Moje doświadczenie

Karolina Hersztowska - psycholog i psychoterapeuta w trakcie specjalizacji.

Oferuje pomoc osobom dorosłym zmagającym się z:
- problemami emocjonalnymi takimi jak: przedłużający się smutek, poczucie beznadzieji, pustki, irytacja, złość, wahania nastroju, trudności z wyrażaniem i/lub odczuwaniem emocji oraz adekwatnym reagowaniem na emocje,
- akceptacją siebie, niską lub niestabilną samooceną,
- lękami różnego typu,
- fobiami,
- problemami w tworzeniu stabilnych, dobrych relacji,
- wypaleniem zawodowym,
- trudnymi lub kryzysowymi sytuacjami w różnych obszarach życia,
- dysfunkcjonalnymi schematami zachowań,
- problemami wynikającymi z wychowania w dysfunkcjonalnej rodzinie,
- innymi trudnościami uniemożliwiającymi satysfakcjonujące życie.

Pracuje też z osobami pragnącymi lepiej poznać siebie oraz udziela konsultacji psychologicznych.

Oferuje spotkania stacjonarne i online.

Absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz socjologii w Wyższej Szkole Europejskiem. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym, szkoli się w Szkole Psychoterapii CBT EDU. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Bahawioralnej (PTTPB). Ukończyła certyfikowane szkolenie leczenia bezsenności metodą CBTI, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w Szpitalu Klinicznym im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie, Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Żorach, Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień Pro Vita oraz na Oddziale Dziennym Zaburzeń Emocji i Nastroju Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Odbyła liczne szkolenia, między innymi w zakresie: traum, interwencji kryzysowej, zaburzeń emocjonalnych i chorób psychicznych, psychodietetyki, psychoterapii bezsenności.
więcej

Adresy (2)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu
W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychoterapeutyczna

180 zł

Konsultacja psychologiczna


Konsultacja psychoterapeutyczna online

180 zł

Poradnictwo psychologiczne

180 zł

Psychoedukacja

180 zł

+ 1 usługa

W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Karolina Hersztowska? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Wahania nastroju, stany depresyjne(?), tendencje do samookaleczania. Była konsultacja z psychologiem na nfz, pierwsza sesja na kwiecień 2025. Czy do tego czasu można udać się do psychiatry w związku z wahaniami nastroju?

Oczywiście, jeśli wahania nastroju są uciążliwe zdecydowanie warto wybrać się do psychiatry. Może to być konsultacja prywatna lub na NFZ. Do psychiatry na NFZ nie jest potrzebne skierowanie, najlepiej zgłosić się do najbliższej poradni zdrowia psychicznego lub punktu zgłoszeniowo-koordynacyjnego przy centrum zdrowia psychicznego.

mgr Karolina Hersztowska

Witam.
Problem prawdopodobnie natury psychicznej. Od jakichś dwóch tygodni pojawiają się u mnie krotkie (pół minuty do 2 minut) napady lęku(?). Nie wiem dokładnie co to jest, ani jaki jest bodziec wyzwalający - może to się zdarzyć w trakcie jedzenia, wykonywania codziennych czynności, gotowania, szydełkowania, sprzątania, wykonywania obowiązków na dworze - czas i miejsce jest zupełnie przypadkowe. Nagle czuję jakby taki impuls, po którym już wiem co nastąpi. Po kilku sekundach zaczyna mi się robić gorąco, słabo, narasta poczucie odrealnienia i zagubienia w otoczeniu. Nie jest to natomiast czysty strach, jednak nie wiem jak inaczej nazwać to zjawisko. Przyspiesza mi tętno. Nie mdleję, nie przewracam się, ale muszę zatrzymać się w tym co robię, żeby dojść do siebie. Takie ataki są o różnym nasileniu, czasami są słabe i jestem w stanie po paru sekundach kontynuować to co robiłam, a czasem silniejsze i dłuższe, po których muszę dochodzić do siebie z kilka kilkanaście minut. Po tych atakach czuję niechęć do przebywania w robienia rzeczy i przebywania w miejscach do których doszło do tych incydentów, taki lęk przed wywołaniem kolejnego. Napady te nie powtarzają się przy konkretnych czynnościach, jednak ich częstotliwość od dwóch dni wzrosła i z jednego do kilku dziennie zdarzają się już kilkanaście, kilkadziesiąt razy, co zdecydowanie utrudnia mi funkcjonowanie. Dzieje się tak, gdyż poza samym atakiem czuję w międzyczasie lęk przed jego ponownym wystąpieniem.

Na pewno nie jest to związane z przepracowaniem, obecnie zajmuję się dzieckiem w domu. Jestem sfrustrowana sytuacją, gdyż przez słabe zdrowie dziecka nie mogę podjąć pracy, choć próbowałam, musiałam się zwolnić. Nie poprawia to również sytuacji finansowej naszej rodziny, chociaż nie wiązałabym tego z atakami w tak ścisły sposób, gdyż dziecko jest już większe i za rok będzie mogło pójść do przedszkola, co pozwoli mi podjąć pracę w zawodzie. Niemniej, pozostaję ciągle w tym samym, domowym otoczeniu.
Jestem osobą palącą i ostatnio również zdecydowałam się ograniczyć palenie i zmienić standardowe papierosy na linki, aby wyjść z nałogu powolnymi krokami. Nie uważam się jednak za osobę silnie uzależnioną, gdyż w trakcie ciąży nie paliłam wcale, potrafię też nie palić po kilka dni z rzędu, jeśli sytuacja tego wymaga i nie czuję z tego powodu żadnych niedogodności fizycznych czy psychicznych.

Z czego może więc to wynikać? I jak sobie radzić z tymi atakami? Zaczynają się one pojawiać również w nocy, uniemozliwając mi zaśnięcie. Będę wdzięczna za wszelkie porady.

Dzień dobry, objawy, które Pani opisuje wskazują, że prawdopodobnie doświadcza Pani ataków paniki. Ataki paniki to epizody stosunkowo krótkiego ale bardzo intensywnego lęku, który pojawia się nagle, kiedy nie występuje żadne zagrożenie. Często pojawiają się nawet w chwilach relaksu. Najczęściej towarzyszą im objawy z ciała np. przyspieszone bicie serca, uczucie gorąca, drżenie rąk/ciała, pocenie się, zawroty głowy, wrażenie ucisku w gardle/klatce piersiowej lub inne. Może im towarzyszyć uczucie odrealnienia, lęk przed utratą kontroli, poczucie "zaraz zwariuję", "umrę". Po takich epizodach pojawia się lęk przed kolejnym atakiem paniki i tendencja do unikania miejsc, w których się to wydarzyło. Ataki paniki należą do grupy zaburzeń lękowych. Często ich źródłem są nawarstwiające się trudności emocjonalne. Same ataki paniki nie są groźne dla zdrowia fizycznego ale warto zwrócić się po pomoc psychologiczną. Szczególnie polecana jest terapia poznawczo-behawioralna. Zapraszam też do siebie na konsultacje online lub stacjonarnie w Krakowie.

mgr Karolina Hersztowska
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania