Logo
lek. Karolina Pysz

Mogilska 21 CENTRUM, 31-542 Kraków

Dowiedz się więcej o zespole nadpobudliwości psychoruchowej w dorosłości,
umów się na wizytę i wykonaj pierwszy krok w kierunku lepszej jakości życia!
NOWOŚĆ – Diagnoza ADHD dla dorosłych Pacjentów z całej Polski możliwa również w pełni ONLINE.
FAQ – NAJCZĘSTSZE PYTANIA PACJENTÓW:
1.Kto diagnozuje ADHD? Psycholog czy psychiatra?
Do postawienia oficjalnej diagnozy nozologicznej (przy użyciu kodu z obowiązującej klasyfikacji chorób i zaburzeń psychicznych) jest uprawniony jedynie lekarz psychiatra. Stawia rozpoznanie w oparciu o wywiad i obserwację Pacjenta(-ki). Na wizytę zabierz ze sobą dokumentację – dotyczącą ew. wcześniej odbytych terapii, leczenia psychiatrycznego, a także opinię psychologiczną.

Psycholog sporządza opinię psychologiczną i stawia diagnozę psychologiczną (funkcjonalną). Jest ona bardzo pomocna, a czasem niezbędna do rozpoznania ADHD.

2.Czy muszę iść na badanie psychologiczne przed wizytą u psychiatry?
Badania psychologiczne przed wizytą u psychiatry nie są obowiązkowe, ale jest to zdecydowanie zalecane.

Zalecamy zacząć od diagnozy u psychologa – wtedy na konsultację lekarską pójdziesz już z kompletem badań. Jeśli jednak wolisz, możesz najpierw iść na wizytę do psychiatry. Lekarz specjalista podejmie w jej trakcie decyzję, czy może postawić lub wykluczyć u Ciebie diagnozę ADHD już teraz, czy też potrzebuje dodatkowej wizyty, na której będzie kontynuował badanie psychiatryczne. Psychiatra poinformuje Cię też, czy i jakie badania psychologiczne są niezbędne, aby potwierdzić/wykluczyć u Ciebie diagnozę zaburzeń hiperkinetycznych.

Rozpatrujemy indywidualnie sytuację każdego Pacjenta. Każdy proces diagnostyczny różni się w zależności od potrzeb i możliwości konkretnej osoby badanej. Mamy jednak określony, najczęściej wykorzystywany skrypt postępowania wypracowany na bazie lat doświadczenia. Obejmuje on pakiet diagnostyczny u psychologa, a następnie wizytę u lekarza psychiatry. Staramy się jednak indywidualnie rozpatrywać sytuację każdego Pacjenta i być elastyczni.

3.Do czego psychiatra potrzebuje opinii psychologicznej?
Dostarczona opinia psychologiczna jest dla psychiatry nieocenioną pomocą w postawieniu diagnozy i dobraniu możliwie najbardziej skutecznego leczenia.


Na pewno byłeś(-aś) kiedyś na wizycie u lekarza innej specjalizacji, który zlecił Ci wykonanie dodatkowych badań. Internista nierzadko prosi Pacjenta(-kę) np. o wykonanie morfologii krwi, a neurolog przed postawieniem diagnozy często musi zobaczyć np. wyniki rezonansu lub badania EEG. Wyniki badań psychologicznych są dla psychiatry taką informacją, jaką dla internisty czy neurologa będą wyniki badań krwi i badań obrazowych. To kompleksowa informacja na temat funkcjonowania i właściwości Pacjenta(-ki). Opinia psychologiczna zawiera dane, których nie sposób uzyskać podczas standardowego badania psychiatrycznego. To dokument, który zawsze jest dla lekarza pomocą w dobraniu optymalnego leczenia, a często okazuje się wręcz niezbędny.

4.Co zyskam, umawiając się do psychologa na diagnozę?
Najważniejsza korzyść z wykonania diagnozy to przede wszystkim poszerzenie wiedzy na swój temat. Nasz psycholog zaproponuje Ci testy, które określą nie tylko liczbę i natężenie objawów typowych dla ADHD. Ich wyniki dostarczają także informacji na temat zasobów, cech osobowości i możliwości występowania innych trudności psychicznych u Pacjenta(-ki). Testy, które wykorzystujemy podczas diagnozy psychologicznej, zweryfikują, czy rzeczywiście występują u Ciebie nie tylko objawy zespołu nadpobudliwości psychoruchowej, ale nie tylko. zweryfikują, czy rzeczywiście występują u Ciebie nie tylko objawy zespołu nadpobudliwości psychoruchowej, ale nie tylko. Wskażą różne obszary trudności, z jakimi się mierzysz, i określą ich prawdopodobne przyczyny. W razie konieczności psycholog podpowie Ci też, jakie inne kierunki diagnostyczne warto zweryfikować i pogłębić. Objawy ADHD mogą być podobne do występujących w innych zaburzeniach lub z nimi współwystępować. Podobne objawy daje np. depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, zaburzeniami lękowe, ze spektrum autyzmu lub zaburzenia osobowości. Opinia psychologiczna sprawia, że Twoja diagnoza jest komplementarna.

Warto wiedzieć, że osobę, której jedyną diagnozą jest ADHD, leczy się inaczej niż tą, u której ADHD współwystępuje z innymi zaburzeniami psychicznymi lub neurorozwojowymi. Dzięki diagnozie psychologicznej Twój psychiatra będzie w posiadaniu wszystkich informacji potrzebnych do zaproponowania Ci optymalnego, skutecznego i bezpiecznego leczenia.

5.Co robi psycholog podczas badań psychologicznych?
Diagnoza psychologiczna to kilkugodzinny (zazwyczaj ok. 3h) proces – składa się na niego pogłębiony wywiad kliniczny i badanie psychologiczne przy użyciu testów/kwestionariuszy dobranych indywidualnie do Pacjenta(-ki). To czas, który pozwala diagnoście na zdobycie wszystkich potrzebnych informacji, a Pacjentowi na spokojne wypełnienie wszystkich kwestionariuszy. Wszystko to zawiera się w naszym psychologicznym pakiecie diagnostycznym ADHD u osób dorosłych.

Baza PsychoMedic zawiera blisko 200 narzędzi diagnostycznych, zatwierdzonych i rekomendowanych przez międzynarodowe towarzystwa. Konkretny zestaw (tzw. bateria) testów, które zostaną wykorzystane w Twoim przypadku, nasz diagnosta dobierze przy wzięciu pod uwagę m.in. celu diagnozy i rodzaju objawów, jakich doświadczasz.

Posługujemy się testami oceniającymi funkcjonowanie w sferze emocjonalnej i poznawczej. W procesie diagnostyki ADHD wykorzystujemy m.in. kwestionariusz DIVA-5, test neuropsychologiczny MOXO, testy oceniające funkcje poznawcze. Są to jednak tylko przykładowe narzędzia, którymi dysponujemy. Nigdy nie stawiamy rozpoznania w oparciu o jeden test psychologiczny.

Zdajemy sobie sprawę, że diagnoza psychologiczna może być wymagającym wydatkiem. Na cenę składa się m.in. koszt dostępu do zastrzeżonych prawnie narzędzi psychologicznych oraz koszt pracy diagnosty – ta praca nie sprowadza się tylko do przeprowadzenia Pacjenta(-ki) przez wywiad i testy. Kolejne kilka godzin pracy Specjalisty to interpretacja wyników i sporządzenie profesjonalnej opinii. Warto pamiętać, że diagnoza jest jednak inwestycją, która z pewnością się zwróci. Decydując się na badania psychologiczne zyskujesz pewność, że Twoi psychiatra i terapeuta będą mieli pełen obraz Twoich trudności psychicznych i będą mogli opracować plan leczenia odpowiadający na wszystkie problemy, których rzeczywiście doświadczasz.

6.Nie mam możliwości przyjechać na badania do psychologa. Czy diagnoza psychologiczna online jest miarodajna? Boję się, że będzie mniej wartościowa.
Zdalne diagnozy w kierunku ADHD wykonujemy z powodzeniem już od wielu lat. Jesteśmy jednymi z pionierów – wprowadziliśmy ofertę diagnostyki i terapii online jako jedni z pierwszych w kraju, na długo przed wybuchem pandemii Covid-19. Procesy diagnostyczne na odległość prowadzą nasi najlepsi Specjaliści, którzy mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii i diagnoz online. Wielu z nich zdobywało doświadczenie kliniczne nie tylko w Polsce, ale i za granicą: m.in. w Szwecji, Danii, Norwegii czy Wielkiej Brytanii.

To prawda, że diagnoza psychologiczna online ma swoje ograniczenia, jednak robimy wszystko, by uwzględniać je w trakcie przeprowadzania badania i zachować najwyższą jakość pracy także w formie online. Zawsze zachęcamy Pacjentów, aby odbyli stacjonarnie przynajmniej jedną z wizyt wchodzących w skład pakietu diagnostycznego. Rozumiemy jednocześnie, że nie zawsze jest taka możliwość. Jeżeli cały proces musi odbyć się online, dokładamy wszelkich starań, aby wartość diagnozy nie odbiegała od przeprowadzonej na miejscu.

Jeśli zaś chodzi o same narzędzia psychologicznie, to zmienia się miejsce i urządzenie, na którym Pacjent(ka) wypełnia kwestionariusze, ale pytania są dokładnie takie same, a ich wyniki dostarczają dokładnie takich samych informacji o zdrowiu psychicznym osoby badanej.

Warto pamiętać, że w przypadku diagnozy online to Pacjent(ka) musi zadbać o warunki badania. Prosimy o zadbanie, aby podczas wywiadu i wypełniania testów nikt Ci nie przeszkadzał i o upewnienie się, że łącze internetowe będzie stabilne.

7.Jak mogę zapłacić za diagnozę ADHD? Czy muszę od razu zapłacić za całość?
Zostawiamy wybór Pacjentom – istnieje możliwość opłaty z góry za cały proces diagnostyczny, ale można też płacić za każdą wizytę oddzielnie. Zachęcamy do wykonywania płatności poprzez nasz łatwy w obsłudze system szybkich płatności online.

8.Czy psychiatra diagnozuje ADHD i przepisuje leki na pierwszej wizycie?
W przypadku Pacjentów, którzy nie wymagają dodatkowych badań lub przychodzą na pierwszą wizytę już z opinią psychologiczną, postawienie diagnozy i przepisanie leków jest zazwyczaj możliwe w trakcie pierwszej wizyty. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy psychiatra potrzebuje jeszcze jednej lub dwóch wizyt – w ich trakcie kontynuuje wywiad lub prosi Pacjenta(-kę) o wykonanie testów psychologicznych.

Sytuacja, gdy lekarz nie stawia diagnozy ADHD na pierwszej wizycie, zawsze ma uzasadnienie merytoryczne. Naszym celem jest zdiagnozowanie Cię rzetelnie i przeprowadzenie Cię przez bezpieczne i skuteczne leczenie.

9.Czy wynik kwestionariusza DIVA-5 jest wystarczający, żeby potwierdzić lub wykluczyć u kogoś ADHD?
Kwestionariusz DIVA-5 jest ogólnodostępny. Badanie przy wykorzystaniu kwestionariusza DIVA-5 nie pozwala jednak na postawienie rzetelnej diagnozy zespołu nadpobudliwości psychoruchowej. Potwierdzenie lub wykluczenie ADHD jest możliwe dopiero na podstawie dokładnego wywiadu z wykorzystaniem DIVY-5 oraz wyników wyników zestawu testów obiektywnie oceniających obecność i natężenie różnych objawów.

10.Czy mogę przynieść wypełniony kwestionariusz DIVA-5 na spotkanie z psychologiem?
Zalecamy, aby nie wykonywać samodzielnie DIVY. Psycholog będzie miał pełniejszy obraz Twojego funkcjonowania, jeżeli badanie zostanie przeprowadzone na wizycie. Specjalist(k)a będzie m_gł(a) też na bieżąco pytać Cię o uzasadnienie i pogłębienie niektórych Twoich odpowiedzi. Dzięki temu diagnoza będzie jeszcze bardziej kompleksowa i rzetelna.

11.Co mam przynieść ze sobą na pierwsze spotkanie u psychologa-diagnosty?
W miarę możliwości warto przynieść ze sobą całą posiadaną dokumentację medyczną (zwłaszcza dotyczącą chorób przewlekłych, hospitalizacji, poważnych urazów, ewentualnego wcześniejszego leczenia w poradni zdrowia psychicznego) oraz spis przyjmowanych leków i suplementów diety. Jeżeli to możliwe, warto też przygotować dokumenty z okresu szkolnego: zwłaszcza świadectwa opisowe i opinie wystawiane przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

12.Czy każdy psychiatra może diagnozować i leczyć ADHD?
Z formalnego punktu widzenia tak. W praktyce jednak terapia ADHD jest wąską dziedziną wymagającą szczegółowej wiedzy i doświadczenia. Dlatego Pacjentów z diagnozą ADHD prowadzą w PsychoMedic wyłącznie lekarze doświadczeni i wyspecjalizowani w farmakologicznym leczeniu zespołu nadpobudliwości psychoruchowej. Nasi psychiatrzy – specjaliści w zakresie ADHD regularnie podnoszą swoją wiedzę i kompetencje poprzez udział w szkoleniach i konferencjach. Niektórzy z nich sami przedstawiają na konferencjach czy sympozjach nasz autorski model diagnozy oraz leczenia ADHD.

W 2021 i 2022 roku mieliśmy swój autorski panel poświęcony diagnozie i leczeniu ADHD na prestiżowym Zjeździe Psychiatrów Polskich.

13.Dotąd leczyłem/am się z powodu ADHD u psychiatry spoza PsychoMedic. Czy mogę teraz kontynuować leczenie u lekarza z PsychoMedic i czy dostanę receptę na moje leki?
Oczywiście, zapraszamy! Na pierwszą wizytę przynieś dokumentację medyczną z placówki, gdzie dotąd się leczyłeś/aś, zaświadczenie od lekarza prowadzącego lub wydruk wystawionych recept z Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Nasz lekarz psychiatra wystawi Ci receptę na dotychczasowe leki lub – gdy będzie to uzasadnione – zaproponuje zmianę dawkowania bądź rodzaju leku.

Dowiedz się więcej

07/09/2023

Adresy (3)

Indywidualna Praktyka dr Karolina Pysz
Wałowa 25, Łańcut


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


12 201..... Pokaż numer


NIP

8161616124

Adres firmy

gen. Władysława Sikorskiego 16 / 3, Starogard Gdański

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Gotówka, Karta płatnicza, Blik, + 2 więcej
PsychoMedic.pl Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna Kraków (ul. Mogilska 21)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja psychiatyczna dzieci (opis) • 480 zł

Konsultacja psychiatryczna dla dorosłych • 300 zł


Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja psychiatyczna dzieci


Konsultacja psychiatryczna

Pozostałe usługi


300 zł

PsychoMedic.pl Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna Kraków (ul. Mogilska 21)



Wałowa 25, Łańcut

300 zł

Indywidualna Praktyka dr Karolina Pysz



Wałowa 25, Łańcut

Od 350 zł

Indywidualna Praktyka dr Karolina Pysz

Dorośli - 350 zł
Dzieci i młodzież - 400 zł

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Moje doświadczenie

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiadam tytuł specjalisty posiadam tytuł specjalisty w zakresie psychiatrii dorosłych, potwierdzony Państwowym Egzaminem Specjalistycznym. Aktualnie realizuję szkolenie specjalizacyjne z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w trakcie kilkunastoletniej pracy w oddziałach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, ośrodkach psychiatrycznego leczenia ambulatoryjnego zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dla dorosłych, ośrodku leczenia uzależnień, oddziale psychiatrii sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu dla młodzieży, oddziale psychogeriatrycznym, ZOL, DPS, a także pracując w poradni lekarza rodzinnego. Zajmuję się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń i zaburzeń psychicznych takich jak: otępienie, zaburzenia pamięci i uwagi, ADHD, zaburzenia zachowania, zaburzenia emocjonalne, uzależnienia, depresja, zaburzenia lękowe, choroba afektywna dwubiegunowa, schizofrenia, nerwica. Stale poszerzam swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach, seminariach, szkoleniach oraz konferencjach medycznych. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Uważam, że kompleksowa diagnostyka zaburzeń oraz współpraca z pacjentem i jego rodziną pozwalają na najlepsze zrozumienie problemów oraz potrzeb, z którymi zgłaszają się do mnie pacjenci. W swojej pracy stawiam na indywidualne podejście, zaufanie oraz szczerość. Wierzę, że holistyczne podejście do pacjenta, wykorzystanie różnych form terapii oraz otwartość przynosi najlepsze rezultaty w stosowanej terapii. Prywatnie interesuje się historią sztuki oraz astronomią. Radość sprawia mi kontakt z naturą oraz aktywność fizyczna.
więcej

74 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
P
Lokalizacja: Indywidualna Praktyka dr Karolina Pysz konsultacja psychiatryczna

Zdecydowanie odradzam, omijać szerokim łukiem.
Warto poszukać lekarza, który nie będzie traktował pacjenta z pogardą i wyższością. Pani doktor szokująco nieempatyczna, nieprofesjonalna, wyraźnie mająca pacjentów za „wariatów”. Teksty w stylu: „ogarnij się, weź się w garść, bo jak nie to zostawi cię mąż, życie to nie bajka” to jakiś kiepski żart na wizycie u takiego specjalisty!!! Gdybym potrafiła się sama wziąć w garść to nie szłabym na wizytę za 300 zł. Po jakimś czasie, gdy zaproponowane leki nie przyniosły skutku Pani doktor się zdenerwowała. Wizyta tylko nasiliła moje stany lękowe i pogorszyła stan psychiczny. Długo dochodziłam do siebie po wizycie i zaprzestałam na jakiś czas leczenia. Dopiero po czasie trafiłam na lekarza pełnego zrozumienia, empatii, potrafiącego zrozumieć sytuację pacjenta. Lekarza, który o wiele lepiej dobrał leki, które zadziałały przy okazji na inne dolegliwości (bólowe), z których pani doktor jedynie szydziła, że każdego coś boli!

J
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Pani doktor jest bardzo sympatyczną,pełną empatii osobą.Co prawda 10 lat temu miałam okazję być pacjentką Pani doktor dziękuję bardzo za pomoc!!!2 magiczne słowa działają do dzisiaj"ogarnij się"!!!

D
Lokalizacja: Indywidualna Praktyka dr Karolina Pysz konsultacja psychiatryczna

Pani Doktor bardzo miła, przyjazna, wszystko dokładnie wyjaśnia i odpowiada na każde pytanie szczegółowo i cierpliwie. Bardzo polecam:)

M
Lokalizacja: Indywidualna Praktyka dr Karolina Pysz konsultacja psychiatryczna dzieci i młodzieży

Pani Doktor przesympatyczna, z cudownym poczuciem humoru, cierpliwa i co najważniejsze umie słuchać. Wszystko super wyjaśnione. Bardzo polecam

G
Lokalizacja: Indywidualna Praktyka dr Karolina Pysz konsultacja psychiatryczna dzieci i młodzieży

Wizyta przebiegła wg oczekiwań. Bardzo przyjemna i kompetentna Pani doktor.

K
Lokalizacja: PsychoMedic.pl Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna Kraków (ul. Mogilska 21) konsultacja psychiatyczna dzieci

Bardzo Miła , Empatyczna ,Dokładna Pani Doktor . Syn był spokojny i zadowolony . Polecam

lek. Karolina Pysz

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam mojego Młodego Pacjenta :)

K
Lokalizacja: PsychoMedic.pl Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna Kraków (ul. Mogilska 21) konsultacja psychiatyczna dzieci

Pani Karolina bardzo zaangażowana i zainteresowa, wypytywała o wiele kwestii.
Wizyta odbyła się w bardzo przyjemnej atmosferze.

lek. Karolina Pysz

Dziękuję za opinię, życzę miłego dnia :)

O
Lokalizacja: Medyczna Gdynia konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta)

Zdecydowanie nie polecam. Dziecku zostało poświęcone 7 min, mamie tez 7 min. Dziecko w depresji fatalnie dobrane leki, depresja dziecka bardzo się pogłębiła. Chociaż przy minimalnym kontakcie z pacjentem nienwiem czy można dobrać dobrze leki.
Teraz dziecko chodzi do innych specjalistów i mając porównanie zdecydowanie wiemy ze można znaleźć wielu lepszych specjalistów.
Pani Karolina nie ma chęci, czasu oraz wykazuje brak zainteresowania pacjentem. Dodam ze wizyta byla płatna 200 zł.

M
Lokalizacja: Medyczna Gdynia konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta)

To pierwsza wizyta ale poprowadzona została inaczej niż z innymi lekarzami z którymi mieliśmy kontakt. Pani dr bardzo szczegółowa, sympatyczna i empatyczna. Może to jest nasza dobra droga do właściwej diagnozy. Pani dr najpierw rozmawia z rodzicem a później z dzieckiem. Dyplomatycznie podchodzi do sprawy. Widać że chce zrozumieć problem a nie obrazu ocenia z góry. Raczej w ogóle nie ocenia. Widać było, że chce zrozumieć problem. Mam nadzieję, że współpraca z Pani dr przyniesie efekty i poprawa diagnozę mojego dziecka, bo bardzo nam na tym zależy by wiedzieć jak pracować dalej z dzieckiem i mu pomóc. Po tylu nieudanych próbach to "ta" Pani dr dala nam światełko nadzieli w ciemnym i długim tunelu. A mój syn powiedział po wizycie " ta Pani mnie rozumie".

A
Lokalizacja: Medyczna Gdynia konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta)

Wspaniala ciepła i sympatyczna osoba. Pozartuje a jak trzeba ustaei do pionu. Chodzę do Pani doktor od wielu miesięcy i nie muszę w gabinecie wylamywac palców ze stresu. Otwieram się jak nigdy przed żadnym lekarzem.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Najczęściej zadawane pytania