem i samokrytycyzmem.

Specjalizacja:
• radzenie sobie z lękiem i stresem
• nadmierny samokrytycyzm
• niskie poczucie wartości
• kryzysy życiowe i w związku
• trudności w relacjach
• problemy z komunikacją w relacjach i zaufaniem
• tworzenie satysfakcjonujących relacji
• zapobieganie objawom psychosomatycznym stresu:
bóle głowy, kręgosłupa, bezsenność, kłopoty z układem trawiennym, częste infekcje, zmęczenie, trudność w wykonywaniu codziennych obowiązków etc
• umiejętność relaksacji i rozluźnienia
• radzenie sobie z żałobą i rozstaniem/rozwodem
• trauma
• depresja
• utrata pracy / problemy w pracy
• wypalenie zawodowe
• osiąganie celów

Rozpoczęcie psychoterapii nie oznacza, że coś jest nie tak z Tobą lub Twoją głową. Nasz umysł jest tak skomplikowanym narzędziem, że często wymaga „szkolenia z obsługi”. Z drugiej strony żyjemy pod coraz większą presją i w większym stresie, w oddzieleniu od środowiska naturalnego, które jest też coraz bardziej zanieczyszczone.
Podobnie jak nie liczymy na to, że będziemy mieć doskonałą kondycję fizyczną i zdrowie, nie ćwicząc i źle się odżywiając, nie należy liczyć na to, że będziemy czuć się świetnie psychicznie, nic w tym kierunku nie robiąc. Myśląc negatywnie na swój lub innych temat, reagując zbyt emocjonalnie bądź nieadekwatnie do sytuacji, unikając działań i wyzwań, trudno jest jednocześnie odczuwać w życiu satysfakcję.
Rozpoczęcie terapii oznacza wzięcie odpowiedzialności za swoje życie i samopoczucie.
Skorzystanie z porady psychologa i psychoterapeuty, na całym świecie traktowane jest coraz bardziej naturalnie, podobnie jak korzystanie z porady lekarza lub fizjoterapeuty.

Konsultacje trwają od 50 do 80 minut, czyli niepełną godzinę i niepełne półtorej godziny - ze względu na funkcjonalność kalendarza podane są pełne godziny.
Zarówno sesje terapeutyczne jak i coachingowe objęte są pełną poufnością.
Zasady odwoływania i zmian terminów sesji: odwołanie lub zmiana terminu możliwa jest z 48h wyprzedzeniem, w przeciwnym wypadku sesja uznawana jest za odbytą i w związku z tym jest pełnopłatna. Jedynie 48h uprzedzenie o zmianie terminu lub odwołaniu umożliwiają umówienie się innej osobie.

Prowadzę konsultacje również w jęz. angielskim i francuskim.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR i pracuję pod superwizją akredytowanego przez EMDR Europe superwizora.
Przyjmuję w dwóch gabinetach na ul. Lanciego 10h/3 na Ursynowie (pierwsze zdjęcie), 6 minut od metra Natolin oraz na ul. Wiktorskiej 55/4 na Mokotowie (drugie zdjęcie), 3 minuty od metra Racławicka.
więcej

12 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
G
Lokalizacja: Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR Psychoterapia

Pani Eliza w sposób profesjonalny i skuteczny pomogła mi zmierzyć się z problemami z którymi sam nie umiałem sobie poradzić. Wspólnie staraliśmy się dotrzeć do ich źródeł, poznać i zrozumieć ich naturę. Wypracowaliśmy strategie działania i dążenia do pożądanej zmiany. Dziękuję za zaangażowanie i zrozumienie.

A
Lokalizacja: Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR Terapia EMDR

Po 5 latach poprzedniej terapii miałam poczucie, że potrafię coś racjonalnie wyjaśnić, a wciąż nie potrafię kontrolować swoich reakcji i emocji. Pani Eliza nauczyła mnie jak radzić sobie z trudnymi stanami, w które wpadam, co robić, kiedy już się w nich znajduję i jak z wyrozumiałością oraz czułością obchodzić się ze sobą. Gdy opisuję technikę EMDR, w której pracuje Pani Eliza, znajomym, to mówię, że czuję, jakby „rozpuściły” się zamrożone emocje, części ciała, jakbym uwolniła części swojej osobowości, od których byłam odcięta.

Pani Eliza zbudowałam ze mną więź: bezpieczną, opartą na zrozumieniu, nieoceniającą. To osoba pełna zaangażowania, oddana swojej terapeutycznej misji i z super poczuciem humoru. W związku z tym - czekałam z niecierpliwością i cieszyłam się na każdą wizytę. Szczerze: w moim przypadku nie mogłam lepiej trafić i bardzo się cieszę, że miałam okazję współpracować z Panią Elizą.

Pani Elizo, bardzo dziękuję za pomoc.

R
Lokalizacja: Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR Psychoterapia

Czy można żyć nie czując życia? Być z dala od swoich emocji? Traktować kolejne dni jak kolejne samotne misje Leona Zawodowca? Dzięki spotkaniu z p. Elizą dowiedziałem się, że można. Pomogła mi zobaczyć, jak role z przeszłości pozbawiły mnie dziecięcej radości wciskając w szpony powinności. Pełnych "muszę" i "trzeba", gdzie radość i smutek wyłączą się tak prosto jak światło w pokoju. Rok spotkań pokazał mi, jak kontrolować lepiej swój życiowy akumulator, jak dekodować i nazywać emocje, jak spojrzeć inaczej na dawne i potencjalnie przyszłe decyzje i dużo więcej. Dziękuję za tę podróż. Najlepsze przede mną ;)

M
Lokalizacja: Konsultacja online konsultacja online

Mądry, zaangażowany lekarz pomagający lepiej zrozumieć co się ze mną dzieje. Daje potrzebne wsparcie i prowadzi do odkrycia obszarów do pracy. Zaledwie po kilku spotkaniach przekonałam się, że mój sposób myślenia o sobie był zniekształcony i powodował problemy, z którymi przyszłam.

J
Lokalizacja: Konsultacja online konsultacja online

Serdecznie polecam terapię u Pani Elizy. Psychoterapeutka bardzo konkretna, empatyczna, umiejąca słuchać, nie oceniająca i przede wszystkim: nasze spotkania bardzo dużo mi pomogły, wiele rzeczy zrozumiałem i nauczyłem się lepiej panować nad swoimi emocjami. Jeszcze raz polecam.

N
Lokalizacja: Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR Terapia EMDR

I worked with Ms. Kruszewska for two years with EMDR therapy and together we were able to turn my life around. Ms. Kruszewska is an amazing therapist, she is able to create a 100% safe environment, and by trusting her completely we were able to reach the deepest traumas. She is highly knowledgeable in her field, constantly updated on current research and able to answer questions I had on how and why the therapy works. I will be forever grateful for her help - she has helped me get my life and passion back! I can recommend her wholeheartedly!

P
Lokalizacja: Konsultacja online konsultacja online

Terapia EMDR dotarła do rzeczy z których w ogóle nie zdawałam sobie sprawy. Ogólnie terapia prowadzona przez panią Elizę, była terapią trafioną w sedno. Wcześniej próbowałam kilku podejść do tereapetów, ale bez skutecznie. Po terapii EMDR zaczęłam inaczej patrzeć na siebie i rozumieć wiele rzeczy. Z ręką na sercu polecam współpracę z panią Elizą.

P
Lokalizacja: Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR

Niełatwo w kilku zdaniach opisać, ile dała mi terapia EMDR. Już po naszym pierwszym spotkaniu wiedziałam, że jest nić porozumienia między mną a Elizą, jakiej potrzebowałam, żeby móc zaufać Elizie i otwarcie mówić o tym, co chciałabym zmienić w swoim życiu. Tak więc zaufałam Elizie. Powierzyłam jej swoją opowieść. Była to opowieść o wstydzie, który odkąd pamiętam przenikał każdą komórkę mojego ciała i krępował moją duszę. Była to opowieść o braku wiary w siebie, braku poczucia własnej wartości. Opowieść o poczuciu bycia gorszym niż inni człowiekiem, który nie zasługuje na to, aby go kochać, nie zasługuje na dobre życie, ponieważ jest ono zarezerwowane dla innych, lepszych niż ja ludzi. Nie rozumiałam swoich emocji, moje ciało było zamrożone, jakbym była uwięziona w jakiejś strasznej zbroi, albo jakbym nie była człowiekiem, tylko raczej kawałkiem drewna. Zawsze czujna, aby nie zdradzić się przed ludźmi, pilnująca, aby moja zbroja nie uchyliła nawet kawałeczka człowieka, który za tą zbroją się chowa. Trudno tak żyć i ja już dłużej tak nie chciałam. I teraz już tak nie żyję. Dzięki terapii EMDR dostałam drugie życie. Jest to terapia, która przynosi zadziwiające efekty w bardzo krótkim czasie. W moim przypadku zmiana „oprogramowania” mojego mózgu zajęła kilka miesięcy. Pracowałyśmy z Elizą nad moimi emocjami, a dodatkowo, jakby „w gratisie” uporałam się z problemem zajadania emocji niezdrowym jedzeniem. Zaczęłam też inaczej patrzeć na moje ciało, polubiłam je, dbam o nie, cieszę się nim. Mam apetyt na życie i wiem, że zasługuję na piękne i spełnione życie. Kochana Elizo, żadne słowa nie mogą wyrazić, jak jestem Ci wdzięczna i jaki prezent mi podarowałaś. Widzę to tak, że Pan Bóg postawił na mojej drodze anioła w osobie Elizy i to spotkanie zmieniło moje życie. A poza tym Eliza jest naprawdę świetna????, tak więc z całego serca polecam terapię EMDR u Elizy.

mgr Eliza Kruszewska

Dziękuję z całego serca za te piękne słowa i za zaufanie, które jest ogromnym darem wspierającym i przyśpieszającym proces terapii. Jestem pełna podziwu dla odwagi, wysiłku i otwartości zarówno w trakcie procesu jak i teraz. Nieustająco czekam też na wieści dotyczące "projektu życie" :).

3
Lokalizacja: Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR

Pani Eliza jest bardzo pomocną osobą. W naukowy sposób opisuje co, jak i dlaczego. Terapią emdr dociera do moich problemów i przeprowadza mnie przez nie. Po każdym spotkaniu wychodzę bardziej świadoma świata i siebie. Jest to cudowna nauka, która leczy, a przekazana jest w delikatny, wyrozumiały sposób.

A
Lokalizacja: Terapia EMDR i coaching coaching zawodowy

Z Elizą współpracuję od paru miesięcy. Spotykamy się raz w tygodniu na 90 min na sesjach coachingowych. Eliza pomaga mi poradzić sobie z wypaleniem zawodowym i odpowiedzieć sobie na pytanie czego tak naprawdę chcę, co jest dla mnie ważne, jak radzić sobie z trudnymi emocjami w pracy i życiu codziennym. Dzięki niej czuję, że się rozwijam, że biorę życie takim jakie jest i bardziej się nim cieszę. Eliza jest nie tylko bardzo dobrą specjalistką, ale przede wszystkim dojrzałą, wrażliwą i uważną osobą, której zaufałam i której powierzam swoje sprawy z poczuciem, że cały ten proces rozwojowy bardzo mi służy.

mgr Eliza Kruszewska

Aneto, idziesz jak burza i super jest wspierać Cię w tym procesie pełnym zawirowań i nagłych zwrotów akcji, widzieć jak nabierasz zaufania do siebie i swoich decyzji! Dziękuję za dar zaufania - bez niego nie można nic :)

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

9 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam,
mam pytanie dotyczące przeżywania psychologicznego i emocjonalnego traumatycznych wydarzeń u nastolatków (w okresie dojrzewania).
W naszej rodzinie doszło do tragicznego zdarzenia - babcia mojego niespełna 17-letniego kuzyna zmarła po dwutygodniowej hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii. Trafiła tam nagle, wskutek wypadku drogowego nie ze swojej winy, którego była ofiarą. 17-letni chłopak ma jeszcze co prawda matkę (córkę owej babci) i rodzeństwo, ale 81-letnia kobieta miała swój duży wkład w jego wychowanie i opiekę nad nim - to o tyle ma znaczenie, że kuzyn jest częściowo niepełnosprawny ruchowo. Gdy jego mama pracowała a starsze rodzeństwo było w szkole, to właśnie babcia poświęcała mu masę swojego czasu, czytała, prowadzała na spacer, uczyła podstaw samodzielnego chodzenia po przebytych licznych operacjach itp. Dodatkowo kuzyn od najmłodszych lat wykazuje zainteresowanie historią, dawnymi dziejami swojej okolicy itp. a Babcia chętnie mu wszystko opowiadała i relacjonowała. Opiekowała się, uczyła prac domowych itp.
Gdy 17-latek dowiedział się o wypadku babci, oraz, że jest na oddziale intensywnej terapii był wstrząśnięty. Jeszcze gorsze emocje wywołała wiadomość o amputacji nogi i części palców... Sama wiadomość o śmierci to był dramat dla nas wszystkich, ale od tego czasu niepokoimy się o kuzyna. Stał się czasami drażliwy, smutny, wykrzyczał nam w twarz, że go okłamaliśmy (my dorośli, m. in. i ja, staraliśmy się go pocieszać , że babcia dojdzie do siebie i wróci do domu, nawet jeśli zostanie niepełnosprawna, że jeszcze się wszystko ułoży szczęśliwie itp. ale tak naprawdę kuzyn chyba się domyślał najgorszego bo często się zamykał w pokoju).

Bardzo proszę o pomoc i poradę, jak z niespełna 17-latkiem rozmawiać o tym?... I czego można się spodziewać - jak może wyglądać stan emocjonalny kuzyna? Czy okres dojrzewania (nastoletni) ma jakieś swoje szczególne objawy/reakcje przy tego typu tragicznych wydarzeniach? Słyszałem z różnych poradników/na forach w internecie itp., że okres dojrzewania może powodować trudniejsze zaakceptowanie takich traumatycznych zdarzeń - czy to prawda?
Sądziłem, że to już "duży" chłopak i przyjmie to jak niemal dorosły ale on chwilami zachowuje się jak dziecko - płacze, zamyka się w sobie. Trudno się dziwić, wiem bo znam kuzyna od dziecka - on był mocno związany emocjonalnie ze swoją babcią, mimo jej wieku (81 lat). Ona umiała go rozweselić, czasem posłużyć dobrą radą, itp. Chciałbym też dodać, że ojciec kuzyna jest rozwiedziony z jego matką, nie pomaga w utrzymaniu 17-latka, nie chce dobrowolnie płacić alimentów. W jego rodzinie dochodziło do awantur z udziałem ojca i z jego winy doszło do rozwodu. Psycholog szkolny wprawdzie mówiła nam "ogólnikowo" o wspólnym "przepracowywaniu" tej traumy - rozmowie, tłumaczeniu itd. ale potrzebujemy więcej szczegółów. Konkretnie - jak? Inaczej się rozmawia z dorosłym a inaczej z nastolatkiem, prawda? Ale kuzyn nie chce iść do psychologa, już próbowaliśmy go namówić, ale on mówi, że (cyt.) "pani psycholog będzie tylko pocieszać a czasu i tak nie cofnie, więc po co mam iść?" Czuje się nierozumiany.
Proszę o jakąś profesjonalną poradę i pomoc.
Za każdą odpowiedź będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

Warto pamiętać o tym, że proces żałoby, żalu jest naturalnym procesem, którego nie da się "przyśpieszyć". Jeśli nastolatek czuje się nierozumiany, to być może dorośli starają się na siłę go "pocieszyć". Wtedy, zupełnie niechcąco, mogą "unieważniać" jego uczucia. Lepiej powiedzieć: "rozumiem, że jest Ci trudno, ciężko, masz prawo rozpaczać, to normalne. Ma prawo być Ci smutno", "masz prawo być zły, wolałbyś by było inaczej - to zrozumiałe." Lepiej jest przyznać się do tego, że z nadmiaru troski zupełnie niepotrzebnie wprowadziliście go w błąd i że to było niewłaściwe. To jak każdy przeżywa żałobę zależy od wielu czynników, nie tylko od wieku, ale jak ktoś już wspominał "przywiązania" czyli wcześniejszych doświadczeń związanych z bliskimi relacjami, poczuciem opuszczenia, relacjami z osobą, która zmarła, wsparcia w rodzinie i przyjaciołach i wielu innych czynników. Dobra relacja ze zmarłą osobą to mimo wszystko dobra prognoza, ponieważ jest wiele dobrych wspomnień z nią związanych, ta osoba jest "zasobem", ale zanim kuzyn przejdzie do tego etapu, może minąć trochę czasu i jest to proces naturalny. Najważniejsze to pozwolić na wyrażanie uczuć i emocji. Polecam książkę Anna Rita Verardo, Rita Russo "Ciebie już nie ma, a mnie jest smutno i źle" - książka mówi o żałobie dzieci i dużo właśnie o tym jak je przez nią przeprowadzić. Oczywiście nie da się jej zastosować dokładnie w ten sam sposób do nastolatka, jak do dziecka, ale dorosłym pomaga zrozumieć proces i lepiej sobie z żałobą nastolatka radzić.

mgr Eliza Kruszewska

Mam pewien problem ze stresem gdy jadę w obce miejsce ale gdzieś dalej czuje jakiś dziwny niepokój lek strach napięcia w głowie nie wiem co z tym zrobić. Wspomnę że jeszcze od jakiegos czasu odczuwam ból napięcie w głowie po chwili na zębach i tak w koło, wczesniej na kregoslupie odczuwalem napięcie międzylopatkami. Czuje dyskomfort nie wiem jak to wyleczyć?

Jeśli nie ma podłoża fizjologicznego dolegliwości, w przypadku dolegliwości somatyczno-psychicznych o nieznanym źródle można spróbować terapii EMDR, która dobrze sobie radzi z tego typu objawami. Pracując nad objawami docieramy do źródła lęku, najczęściej trudnych dla nas emocjonalnie wydarzeń odpowiedzialnych za nadmiarowe reakcje stresowe i "przetwarzamy wspomnienia", tak aby nie wywoływały już tego typu reakcji.

mgr Eliza Kruszewska
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania