Moje doświadczenie

Jestem dietetykiem, absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Specjalizuję się w dietetyce sportowej, zwłaszcza w dyscyplinach wytrzymałościowych. Uważam, że dieta jest w sporcie
nie mniej ważna, niż przemyślany plan treningowy.

Pracuję zarówno ze sportowcami nastawionymi na poprawę wydolności fizycznej oraz wyników sportowych, jak i z osobami traktującymi aktywność fizyczną jako profilaktykę lub element terapii rozmaitych problemów zdrowotnych.

Staram się, aby układane przeze mnie diety pokrywały potrzeby żywieniowe Pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem tych wynikających z uprawianej dyscypliny sportowej oraz ewentualnych schorzeń. Uważam, że dieta nie powinna być uciążliwą niedogodnością, tylko naturalnym elementem codziennego życia. Dlatego ważne jest dla mnie, aby układane jadłospisy były smaczne i łatwe w przygotowaniu.

Podczas wizyty omawiamy obecne nawyki żywieniowe i szukamy sposobów na ich poprawę. Ustalamy także szczegóły jadłospisu, aby jak najbardziej odpowiadał on potrzebom i oczekiwaniom Pacjenta. Po wizycie Pacjent otrzymuje indywidualne zalecenia żywieniowe, będące podsumowaniem konsultacji i praktycznym poradnikiem dotyczącym poprawy sposobu odżywiania.
więcej

Adres

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych dietetyków w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta)

160 zł

Konsultacja dietetyczna (kolejna wizyta)

140 zł

W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u Marcin Kasiński? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam, chciałam się dowiedzieć, jaki rodzaj sportu może uprawiać osoba chora na cukrzycę typu 1 będąca na inslulinie ?

Dzień dobry,
w zasadzie każda forma aktywności w cukrzycy typu 1 jest dopuszczalna. Najważniejsze, żeby uprawianie sportu sprawiało przyjemność i odbywało się regularnie. Najbezpieczniej jednak zacząć od wysiłku aerobowego (o umiarkowanej intensywności, np. jazda na rowerze, spacery, bieganie, pływanie), ponieważ w takim przypadku glukoza jest efektywniej spalana - jej mniejsze zużycie zmniejsza ryzyko hipoglikemii, co jest głównym niebezpieczeństwem w przypadku leczenia insuliną. W celu uniknięcia hipoglikemii należy także pamiętać o jak najszybszym dostarczaniu węglowodanów po zakończeniu aktywności, a w przypadku długotrwałego wysiłku także w jego trakcie. Podczas uprawiania sportu warto zawsze mieć przy sobie lekką przekąskę węglowodanową, aby móc szybko zareagować w przypadku spadku poziomu glukozy. Dobrze byłoby także omówić z diabetologiem ewentualne zmniejszenie dawki insuliny przed planowanym wysiłkiem. W miarę poznawania swojego organizmu i tego, jak reaguje na konkretny rodzaj wysiłku fizycznego, można rozważyć wprowadzenie wysiłku anaerobowego (o wysokiej intensywności, np. trening siłowy).

Pozdrawiam
Marcin Kasiński

 Marcin Kasiński

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania