Moje doświadczenie
Ukończyłam 4-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, a także dwuletnie studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, poradnictwo psychologiczne i seksuologiczne.
Przyjmuję w prywatnym gabinecie.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Poradni Zdrowia Psychicznego w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Zabrzu. Mam również kilkuletnie doświadczenie w pracy jako terapeutka grupowa na Dziennym Oddziale Leczenia Nerwic w w/w placówce.
Na co dzień pracuję z pacjentami, którzy zgłaszają trudności w budowaniu bliskich związków i relacji interpersonalnych, mają zaburzenia nastroju, a także objawy nerwicowe i problemy w obszarze seksualności. Zajmuję się również leczeniem zaburzeń osobowości. Udzielam także wsparcia psychologicznego w sytuacjach kryzysowych.
Regularnie superwizuję swoją pracę u certyfikowanych superwizorów, co przekłada się na jakość świadczonych przeze mnie usług. Stale podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach i konferencjach naukowych. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
PIERWSZA WIZYTA:
Pierwsze spotkanie służy ogólnemu rozpoznaniu sytuacji zgłaszającej się osoby: omówieniu tego, co się dzieje, z czym dana osoba ma kłopot, omówieniu objawów (jeśli występują) oraz potrzeb/ oczekiwań pacjenta. Jeśli pacjent leczył się wcześniej psychiatrycznie lub psychoterapeutycznie w ramach placówki służby zdrowia (dzienne oddziały psychiatryczne, oddziały leczenia nerwic, hospitalizacje)- proszę o przyniesienie wypisów.
Zwykle konieczne jest odbycie kilku (3-5) konsultacji w celu postawienia diagnozy. Wówczas mogę zaproponować pacjentowi formę leczenia/ pomocy.
W uzasadnionych przypadkach zalecam konsultację z lekarzem psychiatrą.
PIERWSZA KONSULTACJA SEKSUOLOGICZNA:
Wizyta polega na rozmowie. Nie jestem lekarką, nie prowadzę badań fizykalnych. Na pierwsze spotkanie zapraszam jedną osobę, która doświadcza problemu. Jeśli będzie to zasadne, kolejne spotkania mogą odbywać się z parą osób (z partnerem/ partnerką).
Adres
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja psychologiczna (opis) • 170 zł
Psychoterapia indywidualna (opis) • 150 zł
Konsultacja seksuologiczna (pierwsza wizyta) (opis) • 150 zł
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychologów w pobliżu9 opinii pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
Jarosław Chwaliszewski
Zostałem cierpliwie wysłuchany, Pani zadawała pytania, ja się otworzyłem, bo to pierwsza wizyta. Po czym zbliżył się jej koniec i Pani grzecznie mnie poinformowała, że za miesiąc robi półroczną przerwę ze względu na ciążę i poród, o czym wspomniała w opisie na znanym lekarzu Skasowała 170 zł, podając dwa kontakty do koleżanek, które i tak nie mają wolnych terminów. Droga Pani, specjalnie się zwolniłem z pracy, jechałem 260km i drugie tyle z powrotem. Wystarczyło wspomnieć na początku rozmowy, że robi Pani przerwę i nie zawracalibyśmy sobie naszych głów. A tak czuję się wykorzystany, grzecznie mówiąc. Życzę wszystkiego dobrego i z poważaniem.
Barbara
Po wstępnej konsultacji zdecydowałam się na wizyty indywidualne. Terapia była dla mnie bardzo dobrym doświadczeniem i pomogła w zrozumieniu wielu problemów, z którymi usiłowałam długi czas radzić sobie samodzielnie i bez skutku. Fachowe wsparcie okazało się bezcenne. Polecam tę psychoterapeutkę.
Anna J.
Wizytę oceniam pozytywnie. Pomimo trudnego i stresującego dla mnie tematu mogłam swobodnie rozmawiać z Panią psycholog. Sporo kwestii zostało rozwiklanych choć wiem że to kropla w morzu i jedna wizyta nie wystarczy. Jedyny minus czas biegnie zbyt szybko i 50min to zbyt mało by poruszyć wszystkie problemy.
pacjentka
Zgłosiłam się do pani Bochenek, bo nie wiedziałam, czy wszystko ze mną ok. Bardzo się bałam tej wizyty, nigdy wcześniej nie byłam u psychologa, nie wiedziałam nawet na czym to będzie polegać. Trochę mówiłam sama, trochę pani psycholog dopytywała przez co łatwiej mi było wyrazić o co mi chodzi. Skończyło się na jednej wizycie, pani psycholog powiedziała mi, że dla mnie lepszy będzie inny rodzaj terapii, przekierowała mnie też do psychiatry. Uczciwie, bez naciągania.
Karolina
Pani psycholog jest ciepła, otwarta. Skupiona na pacjencie, uważnie słucha. Nie odnosi się wrażenia, że nas ocenia. Potrafi pokazać problem z różnych stron, wytłumaczyć różne mechanizmy zachowań. Realna pomoc.
Tomasz
Trafiłem do pani Niny z polecenia znajomej. Długo się zastanawiałem, czy w ogóle iść do psychologa, czy moje problemy to nie są jakieś błahostki i szukanie dziury w całym. Co prawda nie dostałem rady, co mam robić, żeby rozwiązać swoje problemy, ale na kilku wizytach okazało się, że w całej sytuacji jest drugie dno. Z jednej strony skomplikowało to sprawę, ale z drugiej - jest cień szansy, że da się to jakoś poukładać. Mam parę przemyśleń co do siebie. Dojrzewam powoli do tego, że bez terapii się jednak nie obejdzie.
Marian
Polecam.
Wizyta u Pani Niny przyniosła mi ulgę, i nadzieję, że jestem w stanie poradzić sobie z nerwicą. Pomogła zrozumieć diagnozę i jasno , konkretnie przedstawiła na czym polega leczenie. Przede mną jeszcze długa droga, ale mam poczucie że warto :)
Natalia
Pełna empatii osoba, która potrafi nie tylko wysłuchać, lecz także pogodzić się z pewnymi zdarzeniami z przeszłości z którymi nie byłam w stanie się samodzielnie uporać. Dzięki Jej pomocy wiem, że mimo wielu przykrych i trudnych chwil należy dac sobie szanse na szczęście i te dobre momenty w życiu.
Dorota
Godna polecenia pani psycholog. Skorzystałam z jej pomocy, zostałam cierpliwie wysłuchana.Kontakt życzliwy, ciepły i bardzo otwarty. Po wizycie z całkowicie innym podejściem spojrzałam na swoje problemy. Polecam bardzo serdecznie!
Odpowiedzi na pytania
9 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Obecnie jestem w trakcie studiów historycznych ze specjalizacją antropologiczną i zastanawiam się czy posiadając takie wykształcenie będę mogła ubiegać się o uczestnictwo w szkoleniu psychoterapii (psychodynamiczna)? Po otrzymaniu tytuły licencjata/magistra również chciałabym odbyć studia podyplomowe z podstaw psychoterapii.
Zależy mi na tym, ale jeśli to wykształcenie nie będzie odpowiednie, to chciałabym zmienić kierunek studiów. Pytam, ponieważ jeśli miałabym ten kierunek zmieniać (np. na psychologię) to musiałabym podjąć decyzję w tym roku. Przepraszam, jeśli jest to nieodpowiednie miejsce dla takiego pytania, ale bardzo chciałabym poznać zdanie specjalisty.
Dziękuję za pomoc.
Szanowna Pani,
By podjąć szkolenie w szkole psychoterapii trzeba mieć wykształcenie wyższe magisterskie. Niektóre szkoły dopuszczają absolwentów kierunków innych niż psychologia (np. pedagogów, socjologów i innych). Niektóre jednak ograniczają się do osób z wykształceniem psychologicznym/ lekarskim. Warto sprawdzić jak jest w szkole, która Panią interesuje.
W praktyce jednak jest tak, że wiedza psychologiczna bardzo się przydaje do ogólnego rozumienia procesów psychologicznych i osoby, które nie są psychologami idą na studia psychologiczne w celu uzupełnienia wiedzy. Również łatwiej o pracę w strukturach NFZowskich kiedy jest się psychologiem.
Pozdrawiam,
Nina Bochenek
Mam 26 lat. Nie mam dzieci ani męża, tylko partnera od 5 lat. W ostatnich 3 tygodniach nasz związek przechodzi jednak kryzys, głównie z mojego powodu i partner rozważa rozłąkę. Od kiedy pamietam borykam się z obniżonym nastrojem spowodowanym ciężka sytuacja domową i toksycznymi rodzicami. Kiedyś próbowałam nawet się zabić. Lubiłam się też okaleczać. Byłam również wysyłana do szpitali psychiatrycznych, lecz matka wysłała mnie tam „za karę” bo groziło mi nie zdanie do następnej klasy. Jakoś udało mi się z tego wykaraskać, niestety tendencje do autodestrukcji i ogólnego pesymizmu zostały gdzieś z tylu głowy i niedawno zaczęło wszystko powracać. Jednak w odrobine zmienionej formie. Próbuje pokochać siebie jednak jednocześnie się nienawidzę. Każdy człowiek który chce wejść w jakąkolwiek interakcje, od razu staje się dla mnie obiektem, którego chce się jak najszybciej pozbyć. Staram się słuchać jednak w myślach powtarzam tylko „idź stad”. I nie mogę się doczekać aż w końcu będę mogła być sama, tylko wtedy czuje ze stres opada i mogę się odprężyć. Mam ostatnio również problemy ze snem i nadmierną aktywnością jednocześnie będąc wypąpowana z jakichkolwiek chęci do codziennych zajęć. Chciałabym znowu być aktywna i czerpać przyjemność z życia, jednak nie pomagają mi już nawet spacery po lesie. Chciałbym być dobra dla ludzi, jednak nie potrafię, bo zbyt mocno cenie sobie swój czas wolny, aby poświęcać go komuś kto mnie nie interesuje. Właśnie problem polega na tym że przestało mnie cokolwiek interesować... Bywały takie momenty ze byłam miła i dobrze się czułam a za chwile jakiś najmniejszy szczegóły wyprowadził mnie z równowagi i już zaczęłam wyzywać wszystko i wszystkich wokół, wchodząc znowu w stan „tykającej bomby” do której nie można podejść. Nie znoszę siebie. Nigdy nie byłam u psychiatry ,bo większość mojego życia to były problemy finansowe, obecnie z powodu koronawirusa również tej pracy nie mam. Nie wyobrażam sobie teraz w tym stanie psychicznym w ogóle próbować szukać czegokolwiek czy ukończyć prawo jazdy, bo kompletnie nie mogę skupić się na tym co robie. Co powinnam zrobić? Czy wziąć się za fraki i próbować jakoś z tym żyć, czy to już jednak coś poważniejszego?
Z Pani opisu wynika, że Pani trudności trwają od dłuższego czasu. "wzięcie się za fraki" brzmi jak dobry plan, jednak obawiam się, że w praktyce nie jest to takie proste dlatego, że pewne wzorce myślenia, schematy przeżywania relacji i reagowania na nie są głęboko zakorzenione i utrwalone. Rozumiem, że nawet jeśli świadomie chce Pani dobrze, nieświadomie i automatycznie reaguje Pani w sposób odpychający innych, przeżywa lęk i napięcie.
Zachęcam Panią do poszukania profesjonalnej pomocy. W Pani okolicy na pewno znajdzie Pani Poradnię Zdrowia Psychicznego na NFZ, gdzie przyjmuje psychiatra. Warto się zorientować co do oferty psychoterapii dostępnej w placówkach NFZowskich w Pani mieście. Zachęcam do umówienia się na konsultację, omówienie swoich trudności z psychoterapeutą i rozeznania możliwości dalszej pomocy.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Najczęściej zadawane pytania
-
Jaki jest zakres porad oferowanych przez Nina Bochenek?Nina Bochenek to psycholog, psychoterapeuta. Na podstawie swojego doświadczenia i wykształcenia Nina Bochenek oferuje usługi takie jak: Konsultacja psychologiczna, psychoterapia indywidualna, konsultacja seksuologiczna (pierwsza wizyta).
-
Gdzie Nina Bochenek ma swój gabinet?Nina Bochenek przyjmuje pod adresem:
- Kościuszki 30/10 Gliwice
-
Czy Nina Bochenek przyjmuje online, bez konieczności pojawiania się w placówce?Nie, w tym momencie Nina Bochenek nie oferuje konsultacji online.
-
Jak Nina Bochenek akceptuje płatności po wizycie?Metody płatności, które akceptuje Nina Bochenek to: Gotówka, Karta płatnicza.
-
Jak Nina Bochenek umawia wizyty?Pod tym adresem Nina Bochenek nie podaje swojej dostępności. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, aby poznać dostępne terminy.
-
W jakich godzinach przyjmuje Nina Bochenek?Nina Bochenek udziela informacji o dostępności przy bezpośrednim kontakcie.
-
Nina Bochenek: co mówią pacjenci?9 osób dodało swoją opinię. Nina Bochenek ma średnią ocen 3.5 (na 5 gwiazdek).
-
Jakie ubezpieczenia akceptuje Nina Bochenek?Nina Bochenek nie przyjmuje w ramach ubezpieczenia, tylko w ramach płatnych wizyt prywatnych. W razie wątpliwości zalecamy kontakt ze specjalistą.
Zaburzenia nastroju w Gliwicach
Zaburzenia emocjonalne w Gliwicach
Kryzys emocjonalny w Gliwicach
Niskie poczucie własnej wartości w Gliwicach
Zaburzenia osobowości w Gliwicach
Zaburzenia psychosomatyczne w Gliwicach
Zaburzenia w relacjach międzyludzkich w Gliwicach
Zespół stresu pourazowego w Gliwicach
Zaburzenia odżywiania w Gliwicach
Zaburzenia psychiczne w Gliwicach
Problemy wychowawcze w Gliwicach
Więcej (15)