Moje doświadczenie

Ukończyłam psychologię kliniczną na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii na UAM. Obecnie kończę całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej „INTRA” rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Prowadzę psychoterapię oraz psychoterapię seksuologiczną osób dorosłych. Jako seksuolog zajmuję się rozwojem psychoseksualnym człowieka, zaburzeniami identyfikacji płciowej oraz dysfunkcjami seksualnymi. W mojej pracy klinicznej kładę nacisk na jak najpełniejsze zrozumienie sytuacji klienta oraz stworzenie rozwojowego, akceptującego i bezpiecznego środowiska terapeutycznego.
więcej

Adres

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych seksuologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychologiczna

120 zł

Konsultacja seksuologiczna

120 zł

Interwencja kryzysowa

120 zł

Poradnictwo psychologiczne

120 zł

Psychoedukacja

120 zł

W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Karolina Makowiecka? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

4 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Mój chłopak nalega żebyśmy razem zamieszkali. Co prawda jesteśmy ze sobą już 3 lata, ale wspólnego mieszkania cały czas się obawiam. Boję się, że codzienne obowiązki i borykanie się z pewnymi problemami może odsłonić już te partie związku, których jeszcze nie chciałam odsłaniać i sądzę, że moglibyśmy się zniechęcić do życia razem.Czy wspólne zamieszkanie może zagrozić związkowi? Proszę o poradę.

Szanowna Pani,
Rozumiem, że wspólne zamieszkanie z partnerem jest sytuacją, która wzbudza w Pani wiele obaw i wątpliwości. Mieszkanie pod jednym dachem to czas, w którym partnerzy mogą lepiej się poznać, przyjrzeć swoim nawykom i schematom działania. To także czas, w którym ludzie mogą zweryfikować na ile są w stanie zaakceptować i tolerować zachowania partnera, jego przyzwyczajenia, etc.
Zastanawiam się, co kryje się pod pojęciem "pewnych problemów, które mogą odsłonić te partie związku, których jeszcze nie chciałaby Pani odsłaniać"?. Czy są to sprawy, których boi się Pani ujawnić?. Zastanawiam się także, czy Pani wahania wynikają z obawy, że Pani partner mógłby Panią nie zaakceptować. Czy raczej jest to kwestia tego, że widząc wszystkie zachowania partnera stanie się dla Pani nieatrakcyjny?
Jeśli jest to możliwe zachęcam Panią do podjęcia szczerej rozmowy z partnerem i opowiedzenia mu o swoich obawach i wątpliwościach. Być może umożliwi to Państwu określenie czy zależy Wam na tym samym. Ustalenie rozwiązania dla tej sytuacji może być dla Pani wskazówką , w jaki sposób będziecie Państwo rozwiązywać problemy pojawiające się w Waszym życiu.

mgr Karolina Makowiecka

Witam, jestem 28 letnim zdrowym mężczyzną i mam problem sfery seksualnej.
Podczas stosunków seksualnych dochodzi do przedwczesnej erekcji. W momencie penetracji mój penis doznaje impulsu, który prowadzi do natychmiastowego wytrysku i nie potrafię tego zatrzymać. Dzieje się to w ciągu zaledwie 3 sekund. Jak zatrzymać bądź spowolnić wytrysk?
Drugi problem dotyczy utraty wzwodu podczas gry wstępnej. Gdy mój penis jest już prawie w pełnym wzwodzie dochodzi do niespodziewanego spadku wzwodu. Gdy widzę i czuję jak mój penis opada to ani ja ani moją partnerka nie mamy ochoty na więcej.
Oba problemy występują naprzemiennie więc w rezultacie moje życie seksualne nie sprawia mi żadnej przyjemności.
Czy te problemy leżą w sferze medycznej czy psychologicznej?

Szanowny Panie,
Trudno w jednoznaczny sposób wskazać na przyczynę Pana trudności mając tak niewiele danych. Z dostarczonego przez Pana opisu przypuszczałabym, że trudności mogą mieć charakter psychogenny.
Zastanawiam się czy przedwczesny wytrysk lub utrata wzwodu pojawia się także podczas masturbacji, czy tylko podczas współżycia z partnerką. Czy opisane przez Pana trudności występowały zawsze czy tylko w obecnym związku.
Proponowałabym, aby odpowiedział sobie Pan na pytania: czy obecny związek, relacja z partnerką jest dla Pana satysfakcjonująca. Czy może jest coś w Państwa relacji, w partnerce, co się Panu nie podoba, a nie miał Pan możliwości porozmawiania o tym. Czy odpowiada Panu rodzaj pieszczot, etc.
Często problemy w sferze seksualnej są przejawem trudności relacyjnych między partnerami. Bywa również
i tak, że opisywane przez Pana symptomy są wyrazem nieuświadomionego lęku, np. przed niechcianą ciążą. Może pojawiać się lęk przed oceną, co wzmaga niepokój i utrudnia zrelaksowanie się.
W terapii seksuologicznej stosuje się cykl ćwiczeń, które w konsekwencji mogą przyczyniać się do opóźnienia momentu wytrysku. Jest to proces stopniowy, umożliwiający wzajemne poznanie się partnerów, swoich stref erogennych oraz lepszego panowania nad momentem wytrysku. Pewne ćwiczenia można wykonywać samemu lub w parze. Aby zastosować te ćwiczenia NIEZBĘDNE jest określenie przyczyn trudności. Zastosowanie "technik" bez przyjrzenia się przyczynom spowoduje, że objaw zniknie ale tylko na chwilę.
Przedwczesny wytrysk lub zanik wzwodu mogą pojawić się także jako konsekwencja zbyt wygórowanych oczekiwań co do swojej sprawności seksualnej lub nadmiernego stresu występującego w życiu mężczyzny.
Mam nadzieję, że moja odpowiedź w jakimś stopniu rozjaśniła Pana sytuację. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

mgr Karolina Makowiecka
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania