Moje doświadczenie

dr n. med., inż. Lucyna Pachocka - ukończyła Wydział Żywienia Człowieka i WGD na SGGW w Warszawie a następnie obroniła doktorat w Państwowym Zakładzie Higieny uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Z wykształcenia jest żywieniowcem, dietetykiem, ekonomistą, a od 2013 r. menedżerem projektów badawczych. W latach 2004 - 2007 była członkiem Komisji Dietetyki i Profilaktyki Żywieniowej Komitetu Nauki o Żywieniu Człowieka Polskiej Akademii Nauk PAN. W Instytucie Żywności i Żywienia (IŻŻ) pełniła funkcję kierownika Pracowni Dietetycznej a następnie kierownika Ogólnopolskiego Centrum Dietetyki IŻŻ, była członkiem Rady Programowej kwartalnika „Żywienie Człowieka i Metabolizm”, członkiem Panelu ekspertów ds. opracowywania stanowisk w dziedzinie żywności, żywienia, prewencji żywieniowej, dietetyki, leczenia żywieniowego i terapii chorób żywieniowych, ekspertem Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, założycielem Studiów Podyplomowych „Poradnictwo dietetyczne - postępy w żywieniu człowieka”, będąc jednocześnie wykładowcą. Lucyna Pachocka była także współrealizatorem wielu programów, m.in. Narodowego Programu Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym, Narodowego Programu Zdrowia NPZ na lata 2016-2020 a następnie na lata 2021-2025 pracując już w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego PZH – PIB. W latach 2022-2023 była współtwórcą opracowania pt. Rekomendacje jako podstawa naukowa do opracowania standardów żywienia w szpitalach oraz opracowania pt. Rekomendacje jako podstawa naukowa do opracowania standardów żywienia dzieci i młodzieży oraz kobiet w ciąży i w okresie laktacji przebywających w placówkach szpitalnych. Zarówno w IŻŻ jak i w NIZP PZH – PIB pełniła funkcję biegłego sądowego dietetyka sporządzając opinie dla Sądów.
Jest autorem książki „Dna moczanowa”, autorem monografii „Zalecenia dietetyczne dla osób z niewydolnością nerek, leczonych hemodializą”, współautorem i autorem rozdziałów w podręcznikach akademickich, autorem lub współautorem publikacji oryginalnych w czasopismach zagranicznych i krajowych, autorem publikacji popularno – naukowych, materiałów dydaktycznych, opracowań specjalistycznych. Prowadzi wykłady, seminaria dla studentów kierunku Dietetyka na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jest promotorem i recenzentem prac licencjackich i magisterskich na WUM oraz na Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Jest też inicjatorką społecznej akcji profilaktyki „Cukrzyca. Wygrajmy razem” zorganizowanej przez kapitułę Nagrody Zaufania „Złoty Otis” 2012 w Polsce i na Ukrainie.
Lucyna Pachocka jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki (w latach 1999-2008 pełniła funkcję Przewodniczącej Oddziału Wojewódzkiego w Warszawie Polskiego Towarzystwa Dietetyki, a w latach 2004-2008 była Wiceprezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Dietetyki, od 1994 r. jest członkiem Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych będąc członkiem w Komisji Rewizyjnej, następnie członkiem Głównego Sądu Koleżeńskiego Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych (PTNŻ) a obecnie jest członkiem Zarządu Głównego PTNŻ, członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki i członkiem Sekcji Dietetyki Medycznej POLSPEN.
Od 30 lat pracuje jako dietetyk, z pasją i zaangażowaniem pomagając swoim pacjentom odzyskać zdrowie. Specjalizuje się w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego, otyłości i chorób współistniejących.
więcej

Adresy (2)

Karmimy Myśli
Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 9/2, Ursynów, Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych dietetyków w pobliżu
Karmimy Myśli

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja online


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja dietetyczna

220 zł

Badanie składu ciała BIA

100 zł

Konsultacja online


W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u dr n. med. Lucyna Pachocka? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Najczęściej zadawane pytania