O mnie
Psychologię ukończyłam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie jestem w trakcie akredytowanego 4-letniego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej z elementami terapii trzeciej fali (Akademia Motywacji i Edukacji).
Ukończyłam również pierwszy stopień kursu Dialogu Motywującego, kurs Medytacji Uważności MBLC oraz szkolenie EMDR Europe Level 1. Swoje doświadczenie zdobywałam w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz w Szpitalu Psychiatrycznym „Dziekanka” w Gnieźnie.
Jak pracuję?
Dużą wagę przywiązuję do relacji terapeutycznej opartej na empatii, akceptacji i bezpieczeństwie. W pracy wykorzystuję zarówno techniki poznawczo-behawioralne, jak i elementy mindfulness, które ułatwiają kontaktowanie się z własnym ciałem i emocjami. Posługuję się również technikami terapii schematu oraz EMDR. Bardzo istotna jest dla mnie etyka zawodu psychologa. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.
- Terapia poznawczo behawioralna (CBT) skupia się na zmianie negatywnych wzorców myślenia i zachowań. Celem jest pomóc osobom zrozumieć, jak ich myśli wpływają na emocje i działania, a następnie nauczyć ich zdrowszych sposobów reagowania na trudne sytuacje.
- Terapia schematów koncentruje się na głębokich, nieświadomych wzorcach myślenia, odczuwania i zachowania, zwanych schematami, które rozwijają się w dzieciństwie i wpływają na nasze życie dorosłe. Podczas sesji wykrywamy schematy, zapoznajemy się z nimi i wprowadzamy w nich zmiany.
- Terapia EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) polega na przetwarzaniu trudnych wspomnień i emocji za pomocą specyficznych ruchów oczu lub innych form dwustronnej stymulacji, które pomagają mózgowi "przepracować" trudne doświadczenia (nie tylko traumatyczne) i złagodzić ich wpływ na codzienne życie.
Wszystkie stosowane przeze mnie metody mają udokumentowane naukowo działanie.
W czym się specjalizuje?
Do gabinetu zapraszam wszystkie osoby, które zmagają się z:
- nadmiernym stresem,
- obniżonym nastrojem,
- depresją,
- dystymią,
- zaburzeniami odżywiania (bulimia, zaburzenie z napadami objadania się - BED - Binge Eating Disorder),
- zaburzeniami lękowymi (lęk społeczny, lęk o zdrowie, lęk uogólniony, lęk napadowy, OCD),
- zaburzeniami osobowości (osobowość bordeline, zależna, unikająca, anankastyczna),
- kryzysami życiowymi,
- trudnościami w relacjach interpersonalnych,
- zaburzeniami snu
oraz każdego, kto chciałby lepiej poznać siebie i swoje potrzeby.
Z kim pracuje?
Dorośli
Wspieram osoby LGBT+