Moje doświadczenie

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w nurcie poznawczo-behawioralnym oraz terapeutą EMDR pierwszego stopnia. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Psychologia Ogólna ze specjalizacjami psychoedukacja i psychoterapia zaburzeń seksualnych na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz całościowe, 4-letnie szkolenie w obszarze psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w wiodącym ośrodku kształcącym psychoterapeutów Centrum CBT. Pracuję z osobami dorosłymi, parami i młodzieżą. W swojej pracy z pacjentami korzystam przede wszystkim z technik trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnej: uważności (mindfulness), terapii schematów, terapii opartej na akceptacji i zaangażowaniu (ACT). W pracy z traumą oraz lękami posługuję się wysoce skuteczną metodą EMDR. Aktywnie praktykuję komunikację opartą na Porozumieniu Bez Przemocy - NVC.

Pomagam osobom zmagającym się z:
- lękiem,
- przewlekłym stresem,
- depresją,
- Chorobą Afektywną dwubiegunową (ChAD)
- kłopotami w kontaktach interpersonalnych,
- przebytą traumą,
- trudną sytuacją życiową,
- zaburzeniami osobowości.
Pracuję także z parami i rodzinami, pomagając rozwiązać problemy związane z codziennym funkcjonowaniem, konfliktami i wzajemną relacją. Wspieram rodziców w budowaniu relacji z dzieckiem opartej na wzajemnym szacunku, bliskości i zaufaniu. Stale aktualizuję swoją wiedzę, a pracę poddaję regularnej superwizji.

W pracy priorytetem jest dla mnie przede wszystkim relacja z drugim człowiekiem. Pomagam swoim pacjentom poprzez relację terapeutyczną stworzyć satysfakcjonujące więzi z innymi ludźmi oraz poznać i polubić siebie na nowo.
więcej

Adresy (2)

Dobra Przestrzeń Centrum Psychologiczne
Drzymały 18/24, Ursus, Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 13 lat

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum CBT
Marszałkowska 8/11, Śródmieście, Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja online

190 zł

Psychoterapia par i małżeństw

240 zł

Psychoterapia traumy

200 zł

Sesja psychoterapeutyczna

200 zł

Wizyta domowa

250 zł

W jaki sposób ustalane są ceny?

6 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Najbardziej empatyczna terapeutka z jaką kiedykolwiek rozmawiałam! (a z 10 pewnie wybije). Na spotkaniach czułam się bezpiecznie.

T
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Moja współpraca z Panią Martą trwała ponad dwa i pół roku. Przez ten czas udało się rozwiązać część tematów mających wpływ na przedłużającą się depresję, przejść możliwie bezboleśnie przez pandemię i zmiany jakie wywołała, poczuciem bezsilności i winy związanej z sytuacją na świecie. Była wsparciem i źródłem wiedzy w czasie najbardziej kryzysowych sytuacji w związku i rodzicielstwie. Dzięki spotkaniom z Panią Martą przeszedłem drogę od całkowitej rezygnacji i bezsiły, do poczucia sprawczości i wytyczania drogi do pełniejszego i bardziej satysfakcjonującego życia, do niepoddawania się życiowym trudnościom i radzenia sobie z nimi krok po kroku. Dzięki wiedzy o sobie, moich procesach i schematach, kontynuuję tę drogę już bez nieocenionego wsparcia Pani Marty. I jestem wdzięczny, że na początku tej wyboistej drogi trafiłem na tak kompetentną, życzliwą i cierpliwą terapeutę.

A
Lokalizacja: Dobra Przestrzeń Centrum Psychologiczne Niskie poczucie własnej wartości, niepłodność, problemy w małżeństwie

Pani Marta zabrała mnie w bardzo ciekawą podróż wgłąb siebie, pomogła mi zmienić sposób myślenia i znaleźć ścieżki dalszej pracy nad sobą, podniosło się moje poczucie własnej wartości, miłość własna i odporność na trudne emocje. Pani Marta jest wysoce empatycznym terapeutą, posiada wiedzę z wielu dziedzin i technik psychoterapii i ma dobrą intuicję. Polecam :)

P
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO

Bardzo duża pomoc w walce z depresją, fobią społeczną, borderline i niską samooceną. Kiedy rozpoczynałem terapię izolowałem się od ludzi i nie potrafiłem żyć przez ciągłe złe myśli o sobie, byłem wręcz na granicy życia i śmierci. Pani Marta wykazała się dużym zaangażowaniem i empatią w rozwiązywaniu moich problemów. Po już prawie roku wyleczyłem depresję, a moje stosunki z ludźmi znacznie się poprawiły, zauważyłem też lekki wzrost samooceny. Polecam

A
Lokalizacja: W innym miejscu stany depresyjne

Bardzo dobry profesjonalista. Empatia, duża wiedza i indywidualne podejście do pacjenta sprawiły, że szybko uzyskałem poprawę swojego stanu. Pani Marta wzbudza zaufanie od pierwszej wizyty. Polecam!

Lokalizacja: W innym miejscu przygotowanie do porodu

Do Pani Marty trafiłam w trzecim trymestrze ciąży, gdy moje lęki związane z porodem zaczęły się jeszcze bardziej nasilać, a rozwiązanie ciąży zbliżało się nieuchronnie.
Przez ponad 2 miesiące intensywnej pracy z Panią Martą lęk przed porodem znacząco zmalał, można powiedzieć, że zanikł. Nigdy nie sądziłam, że przestanę się bać porodu - Pani Marcie udało się odczarować moje wyobrażenia na ten temat. :) Dodatkowo Pani Marta nie tylko służy pomocą psychologiczną, ale także często życiowymi poradami dotyczącymi porodu, a także późniejszej opieki nad dzieckiem, co dla mnie również było bardzo cenne. Po każdym spotkaniu z Panią Martą nabierałam pozytywnej energii.
Pani Marta to osoba bardzo miła i życzliwa oraz zaangażowana w swoją pracę z pacjentem.
Bardzo polecam pracę z Panią Martą w przygotowaniach do porodu!

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pisałem już tutaj i polecono mi terapie poznawczo-behawioralną, dlatego chciałem się zapytać jak taka terapia wygląda ? Ponieważ wystarczy minimum napięcia, stresu i nie mogę wykrztusić z siebie słowa, już nie mówiąc o słowach których sobie wbiłem do głowy jak np:50,60,70 tragedia, powiem pierwsze kilka liter i brakuje powietrza, masakra .Najgorzej jest podczas posiłku, najlepiej się czuję kiedy leże na łóżku, nie czuję takiego napięcia .Czy na takiej terapii psychiastra bądź psycholog zbada mój poziom stresu, tego jak oddycham , zaleci ćwiczyć, bo jeśli ma to wyglądać tak, że co spotkanie będzie ze mną rozmawiał to nie widzę chyba sensu, pozdrawiam ;) Chodziłem do logopedy, nauczył mnie mówiąc gestykulując ręką, wtedy mówię wolno, ale nie czuję napięcia i wiem kiedy nabrać powietrze, więc jak to wygląda :(

Klasyczna terapia poznawczo-behawioralna (w skrócie znana również jako CBT) koncentruje się na zidentyfikowaniu czynników generujących trudność i nauce nowych zachowań - za pomocą sprawdzonych formuł zwanych protokołami, dzięki czemu w szybkim czasie pozbywamy się doskwierających objawów.
Warto zwrócić również uwagę na nowe gałęzie terapii CBT, przykładowo terapię ACT (Terapia oparta na Akceptacji i Zaangażowaniu), która pokazuje nam narzędzia skuteczne tam, gdzie inne techniki zawiodły. Pomoga nam zauważyć, jak nasza dotychczasowa walka z problemem przyczynia się do jego podtrzymania i proponuje ciekawą perspektywę pozwalającą wielu "beznadziejnym przypadkom" pokonać impas i na nowo cieszyć się życiem.
Przy wyborze terapeuty warto kierować się nie tylko względami merytorycznymi, ale również naszym osobistym odbiorem danej osoby, czy dany człowiek nam "pasuje" - wzbudza zaufanie, sympatię, ponieważ dobra relacja terapeutyczna jest jednym z podstawowych czynników wpływających na skuteczność terapii. Życzę owocnych poszukiwań swojej drogi!

mgr Marta Chrostowska

Pytanie dotyczące nerwica

Mam dość zawiłe pytanie i problem. Choruję od prawie roku na nerwicę lękową, dość intensywnie jeśli można tak to nazwać. Napady są naprawdę straszne i niejednokrotnie kończyły się pogotowiem. Zażywam na dziś leki, jest to Trittico na noc, w dawce 100mg, oraz Afobam na dzień w dawkach około 3 x 0,25mg. Były po drodze Brintelix, Arketis, Asentra, ale źle je znosiłem.
Od Afobamu jestm już na pewno w jakimś stopniu uzależniony. Co mnie na dziś martwi to, że lęk zmienił charakterystykę. Nie ma już tak silnych objawów somatycznych jak wcześniej, wciąż jest obawa że stanie się coś złego ale częściej jest mi teraz słabo, całe dnie drżą mi ręce, czasem na tyle że nie mogę utrzymać kubka w ręku. Nie wiem co się ze mną dzieje, to drżenie wprowadza mnie w lęk lub mu współtowarzyszy, w każdym razie jest nie do zniesienia. Co robić? gdzie się z tym udać? gdzie szukać pomocy?

Dzień dobry,
Opisana sytuacja zdarza się dość często i świadczy o niewyeliminowaniu podstawowej przyczyny objawów. Wiele osób wpada w swego rodzaju błędne koło lęku, z którego samodzielnie trudno jest się wydostać. Najszybszą poprawę powinno przynieść podjęcie terapii poznawczo-behawioralnej, jednak po wyeliminowaniu objawów lęku warto przyjrzeć się także jego pierwotnym przyczynom.

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Chrostowska

mgr Marta Chrostowska
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania