Adres

Ośrodek Terapii i Rozwoju "Dobrze, że jesteś"
al. Jerozolimskie 133, Ochota, Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja online


Konsultacja psychologiczna


Psychoterapia indywidualna

Pozostałe usługi


al. Jerozolimskie 133, Warszawa

200 zł

Ośrodek Terapii i Rozwoju "Dobrze, że jesteś"



al. Jerozolimskie 133, Warszawa

200 zł

Ośrodek Terapii i Rozwoju "Dobrze, że jesteś"



al. Jerozolimskie 133, Warszawa

200 zł

Ośrodek Terapii i Rozwoju "Dobrze, że jesteś"



al. Jerozolimskie 133, Warszawa

200 zł

Ośrodek Terapii i Rozwoju "Dobrze, że jesteś"

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Moje doświadczenie

Maciej Żukowski - psychoterapeuta, psycholog
Jestem absolwentem wydziału ​psychologii ​Uniwersytetu SWPS (psychologia kliniczna i zdrowia). Jako psychoterapeuta integruję nurty psychoterapii doświadczeniowo-humanistycznycznej (m.in. Gestalt, terapia koherencji). Obecnie uczestniczę w ostatnim etapie całościowego, 4 letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Jestem certyfikowanym terapeutą Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (CTSR T/044).

Psychoterapia jest dla mnie okazją do lepszego zrozumienia siebie. Jest możliwością obejrzenia tego jak współtworzę swoją rzeczywistość: zarówno tę wewnętrzną rzeczywistość świata relacji ze sobą jak i ze światem zewnętrznym, czyli relacji z drugim człowiekiem.

Od 2014 roku ​wspieram i​ pracuję ​psychologicznie z osobami doświadczającymi kryzysu, towarzysząc im w odnalezieniu swojej własnej drogi, pomagając również ​określić i nazwać miejsce, gdzie chcą dotrzeć​​. Wierzę, że każda_y z nas, w najlepszy dla siebie sposób, stara się odnaleźć równowagę i szczęście. Jako terapeuta staram się aktywnie towarzyszyć w tej podróży, która często zaczyna się od jakiegoś trudu, cierpienia czy niewygody w życiu.
Swoje doświadczenie opieram na dotychczasowej pracy w zespołach psychologiczno - terapeutycznych m.in.: Otwartej Przestrzeni - Centrum Terapii stworzonym z myślą o wsparciu osób LGBTQIA+, Stowarzyszenia Niebieska Linia, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Poradni Specjalistycznej Młodzieżowego Ośrodka Profilaktyki i Psychoterapii MOP, Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego prowadzoną przez Fundację ITAKA.

Swoją wiedzę seksuologiczną rozwijałem m.in. podczas ~100 godzin szkoleń w Zakładzie​ Seksuologii Medycznej i Psychoterapii ​Centrum ​​Medycznego Kształcenia Podyplomowego​ jak i innych praktycznych warsztatach np. Treningu Ponownej Oceny i Restrukturyzacji Postaw wobec Seksualności SAR prowadzonym przez Instytut Pozytywnej Seksualności. Odbyłem również praktyczne szkolenie dotyczące diagnozy i konsultacji psychologicznych w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Uniwersytecie SWPS.
Przez niemal rok pracowałem w zespole Hostelu Interwencyjnego dla osób LGBT+,​ prowadzonego przez Stowarzyszenie Lambda Warszawa i Fundację Trans-Fuzja. W mojej pracy niezwykle ważne jest dla mnie uwzględnienie podmiotowości Klienta_ki, co przekłada się również na świadomość i poszanowanie różnorodności obszarów ludzkiej tożsamości płciowej, orientacji seksualnej i pozytywne podejście do seksualności.

Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Swoją pracę z Klientkami i Klientami poddaję systematycznej superwizji.


OBSZARY POMOCY
Z mojej pomocy mogą skorzystać m.in. osoby, które chcą:
• lepiej radzić sobie z emocjami (np. ze stresem, lękiem, depresją);
• uporać się z trudnościami życiowymi (np. kryzysowe wydarzenia – śmierć, choroba, rozstanie; przemoc, poczucie przytłoczenia, uzależnienia);
• popracować nad dobrostanem życiowym i lepszym funkcjonowaniem (m.in. obszar seksualności z uwzględnieniem tematów ważnych dla osób LGBTQIA, obszar zdrowia psychicznego);
• wzmocnić swoje poczucie własnej wartości, lepiej radzić sobie z nietolerancją bliskich i otoczenia względem swojej orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej;
• poprawić relacje z innymi ludźmi (komunikacja, obszar związków, relacje np. w pracy, rodzinie);
• otrzymać wsparcie w pracy nad innymi, ważnymi dla Klienta celami;

Zapraszam do spotkania również osoby niepewne co do tego, nad czym chciałyby pracować i czego w danym momencie potrzebują.
więcej

17 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
M

M.S.

Lokalizacja: Otwarta Przestrzeń - centrum terapii Inny

Spotykam się z Panem Maciejem już jakiś czas. Nasze spotkania przynoszą wymierne efekty. Pan Maciek wykazuje się ogromną uważnością i empatią. Z Daleko idącym zrozumieniem i życzliwością pochyla sie nad moimi problemami. Dzięki profesjonalnej i mądrej postawie Pana Macieja doświadczam zrozumienia i akceptacji, a moje funkcjonowanie w życiu codziennym zyskuje nową jakość. Bardzo polecam współpracę z Panem Maćkiem.

A

Ali Ba

Zanim trafiłem do Macieja Żukowskiego, chodziłem do psychiatry, brałem leki, które najprawdopodobniej były źle dobrane, bo mimo że stabilizowały mnie psychicznie, to bardzo negatywnie wpływały na inne sfery życia. Postanowiłem zmienić lekarza i spróbować psychoterapii. Strzał w dziesiątkę. Z Panem Maciejem pracujemy nade mną, po konsultacji z nowym lekarzem mam też inne leki i na razie jest ok. Pan Maciej jest nieocenionym wsparciem i dowodem na to, że w niektórych przypadkach dobrze zacząć od wsparcia dobrego specjalisty.

R

Radek

Lokalizacja: Otwarta Przestrzeń - centrum terapii

Każda następna wizyta w gabinecie psychoterapeuty Macieja Żukowskiego poprawia moje życie o kilka punktów procentowych. Dochodzenie do normalności po trudnych wydarzeniach to ciężka praca, wcześniej wydawało mi się nawet, że zbyt ciężka. Teraz dzięki tym wizytom mam motywację, wiem, że muszę w końcu przepracować swoją traumę tak na serio, a nie sięgać po półśrodki. Uważam, że w niektórych przypadkach, choćby nie wiadomo jak bardzo się zapierać, wsparcie specjalisty jest konieczne.

A

Aleksandra

Lokalizacja: Otwarta Przestrzeń - centrum terapii

Jestem po konsultacji u Pana Macieja. Bardzo dobre pierwsze wrażenie. Profesjonalne podejście do pacjenta. Pan Maciej nie umniejszał niektórych z moich problemów, a bałam się, że może to będzie trudno znaleźć o co w tym wszystkim chodzi. Bardzo fajne, pozytywne podejście. Mam nadzieję że co wizytę będzie lepiej ze mną.

K

Karolla

Lokalizacja: Otwarta Przestrzeń - centrum terapii

Pan Maciej to mój pierwszy w życiu psycholog, wcześniej nie sądziłam, że potrzebuję tego rodzaju pomocy. Mój problem nie jest może jakoś wybitnie skomplikowany i to może dlatego zawsze wstydziłam się iść do specjalisty „z głupotką”. Dzięki Panu Maciejowi zrozumiałam, że moja sprawa także jest warta uwagi i że można nad tym jakoś pracować. Jestem bardzo wdzięczna za dogłębne spojrzenie na sprawę, teraz czuję się znacznie lepiej.

L

leonsio9001

Lokalizacja: Otwarta Przestrzeń - centrum terapii konsultacja psychologiczna

Świetny lekarz. Rozmowa na luzie, szczera i budująca. Już umówiłem się na kolejna wizytę i na tym zapewne się nie skończy. Polecam

K

Krystyna C.

Lokalizacja: Otwarta Przestrzeń - centrum terapii

Owocny przebieg wizyt, Pan Żukowski potrafi stworzyć bardzo miłą, przyjacielską atmosferę, w której łatwiej się otworzyć, skupić na sobie i na swoich sprawach, a nie na tym, że jest się u psychologa. Polecam usługi tego terapeuty.

P

Paulina

Lokalizacja: Otwarta Przestrzeń - centrum terapii

Wysłuchał, zrobił notatki i.... przeczytał notatki...
Tak w skrócie można określić spotkania. Chodzę już do innego psychologa, który potrafi wytłumaczyć czemu takie a nie inne uczucia mi towarzyszą, potrafi nazwać to co czuję i tym samym zrozumieć co powinno się zmienić. Nie oczekuję od psychologa recepty na życie. Psycholog jest po to by wysłuchać i wytłumaczyć czemu tak psychika ludzka działa, a nie inaczej i jak żyć z różnymi myślami, jak nimi sterować i nie zwariować :) natomiast Pan Maciej jest miły, potrafi wysłuchać i na tym by się kończyła moja opinia... przepraszam, ale powtórzyć to co mówię, może mi dyktafon lub przypadkowa osoba. Od psychologa oczekuję wiedzy psychologicznej, umiejętności jej wykorzystania i dostosowania do konkretnego "przypadku"... mi wizyty u Pana Macieja nic nie dały... poszłam do innego specjalisty i już po pierwszej wizycie czułam się silniejsza i pewniejsza... najzwyczajniej potrafił nazwać to co czuję, wyjaśnił czemu mój umysł tak kieruje myśli, a nie inaczej, pomógł mi zrozumieć i poprzez pytania otworzył mój umysł na inne myślenie, bardziej pozytywne i budujące, a nie destrukcyjne.

mgr Maciej Żukowski

Dziękuję za Pani opinię. Do każdej krytyki podchodzę poważnie i wyciągam z niej wnioski. Każdy nurt i specjalista-człowiek to inny sposób pracy. Moim zdaniem to ważne, że zdecydowała się Pani szukać wsparcia dalej i że udało się Pani trafić do osoby, która odpowie na Pani potrzeby.

R

Rosaly

Lokalizacja: Otwarta Przestrzeń - centrum terapii

Mam już kilka wizyt u pana Żukowskiego za sobą i chciałam napisać ten komentarz już po pierwszej z nich, ale uznałam że się chwilę z tym wstrzymam, aby się upewnić co do moich osądów. I tak oto jestem już po 5 wizytach i teraz z całą pewnością mogę pochwalić pracę pana Żukowskiego nad moją osobą. Jego metoda pracy z klientem bardzo mi odpowiada. Na terapii zamiast wałkować po raz setny traumy z dzieciństwa skupiamy się na tym co jest teraz, a problemy traktujemy raczej jako coś z czego można wyciągnąć wnioski. Pan Żukowski podchodzi do terapii zdroworozsądkowo, tak bym to ujęła.

S

Sebastian

Lokalizacja: Otwarta Przestrzeń - centrum terapii

Do pana Żukowskiego trafiłem jako frustrat z obniżonym poczuciem własnej wartości, kłębek nerwów, któremu ciężko było czerpać przyjemność z czegokolwiek, a teraz zaczynam wychodzić na prostą, wróciłem do starego hobby i próbuję przewartościować swoje życie. Jestem w szoku, że tak prosta rzecz jak rozmowa ze specjalistą może tyle zmienić.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam
Od ok 2 tygodniu występują u mnie bóle brzucha spowodowane prawdopodobnie stresem lecz pewnie nie tylko. Ciągle czuję wewnętrznie uczucie lęku i strachu a wielkiej przyczyny aby się tak czuć to nie mam jest to bardzo uciażliwe a do tego dochodzą częste bóle i zawroty głowy. Częste kołatanie serca, bóle brzucha jak wcześniej wspomniałam, nie mogę się na niczym skupić a niedługo mam egzaminy. Przez to uczucie leku i niepokoju nie mogę normalnie na co dzień funkcjonować. Wspomnę również, że już kilka razy byłam kierowana przez panią psycholog w szkole ( jak jeszcze uczyłam się w liceum) oraz przez lekarza pierwszego kontaktu do udania się do psychologa gdzie chodziłam ale bardzo mało regularnie aż w końcu po wielu próbach zaprzestałam. Mam obecnie 21. A propos wielu spraw wymyślam nie stworzone historie i bez sensu się tym zadręczam tylko nie potrafię niestety powoli już nad tym panować, czasami są momenty kiedy wpadam w,, furię nerwicową " wtedy jest już źle zdarza się to bardzo rzadko ale zdarza. Chciałabym zrobić z tym porządek bo z czasem będzie coraz gorzej. Moje pytanie brzmi czy opisany przypadek nadaje się do psychologa jeszcze czy już lepiej udać się do psychiatry jest mi ciężko z tym funkcjonować na co dzień a ciągły strach może być prekursorem wielu innych niechcianych chorób jestem tego świadoma dlatego chciałabym jak najszybciej rozpocząć leczenie tylko nie wiem u którego ze specjalistów i pewnie jeżeli chodzi o psychiatrę najlepiej prywatnie?
Pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas.

