Moje doświadczenie

Nazywam się Magdalena Kolańska-Stronka, jestem doktorem nauk społecznych w dziedzinie psychologii, psychoterapeutą oraz nauczycielem akademickim (UZ, SWPS Poznań). Ukończyłam Wydział Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na kierunku psychologia. Prowadzę psychoterapię indywidualną, psychoterapię par, małżeństw i rodzin oraz konsultacje psychologiczne dla rodziców dzieci i młodzieży. Prowadzę również warsztaty psychologiczne (asertwność, poczucie własnej wartości). Ukończyłam kwalifikacyjne szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie systemowym, organizowane przez WTTS, a także letnią szkołę psychoterapii organizowaną przez SPCH Poznań. Ponadto ukończyłam pierwszy etap szkolenia EMDR. Obecnie jestem uczestnikiem uzupełniającego kursu psychoterapii rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Oferuję swoją pomoc psychologiczną oraz psychoterapeutyczną na terenie miasta Poznań.

Przyjmuję w Instytucie Psychologicznym. W mojej pracy zawsze najważniejsze jest dobro Klienta. Dużą wagę przykładam do stałego rozwoju własnych kompetencji. Aktualnie pozostaję pod stałą superwizją indywidualną oraz grupową prowadzoną przez certyfikowanych specjalistów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Psychologicznego (Mariusz Szuta). W procesie szkolenia przeszłam również psychoterapię własną, trening interpersonalny.

Pomagam osobom, które:
• mają trudności w relacjach z innymi ludźmi, są nieśmiałe, czują się samotne i zagubione, mają trudności w nawiązywaniu relacji i ich utrzymywaniu
• są zmęczone i zestresowane,
• doświadczają problemów rodzinnych – konfliktów małżeńskich, trudności wychowawczych, problemów w związku,
• utraciły bliską osobę, zdrowie, pracę, wiarę w siebie, poczucie bezpieczeństwa,
• cierpią z powodu niskiej samooceny, poczucia winy czy wstydu, nie wierzą w siebie, nie ufają sobie
• odczuwają lęk, niepokój, mają myśli natrętne
• doświadczają problemów, które uniemożliwiają im czerpanie radości z życia
• szukają swojego miejsca w życiu, potrzebują wsparcia
• doświadczyły nadużyć, przemocy w sferze fizycznej, psychicznej, emocjonalnej, seksualnej
• określają się jako osoby z syndromem DDA lub DDD.

Praktykę psychologiczną łączę z działalnością naukową i dydaktyczną (Uniwersytet Zielonogórski, SWPS Poznań) Obecnie jestem kierownikiem grantu Narodowego Centru Nauki.
Współpracuję z firmami z wielu województw w zakresie szkoleń psychologicznych i biznesowych, programów rozwojowych oraz aktywizacji osób bezrobotnych. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów z zakresu rozwoju psychologicznych kompetencji miękkich dla młodzieży i osób dorosłych. Pomagam w poszukiwaniu własnej ścieżki oraz w zmaganiu się z problemami dnia codziennego. Pracuję zgodnie z zasadami zawartymi w Kodeksie Etycznym Psychoterapeuty, uznając, że proces terapii to szczególnego rodzaju relacja między osobą pozostającą w terapii a terapeutą.
więcej

Adres

Instytut Psychologiczny Magdalena Kolańska-Stronka
Osiedle Piastowskie 36, Nowe Miasto, Poznań

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 8 lat

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychologiczna

150 zł

Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)

150 zł

Interwencja kryzysowa

150 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna

150 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna (rodzice + dzieci)

300 zł

+ 4 usługi

W jaki sposób ustalane są ceny?

5 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Instytut Psychologiczny Magdalena Kolańska-Stronka konsultacja psychoterapeutyczna

Pani Magda uratowała mi życie. Przychodząc do nabterapię do Pani Magdy byłam niepewna siebie, krucha, z brakiem motywacji i energii do życia. Dzięki terapii, nauczyłam się asertywności i podążania za swoimi wyborami, a nie spełniania oczekiwań moich rodziców. W rezultacie pracuję w branzy, którą kocham, a w marcu rozpoczynam odstawianie leków antydepresyjnych, mam wokół siebie koleżanki i kolegów, zawsze mam do kogo się zwrócić, gdy potrzebuję - terapia z Panią Magdą również nauczyła mnie wiary w siebie i otwartości na ludzi. Jeśli komuś powierzyć swoje zdrowie psychiczne, jeśli szukacie mądrego, empatycznego i obiektywnego specjalisty, to z całego serca polecam Panią Magdę.

P
Lokalizacja: Instytut Psychologiczny Magdalena Kolańska-Stronka

Trafiłam do Pani Magdy z polecenia znajomej. Pani Magda wprowadza bezpeiczny klimat, który pomógł mi się otworzyć oraz rozmawiać o trudnych sprawach. Moja droga ku zmianie trwała jakiś czas, ale uważam, że był to najcenniejszy czas w moim życiu. Wiele zobaczyłam i wiele udało mi się zmienić, co odczuwam do dzisiaj. Nie było to proste, Pani Magda pokazywała czasem trudne rzeczy, ale zawsze czułam, że służy to mojej sprawie. Polecam terapie każdemu kto boryka się sam ze swoimi problemami.

M
Lokalizacja: Instytut Psychologiczny Magdalena Kolańska-Stronka trudności w relacjach

Serdecznie polecam Panią Magdalenę. Terapia otworzyła mi oczy i naprawde zmieniła wiele w moim życiu... Z czystym sumieniem polecam Panią Magdalenę, jest bardzo ciepłą osobą, sama zdziwiłam się jak mogłam otworzyć się tak bardzo przed kimś "obcym". Polecam!!!

M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Instytut Psychologiczny Magdalena Kolańska-Stronka stany depresyjne

Gorąco polecam wizyty u Pani psycholog, pozwoliły mi one bardziej poznać swoje problemy. Dzięki czemu mogłem lepiej sobie z nimi radzić. Czułem się wysłuchany na spotkaniach i chętnie na nie chodziłem. Dziękuję za pomoc.

dr Magdalena Kolańska-Stronka

Bardzo dziękuję za te słowa Panie Marcinie, cieszę się, że mogłam Panu towarzyszyć w zmianie i rozumieniu siebie ;)

M
Lokalizacja: Instytut Psychologiczny Magdalena Kolańska-Stronka złe samopoczucie psychiczne

Polecam terapię u Pani Magdaleny każdemu, kto potrzebuje słuchajęcego, wpsierającego terapeuty. Dzięki terapii uświadomiłam sobie, że mam prawo do własnych decyzji, że mogę się mylić, i że mogę ufać sobie i swoim wyborom. Polubiłam siebie i nauczyłam się kierować w życiu swoimi celami, a nie tym co oczekują ode mnie inni. Wiem, że poznawanie siebie jest przygodą, która nigdy się nie kończy i zaczęłam to doceniać. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

dr Magdalena Kolańska-Stronka

Dziękuję Pani Magdo! cieszę się że nasza praca przyniosła dobre owoce ;)

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące nerwica natręctw

Mam 19 lat.Leczę się na ZOK od roku. Mam pewne wnioski na temat swojego zaburzenia:
1) Natrętne myśli(obsesje) towarzyszą mi głównie wtedy, kiedy osiągam sukces bądź czuję się dobrze. Pamiętam, że zanim zacząłem leczenie sam wymyśliłem sobie zgubne w skutkach hasło: ,,Wyrzeczenie się przyjemności drogą do doskonałości". Byłem perfekcjonistą. Chciałem być najlepszy w nauce. Towarzyszył temu niewspółmierny wysiłek umysłowy i emocjonalny. Obecnie mam problem żeby przeczytać nawet prosty tekst bez natrętnych myśli.Dodam, że w najgorszym stadium choroby potrafiłem powtarzać to samo zdanie kilkukrotnie, żeby je ,,idealnie" zapamiętać.
2) Czy istnieje takie coś jak uzależnienie od nerwów/przemocy? Czytałem, że to może wkraczać w ramy tzw. masochizmu psychicznego.
Zanim podjąłem leczenie, to aby się poczuć dobrze i przytłumić lęki świadomie i celowo sam prowokowałem w sobie złość.
Jak próbowałem być spokojny to czułem niepokój, więc specjalnie się denerwowałem, byłem masochistą emocjonalnym. Ból psychiczny przynosił mi chwilowe ukojenie. Nawet kiedy ojciec mnie zlał za krzyki to potem czułem ulgę. W związku z tym czytanie czy nauka przychodzą mi obecnie z trudnością (emocjonalną oczywiście), bo kojarzą mi się tylko z nerwami.
Obecnie nie potrafię się cieszyć ze swoich sukcesów, bo tak jak napisałem na początku towarzyszą im
negatywne, intruzywne myśli. Zdałem dobrze maturę i dostałem się na studia, ale i z tego nie potrafię się cieszyć.Paradoksalnie popełnianie błędów sprawia mi ulgę, więc to by potwierdzało moje spostrzeżenia na temat masochizmu. Na koniec dodam, że doświadczałem przemocy (psychicznej i fizycznej) jako dziecko zarówno w domu, jak i w szkole.
Mam kilka pytań:
1. Czy moje skłonności do autoagresji mogą wypływać z negatywnych doświadczeń z dzieciństwa?
2. Jaki jest związek pomiędzy masochizmem psychicznym a zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi?
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Nasze doświadczenia z najmłodszych lat życia i okresu dorastania mogą wpływać na dalsze życie. Perfekcjonistyczne podejście, o którym Pan pisze, często jest wynikiem wysokich oczekiwań, które inni lub osoba sama na siebie nakłada. Doświadczenia przemocy psychicznej, czy też fizycznej mogą odcisnąć na nas piętno w postaci tego, jak sami siebie traktujemy- czasami zadając sobie ból i traktując się bardzo krytycznie, bo tego zostaliśmy nauczeni. Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne wynikają z chęci kontroli otoczenia/myśli/uczuć, by poczuć sie bezpiecznie. Czasem mając kontrolę nad własnym ciałem, nawet poprzez zadawanie mu bólu, ranienie go, staramy się zapanować nad rzeczywistością, która jest dla nas trudna. Warto w takim przypadku poddać się psychoterapii, by nauczyć się kontruktywnie radzić z trudnymi emocjami (złości/lęku).

dr Magdalena Kolańska-Stronka

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania