Moje doświadczenie

psychoterapeuta, podejście psychodynamiczne,
wieloletnie doświadczenie zawodowe,
pracuje z dorosłymi, dziećmi i parami,
prowadzi małe grupy w podejściu analitycznym,
sesje również po angielsku,
specjalista II stopnia psychologii klinicznej,
zarejestrowana w Polskim Towarzystwie Psychologicznym,
psycholog dziecięcy,
diagnosta kliniczny
biegły sądowy


Katarzyna Kobyłecka-Bal, specjalista medyczny II stopnia psychologii klinicznej zaburzeń psychicznych osób dorosłych, od 1997 roku pracuje jako psychoterapeuta. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja psychologia kliniczna dziecka i psychologię kliniczną na APS. Pracuje jako psycholog diagnozując oraz prowadząc terapię indywidualną i grupową. Pracowała na Oddziale Dziennym Rehabilitacji Neurologicznej dla dzieci i młodzieży, jako koordynator zespołu Centrum Diagnozy Całościowych Zaburzeń Dzieci i Młodzieży, była kierownikiem i współtwórcą Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży i psychoterapeutą grupowym na Dziennym Oddziale Nerwic i Zaburzeń Osobowości oraz jako diagnostą w PZP dla dorosłych PL SPZOZ WAT. Odbyła wiele staży klinicznych. Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanych terapeutów i superwizorów PTP. Szkolenie psychoterapeutyczne odbyte początkowo w Instytucie Psychoanalizy i Psychoterapii w Warszawie a następnie w Instytucie Analizy Grupowej Rasztów. Członek Samorządu Zawodowego Psychologów, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Sądowych, Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów”, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – wpisana do rejestru Polskich Psychologów Klinicznych (nr MZW 0036), licencjonowany psycholog uprawniony do wydawania orzeczeń dla osób starających o zezwolenie na posiadanie broni oraz biegły sądowy w przedmiocie uzależnienia od alkoholu. Konsultuje również w języku angielskim. Zajmuje się diagnozą i terapią osób z zaburzeniami z kręgu psychoz, nerwic, zaburzeń osobowości, zaburzeń adaptacyjnych, lękowych, depresyjnych zarówno dzieci jak i osób dorosłych
więcej

Adresy (2)

Specjalistyczny Gabinet Psychologiczny Katarzyna Kobyłecka-Bal
Mieczysława Niedzielskiego "Żywiciela" 2a, Bielany, Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Badania psychologiczne • 120 zł

Interwencja kryzysowa • 120 zł

Konsultacja • 150 zł +9 więcej

Pierwsze spotkanie • 150 zł

Poradnictwo psychologiczne • 130 zł

Psychoedukacja • 130 zł

Pokaż więcej usług

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu
Konsultacje Skype - online
Mieczysława Niedzielskiego "Żywiciela", Bielany, Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychologiczna

150 zł

Psychoterapia indywidualna

120 zł

Badania psychologiczne

120 zł

Interwencja kryzysowa

120 zł

Poradnictwo psychologiczne

130 zł

+ 1 usługa

W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u Katarzyna Kobyłecka-Bal? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

4 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące nerwica natręctw

Dzień dobry. Moja córka (25 lat) od 2 lat zmaga się z nerwicą natręctw, której towarzyszą grymasy twarzy, intensywne mruganie i wykrzywianie głowy. Próbowałyśmy złagodzić objawy środkami farmakologicznymi wypisanymi przez lekarza psychiatrę. Obecnie córka ma drugą serię akupunktury i niestety, nie widać zmian. Co można jeszcze zrobić? Gdzie szukać pomocy?

Pisze Pani że córka poza nerwicą natręctw cierpi również z powodu tików (ruchów mimowolnych), które czasem temu zaburzeniu towarzyszą. Rozumiem że podstawowe, zalecane postępowanie prowadzone przez psychiatrę nie złagodziło w widoczny dla Pani sposób objawów dolegliwości córki. Lekarz psychiatra prowadzący córkę, może poza zleceniem farmakoterapii, chcieć wykonać badania dodatkowe lub skonsultować córkę u neurologa. Zalecanym postępowaniem psychologicznym jest psychoterapia, np w nurcie poznawczo-behawioralnym, czy psychodynamicznym. Oczywiście niezależnie wyobranego finalnie podejścia prowadzona zawsze przez certyfikowanego psychoterapeutę. Proszę pamiętać też, że nerwicę natręctw leczy się bardzo powoli, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i wzmocnić leczenie lekami zalecanymi przez psychiatrę dedykowaną temu zaburzeniu psychoterapią.

 Katarzyna Kobyłecka-Bal

Zastanawiam się, czy agresja i zamknięcie się w sobie mojego syna może wypływać z problemów w szkole, czy raczej z tych domowych. Jestem po rozwodzie, mój były mąż nadużywał alkoholu i często upokarzał mnie i naszego syna, stąd decyzja o rozwodzie. Rafał, nasz syn bywa często nadpobudliwy, obraża mnie wyzwiskami, zamyka się na klucz w swoim pokoju i potrafi tak godzinami z niego nie wychodzić. Chciałabym namówić go na wizytę u psychologa, ale obawiam się jego reakcji i kolejnych wybuchów.

Witam Panią, myślę, że to bardzo dobry pomysł by w Państwa sytuacji skorzystać z pomocy psychologa. W opisanej po krótce historii rodzinnej wspomina Pani o problemach męża z alkoholem i przemocy jakiej w domu był świadkiem i ofiarą Pani syn. Dzieci z takich domów mogą prezentować cały szereg trudnych zachowań i mieć skłonność do odtwarzania pewnych zachowań rodzica, który stosował przemoc. Mogą też - jeśli nie otrzymają zawczasu specjalistycznej pomocy - w przyszłości mieć trudności w relacjach z innymi lub poszukiwać związków z osobami, z którymi odtworzą z całym dramatyzmem alkoholowo-przemocową sytuację z domu rodzinnego. W związku z tym, że i Pani była w tak trudnej relacji może warto by i Pani przyjrzała się w dogodnych, terapeutycznych warunkach co wydarzyło się w przeszłości w Pani życiu. Życzę powodzenia

 Katarzyna Kobyłecka-Bal
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.