Adres

Centrum Medyczne Wolmedica
ul. Zagnańska 76, Kielce

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych kardiochirurgów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja kardiochirurgiczna

Pozostałe usługi


ul. Zagnańska 76, Kielce

220 zł

Centrum Medyczne Wolmedica



ul. Zagnańska 76, Kielce

220 zł

Centrum Medyczne Wolmedica



ul. Zagnańska 76, Kielce

220 zł

Centrum Medyczne Wolmedica

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Moje doświadczenie

Kardiochirurg to lekarz, który specjalizuje się w wykonywaniu operacji serca oraz aorty wstępującej.
Do naszej poradni kardiochirurgicznej zapraszamy pacjentów z różnymi chorobami serca, w tym m.in.: wrodzonymi bądź nabytymi wadami, niewydolnością serca, chorobą wieńcową, chorobą aorty piersiowej. W trakcie wizyty, kardiochirurg precyzyjne ustali wskazania do operacji. W obecnych czasach zabiegi kardiochirurgiczne w chorobie wieńcowej i wadach zastawkowych serca są standardem postępowania. Jednocześnie w wyniku ogromnego postępu, jaki dokonał się w chirurgii serca, można operować chorych ze znacznymi obciążeniami. Do podstawowych celów operacji kardiochirurgicznej należą: wydłużenie życia chorego, zlikwidowanie bądź znaczne zmniejszenie dolegliwości związanych z chorobą wieńcową czy wadą serca, poprawa jakości życia fizycznego i psychicznego pacjenta.
Wskazania do operacji powinny uwzględniać przede wszystkim powyższe cele. W przypadku nasilonych objawów klinicznych, zwłaszcza u młodego pacjenta, decyzja o zabiegu jest prosta. Znacznie większy problem stanowią osoby z chorobami współistniejącymi. Zapraszamy na konsultacje do naszej poradni!

Nasz specjalista kwalifikuje pacjentów m.in. do operacji by-passów, które są przeprowadzane w leczeniu niestabilnej choroby niedokrwiennej serca. Jest to zabieg w znieczuleniu ogólnym, często z wykorzystaniem krążenia pozaustrojowego. Polega na umożliwieniu właściwego przepływu krwi z aorty do zwężonych lub zamkniętych tętnic wieńcowych serca, za pomocą wytworzenia ,,obwodnic” z żył odpiszczelowych chorego lub/i tętnic: piersiowej wewnętrznej, promieniowej.
Pacjenta kwalifikuje się do zabiegu na podstawie oceny zaawansowania zmian w tętnicach (na podstawie koronarografii), ogólnego stanu zdrowia oraz możliwości technicznych.
W naszej poradni kardiochirurg przeprowadza również kwalifikację do zabiegu naprawy/wymiany zastawki serca.
To zabieg kardiochirurgiczny stosowany w zaawansowanych wadach zastawek serca. Polega na “naprawieniu” zastawki w mniej zaawansowanych postaciach choroby lub częściej na wszczepieniu protezy zastawki (sztuczna zastawka, biologiczna). Jest to duży zabieg operacyjny. Ryzyko wzrasta u chorych w podeszłym wieku, w ciężkim stanie, z chorobami współistniejącymi. W tych chorobach niezwykle istotne jest aby odpowiednio wcześnie zdecydować się na leczenie inwazyjne. Od dłuższego czasu dostępne jest również w naszej klinice przeprowadzenie operacji typu TAVI. Jest to małoinwazyjna (bez otwierana klatki piersiowej) metoda wszczepiania zastawki aortalnej.

W Poradni Kardiochirurgicznej Wolmedica przeprowadzane są również kwalifikacje do zabiegów m.in.: tętniaków aorty wstępującej.


Kontrola pooperacyjna
Każdy chory po operacji kardiochirurgicznej powinien pozostawać pod specjalistyczną kontrolą, gdyż istnieje ryzyko wystąpienia komplikacji czy nawrotu choroby.
Jeśli pacjent zaobserwuje u siebie którykolwiek z objawów związanych z raną, takich jak: wysięk wzdłuż linii cięcia, nasilenie bólu, ocieplenie, intensywne zaczerwienienie lub obrzęk, otwarcie rany bądź gorączka powyżej 38ᵒC, kontakt z lekarzem powinien być natychmiastowy.
Do lekarza należy pilnie zgłosić się jeżeli dolegliwości ze strony serca, układu krążenia nasilają się lub pojawiają się na nowo.

W normalnej sytuacji, pacjent po operacji kardiochirurgicznej potrzebuje od 8 do 12 tygodni, aby odzyskać kondycję fizyczną. Zależy to od wielu czynników: stopnia zaawansowania choroby serca, rodzaju przeprowadzonej operacji, chorób współistniejących oraz wieku. Odczuwanie bólu i dyskomfortu, brak sił, to zjawisko normalne. W pierwszych tygodniach po operacji wymagana jest właściwa pielęgnacja rany pooperacyjnej. Wizyta kontrolna po operacji w sytuacji, gdy nie występują żadne niepokojące objawy, jest rekomendowana do trzech miesięcy po opuszczeniu kliniki. W jej trakcie kardiochirurg może zalecić bardziej drobiazgowe badania, tomografię, RTG klatki piersiowej, EKG, echokardiografie, posiewy, badania krwi (INR – kluczowy po operacjach zastawek, aorty i trudny w kontrolowaniu parametr krzepliwości krwi).
więcej

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
Z
Lokalizacja: Centrum Medyczne Wolmedica konsultacja kardiochirurgiczna

Wizyta super polecam, Pan doktor kompetentny i fachowiec w swojej dziedzinie.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Najczęściej zadawane pytania