Adresy (2)
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychologów w pobliżuPacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja online • 130 zł
Konsultacja psychologiczna • 130 zł
Konsultacja psychoterapeutyczna • 130 zł +5 więcej
Coaching • 150 zł
Interwencja kryzysowa • 130 zł
Poradnictwo psychologiczne • 130 zł
Pokaż więcej usługCzy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychologów w pobliżuUsługi i ceny
Ceny dotyczą wizyt prywatnych.
Popularne usługi
Konsultacja online
Praga-Północ, Warszawa
130 zł
Gabinet Psychoterapii - Joanna Słaby
Konsultacja psychologiczna
Praga-Północ, Warszawa
130 zł
Gabinet Psychoterapii - Joanna Słaby
Konsultacja psychoterapeutyczna
Praga-Północ, Warszawa
130 zł
Gabinet Psychoterapii - Joanna Słaby
Pozostałe usługi
Coaching
Praga-Północ, Warszawa
150 zł
Gabinet Psychoterapii - Joanna Słaby
Interwencja kryzysowa
Praga-Północ, Warszawa
130 zł
Gabinet Psychoterapii - Joanna Słaby
Poradnictwo psychologiczne
Praga-Północ, Warszawa
130 zł
Gabinet Psychoterapii - Joanna Słaby
Poradnictwo psychoonkologiczne
Praga-Północ, Warszawa
130 zł
Gabinet Psychoterapii - Joanna Słaby
Psychoedukacja
Praga-Północ, Warszawa
130 zł
Gabinet Psychoterapii - Joanna Słaby
Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.
Moje doświadczenie
Prowadzę także terapię i poradnictwo w jęz. angielskim oraz przez Skype.
Swoją pracę regularnie poddaję superwizji u certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Jeżeli chciałbyś skontaktować się ze mną bezpośrednio napisz.
Szkolenia:
Studium Terapii Uzależnień STUiW - w trakcie szkolenia
Psychoterapia Integracyjna - Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie
Profilowanie kryminalne nieznanych sprawców przestępstw – Centrum Psychologii Kryminalnej
Trening mowy ciała i mikroekspresji (poziom I i II) – Instytut Komunikacji Niewerbalnej
8 opinii pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
O.R.
Terapię z Panią Joanną skończyłam prawie rok temu. Celowo wstrzymywałam się z napisaniem tej opinii. Chciałam sprawdzić przede wszystkim siebie. Będąc dorosłą kobietą, mającą świetną pracę, dobre studia i szczęśliwy związek czułam się patologicznie nie szczęśliwa. Funkcjonując normalnie wśród ludzi, sama ze sobą czułam do siebie żal i nienawiść. Dzięki Pani Joannie stopniowo dochodziłyśmy do tego co wywołało to samopoczucie i przepracowywałyśmy to. Nie ukrywam, że wymagało to ogromnego wysiłku z obu stron, ale teraz mogę śmiało stwierdzić, że terapia była jedną z najlepszych rzeczy którą zrobiłam przede wszystkim sama dla siebie. Terapie z Panią Joanną polecam każdemu z ręką na sercu.
a.gzowska
Pani Joanna profesjonalnie podchodzi do wykonywanej pracy, dba o pacjenta i jego odczucia. Nie mogę powiedzieć, że przepracowałam swój problem, bo na to jest za wcześnie, ale spotkania na pewno mi pomogły. Zawsze czułam się słuchana i udało mi się zrozumieć wiele rzeczy, ich mechanizmy.
martakotwica23
Pani Joanna jest bardzo empatycznym i wyrozumiałym psychologiem. Umie słuchać, stwarza poczucie pełnego zrozumienia. Po spotkaniach wiem o czym myśleć i gdzie kłaść nacisk. To dopiero początek, ale już widzę, ze współpraca będzie niezwykle owocna. Polecam z całego serca!
kolanta.kowalska
Bylam sceptycznie nastawiona do samej idei psychoterapii. Do gabinetu P.Joanny trafilam z polecenia (kolezanka kolezanki...itd.). Sama terapie nie wspominam jako latwa ale na pewno dla mnie bezcenna. Mysle, ze w ktoryms momencie naszego zycia kazdy z nas powinien na chwile zwolnic i zastanowic sie nad tym co dla nas wazne.
Dziekuje Pani Joanno.
mgr Joanna Olszewska (Słaby)
Dziękuję za opinię. Bardzo się cieszę, że zdecydowała się Pani na terapię. Często do decyzji o podjęciu terapii dojrzewamy długo i nie do końca wierzymy, że coś się zmieni. Myślę, że wynika to z tego, że terapia jeszcze nie jest aż tak popularna ale też ludzie nie wiedzą, czego się spodziewać i mają mylne pojęcie o tym, co będzie się działo w skutek spotkań. W Naszej kulturze często demonizuje się i stygmatyzuje osoby chodzące do terapeuty czy psychologa a przecież to normalne, jak wizyta u dentysty. Terapia to ciężka praca głownie pacjenta wspierana przez terapeutę, której wyniki nie są widoczne natychmiastowo, to proces wymagający determinacji, pracy i wiary w zmiany, w którym są też załamania i poczucie rezygnacji czy opór przed zmianami, gdyż mogą one zrewolucjonizować i zmienić Nasz dotychczasowy sposób działania, myślenia, czucia.
Ważne jest też sprawdzić i dobrać psychologa/terapeutę, który nam odpowiada, któremu zaufamy i będziemy się stopniowo otwierać. Z drugiej strony pierwsza sesja nie musi oznaczać kontynuacji. Jeśli już podejmujemy decyzję o pójściu na terapię, to gratuluję, to duży krok i nie rezygnujmy z tego, jeśli nie odpowiada Nam terapeuta. Na rynku jest duży wybór modalności, osobowości, technik... Poszukajmy, testujmy, w końcu Nasze zdrowie i szczęście powinno być priorytetem i jak w każdej dziedzinie warto znaleźć profesjonalistę, z którym będziemy pracować.
paulinkakow
Bardzo dobra, cierpliwa tereapeutka. Wyrozumiala, uwaznie slucha, czlowiek nie krepuje sie powiedziec co mu lezy na sercu i sie otworzyc. Bardzo ciepla osoba.
Barbara Stolorz
Pani Joanna pomogła mi zrozumieć skąd biorą się moje trudności w tworzeniu bliskich relacji partnerskich. W bezpiecznej atmosferze skonfrontowałam się ze swoimi lękami i nauczyłam się nie uciekać przed bliskością i rozmawiać o swoich uczuciach.
Maja
Pani Joanna jest dobrym psychologiemi doradcą. Potrzebowałam skonsultować pewną ważną sprawę i umówiłam sie na spotkanie, które było pomocne a dodatkowo przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dodam, że gabinet jest bardzo przytulny i można się w nim odprężyć.
Aga
Bardzo zyczliwe i profesjonalne podejscie do pacjenta. Dzieki spotkaniu uporzadkowalam pewne niejasne dla mnie emocje. Rozmowa pozwolila mi rowniez sie wyciszyc. Polecam
Odpowiedzi na pytania
4 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Witam
Wczoraj byłem u psychiatry w Warszawie opowiedziałem jej, co mi się przytrafiło w życiu (przemoc psych. fiz. w dzieciństwie) i z czym się zmagam teraz, czyli lęki strach przed wyjściem z domu przygnębienie 1-2 razy w miesiącu wybuchy złości, podenerwowanie kłopoty z koncentracją i pamięcią zamkniecie w sobie powiedziałem, że nie wychodzę od 1, 5 roku z domu tylko może z kilka razy. Ale teraz zacząłem od 5 dni wychodzić i czuje, że te lęki znikają pomału i nie wiem czy sama psychoterapia by mi nie wystarczyła, bo po rozmowie z nią poczułem się pewniejszy siebie. Ona przepisała mi Mazarin 10 mg spytałem czy się nie obejdzie bez tego i czy na samo psychoterapie bym mógł powiedziała, że jak tyle nie wychodziłem to mogą pojawić się lęki. Co o tym myślicie? Bo wolałbym nie brać tych leków boje sie skutków ubocznych i w ogóle i czy psychoterapia by pomogła mi z tego wyjść? Przed chwilą też wyszedłem do sklepu po małe zakupy niby już prawie ciemną, ale nie miałem jakiś silnych lęków. 23 lat Męzczyzna
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Leki usuwają objawy a nie problemy, działają tak długo, jak się je bierze i dość szybko widzi się różnice, czyli poprawę funkcjonowania. Powinny być wsparciem w terapii, jeśli pacjent nie jest w stanie pracować i funkcjonować sam. Jednak nie zastąpią rezultatów osiąganych przez dobrą terapię, w której upora się problemem, przyjrzy i oswoi jego przyczyny i pomoże sobie radzić z przykrymi stanami w bardziej skuteczny sposób bez leków, z długoterminowym rezultatem. Warto na początku chodzić zarówno do psychiatry, jak i psychologa a gdy będzie się Pan czuł lepiej stopniowo zmniejszać dawkę i ostawić lek. Jeśli myśli Pan o terapii i zaczyna odczuwać poprawę, jest to bardzo dobry moment, żeby skorzystać z pomocy. Wierzę, że niedługo będzie mógł Pan pracować "o własnych siłach", bez wsparcia medycznego. Dzisiejsze leki są nieszkodliwe, nie uzależniają, na początku pacjent może się gorzej czuć ale potem to mija, nie należy się ich obawiać.
Pozdrawiam,
Joanna
Zmagam się z zaburzeniami psychicznymi typu lekkie stany lękowe czy fobia społeczna. Chciałbym poddać się diagnozie testem MMPI. Miałem jakiś czas temu psychoterapię, ale nie rozmawiałem z psychologiem nt. diagnozy. Czy poddanie się takiemu testowi samodzielnie, tj. w placówce oferującej taki test jest bezpieczne? Czy najpierw powinienem skonsultować się z psychologiem? Czy zawsze, niezależnie od oceny eksperta dostanę wynik? Co jeśli test będzie zafałszowany? Powtórka jest możliwa? Czy taki test pomoże mi w wyborze optymalnej psychoterapii?
MMPI jest narzędziem, przy pomocy którego diagnozuje się głownie zaburzenia osobowości. Jeśli ma Pan stany lękowe i fobie, myślę, że warto kontynuować terapię. Nie jestem pewna, do czego jest Panu potrzebny test. Sam wynik nie będzie bardzo pomocny – jak wszystkie testy, jest to głównie narzędzie wspomagające w pracy terapeutycznej a surowy wynik bez znajomości Pana historii itp. nie da pełnego obrazu i może niepotrzebnie czy błędnie Pana "zaszufladkować". W wyborze optymalnej terapii proszę szukać terapeuty, który zajmuje się tego typu problemami i przy którym będzie mógł się Pan otworzyć i pracować, czasem trzeba "przetestować" rożnym terapeutów z różnych szkół aby znaleźć kogoś odpowiedniego. Proszę pamiętać, że najbardziej "lecząca" jest w terapii relacja.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.