Dzień dobry,
piszesz o tym, że od jakiegoś czasu odczuwasz wzmożony lęk i stres. Zauważasz, że łączy się to w pewien sposób z reakcjami Twojego ciała - nasilającym się bólem brzucha, zawrotami i bólami głowy, ale też kołataniem serca. Wyobrażam sobie, że takie objawy mogą Cię niepokoić ale też utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Myślę, że to ważne, że zdecydowałaś się zadbać o siebie i poszukać dla siebie wsparcia i rozważasz udanie się do specjalisty, który pomógłby Ci znów poczuć się spokojniej i lepiej.

Opisałas w swojej wiadomości, że czasami masz wrażenie, że przytłaczają Cię różne historie, sprawy, o których myślisz. Zrozumiałem, że zauważasz, że takie myślenie nie pomaga Ci poczuć się lepiej, a raczej pogłębia niepokój.
Jak zrozumiałem rozważasz teraz, kto mógłby Ci lepiej pomóc, psycholog czy psychiatra.
Warto w tym momencie rozważyć skorzystanie z obu konsultacji, zarówno z psychiatrą jak i z psychologiem. Warto przy tym pamiętać, jakimi narzędziami dysponują ci specjaliści. Psychiatra to lekarz, który ma możliwość przepisania leków stabilizujących nastrój. Mogą być one pomocne doraźnie, jednak nie rozwiązują one przyczy lęku czy ataków furii, o których piszesz. Ważne jest więc w tym wypadku skorzystać ze stałego wsparcia psychologa - psychoterapeuty, z którym podczas cyklicznych spotkań mogłabyś poprzyglądać się temu co wpływa na Twoje samopoczucie, rekacje, stres i lęk i w efekcie doprowadzić do lepszego samopoczucia na co dzień.

Jeżeli potrzebowałabyś porozmawiać o tego typu wsparciu, dowiedzieć się czegoś więcej o pomocy specjalistów zachęcam Cię do skorzystania z Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - 116 111 (jak rozumiem nadal się uczysz, więc byłoby to odpowiednie miejsce).
Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia.

mgr Maciej Żukowski

Moja przyjaciółka od jakiegoś czasu sie tnie. Martwi mnie to. Do tego zauważyłam u niej problemy w psychice. Jej ojczym cały czas jest pijany, bije ją i strasznie na nią krzyczy. Wiem że ja juz nie jestem w stanie jej pomóc. Gdy powiedzialam jej że powinna sie udać do psychologa to powiedziała że jej mama ją zabije gdy sie dowie że ona sie tnie. A gdy mówiłam że pojdziemy bez wiedzy mamy to obiecala że już nie będzie a teraz znow jest to samo. Co robić?

Dzień dobry,
Pisze Pani o tym, że towarzyszy przyjaciółce w trudnych dla niej doświadczeniach. Zrozumiałem, że dowiedziała sie Pani, ze przyjaciółka w swoim domu doznaje przemocy ze strony ojczyma, ale też że w ostatnim czasie się samookalecza. Wyobrażam sobie, że mogło to Panią poruszyć i zaniepokoić. Pomyślałem też, że przez to, że nie ma Pani bezpośredniej możliwości wpłynąć (mimo prób) na to czy przyjaciółka zdecyduje się zwrócić po pomoc, mogła Pani poczuć bezsilność czy wątpliwości co dalej zrobić. Moim zdaniem to ważne, że stara się Pani ją wspierać, ale również bardzo ważne jest żeby pamiętała Pani o tym, że Pani nie ma ostatecznie wpływu na jej zachowanie.

W takiej sytuacji gdy dochodzi do samookaleczenia się ważne jest, żeby mógł pomóc specjalista - np terapeuta czy psycholog, co jak rozumiem starała się Pani przekazać przyjaciółce.

Być może jeśli przyjaciółka, że względu na niepełnoletność i obawy przed mamą ma wątpliwości co zrobić, warto żeby przed taką wizyta zadzwoniła na bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Mogłaby tam w bezpiecznych, anonimowych warunkach porozmawiać z psychologiem, i rozważyć co dalej, gdzie szukać wsparcia. Zwłaszcza, że w przypadku przemocy w domu, która może powodować dużo napięcia i stres, istnieją możliwości wsparcia dla przyjaciółki, takie jak procedura Niebieskie Karty służąca zatrzymaniu przemocy w rodzinie.

Również Panią zachęcam do kontaktu z psychologiem, być może w Pani szkole (jeśli nadal się Pani uczy) lub za pośrednictwem Telefonu Zaufania, gdyby potrzebowała Pani porozmawiać o swoim samopoczuciu w tej sytuacji i o pomysłach jak mogłaby Pani zadbać o siebie.
Pozdrawiam
Maciek Żukowski,
Psycholog.

mgr Maciej Żukowski
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania