Moje doświadczenie
specjalizacja: Medycyna rodzinna
Certyfikowany Specjalista Medycyny Stylu Życia (MD, IBLM Diplomate)
leczy pacjentów: w każdym wieku
obszary zdrowa/ choroby, którymi interesuje się szczególnie: kardiologia, astma, POChP, alergie,
leczenie otyłości i prowadzenie zdrowego stylu życia. choroby tarczycy, zaburzenia nerwicowe i
Prywatnie: spełniony mąż i ojciec dwóch synów.
W czasie wolnym: bieganie, cross fit, kolarstwo, skydiving, sprint kajakowy
Adresy (3)
Pacjenci ubezpieczeni
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych lekarzy rodzinnych w pobliżuPacjenci ubezpieczeni i prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych lekarzy rodzinnych w pobliżuPacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych lekarzy rodzinnych w pobliżu19 opinii pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
Dawid
super przemiły i wyrozumiały lekarz, dobrze doradzi i skrupulatnie wszystko wytłumaczy
Martyna
Dawno nie miałam do czynienia z tak nieprzyjemnym lekarzem. Chciałam zapisać się na profilaktyczne badania krwi i moczu, których nie miałam robionych już od ponad 5 lat. Gdy tylko to zasugerowałam, usłyszałam wywód o tym, że 24-latki mogą sobie co najwyżej zrobić przegląd stomatologiczny i cytologię... Dawno nie skończyłam wizyty tak zdenerwowana. Od razu po wizycie zapisałam się do innego lekarza, który od ręki przepisał mi te badania. Radzę oszczędzić sobie nerwów i od razu wybrać innego internistę.
lek. Wojciech Lewandowski
Szanowna Pani. Udzielając pacjentom konsultacji lekarskich oferuję im możliwość uzyskania pełnego badania lekarskiego a jeśli to konieczne to zalecam również wybrane badania dodatkowe. Staram się również edukować pacjentów nt jak najlepszej profilaktyki chorób dostosowanej do wieku i zidentyfikowanych czynników ryzyka. W Pani przypadku na pewno zalecałem również samobadanie piersi, szczepienia zalecane i suplementację witaminy D3.
Za bardzo szanuję zdrowie swoich pacjentów by redukować swój zawód do tego by potwierdzać swoją pieczątką pomysły diagnostyczne pacjentów, zamiast rzetelnie ich badać i proponować odpowiedzialną profilaktykę.
Katarzyna Górecka
Pan doktor: słucha, nie śpieszy się i nie ocenia. Do leczenia podchodzi holistycznie, a do pacjenta i jego problemów zdrowotnych indywidualnie . Rzeczowo i jasno tłumaczy z lekarskiego na polski wszystko co badanemu powinno zagnieździć się w najważniejszym organie centralnego układu nerwowego. Podczas otwartego dialogu w komfortowej i przyjaznej atmosferze (dla mnie - osoby z traumą lekarską niewykle ważna sprawa) przedstawiona zostaje wizja, perspektywa i wyznaczone zostają cele. Specjalista na plus! Dodatkowo: ciekawostką dla mnie był dość ekscentryczny, kolorowy strój który od razu wprowadził mnie w dobru nastrój .
AB
Najlepszy lekarz internista do jakiego mogłam trafić. Oprócz trafnej diagnozy, lekarz poinformował mnie o profilaktyce jaka jest odpowiednia dla mojego wieku. Polecam.
pacjentka
Najlepszy lekarz, jakiego spotkałam! Zaangażowany w każdy przypadek, przeprowadza dokładny wywiad, leczy inteligentnie - i co najważniejsze, nie przepisuje wyłącznie tony leków, a stara się doradzić w kwestii poprawy stylu życia, tak by leczenie było bardziej skuteczne i kompleksowe.
Pacjentka
Niestety Pan doktor wcale mi nie pomógł. Od 4 miesięcy mam wysokie ddimery, ok 2000. Wykluczono zakrzepice kończyn dolnych i lekarz kazał dalej szukać przyczyny. Jeden ze specjalistów, po wykonanych badaniach (rtg płuc, usg brzucha ok) zasugerował żebym jeszcze zrobiła badania endoskopowe. Zgłosiłam się do Pana doktora z prośbą o skierowanie, mam 57 lat i nigdy nie miałam żadnych tego typu badań. Pań doktor stwierdził, że mi to niepotrzebne, choć dzień wcześniej Pani doktor na doraźnej pomocy Medicover stwierdziła, że takie badanie przy wysokich ddimerach warto zrobić bo musi gdzieś być przyczyna tych wysokich ddimerów, ale ona niestety nie może na doraźnej wystawić takiego skierowania. Irytujące, że tyle podobno Pan doktor mówi o profilaktyce, ale uważa że po 55 roku życia nie warto robić kolonoskopii. Nie dostałam żadnej pomocy. Śmieszne bo jedeni lekarze mówią, że warto takie badania zrobić, a według Pana doktora ddimery 2000 to norma i nie należy się przejmować. Żenujące, że lekarze nie chcą dawać skierowań na badania a potem krytykują pacjentów, że za późno się zgłaszają. W dodatku doktor kazał się szczepić na covid a poprzedni lekarze odradzali przy takich ddimerach i sugerowali ustalenie najpierw przyczyny.
lek. Wojciech Lewandowski
Pacjentka bez dolegliwości oczekiwała pogłębionej diagnostyki stanu zdrowia przed szczepieniem.
Nie istnieją żadne zalecenia kliniczne do wykonywania tego typu badań dodatkowych jako "zestawu przed szczepieniem".
Przeciwwskazaniem do wykonywania D-dimerów jest brak wskazań.
Są 2 wskazania do wykonania tego badania:
- potwierdzenia rozsianego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego (disseminated intravascular coagulation – DIC), kiedy wysokie miano D-dimerów jest jednym z elementów konstelacji zaburzeń laboratoryjnych ( m.in . małopłytkowości oraz zaburzeń koagulologicznych) powiązanych z innymi objawami choroby i wywiadem medycznym (pacjent zwykle w stanie ciężkim);
- wykluczenia (nie potwierdzenia!) żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej w postaci zakrzepicy żył głębokich (ZŻG) lub zatorowości płucnej niskiego i średniego ryzyka przez uzyskanie nieznamiennego stężenia D-dimerów.
Pani nie miała żadnych objawów tych chorób a więc i brak wskazań do wykonania D-dimer.
Podwyższone stężenie D-dimerów może wynikać zarówno z obecności stanów niepatologicznych, jak i obecności stanów patologicznych, a przez to jest mało użytecznym parametrem w różnicowaniu diagnostycznym.
Prawdopodobieństwo uzyskania ujemnego wyniku D-dimerów u osób w wieku 57 lat jest niezwykle małe.
Zaleciłem szczepienie nie znajdując przeciwwskazań do niego oraz kontynuację ew. diagnostyki u lekarza, który ją rozpoczął aby kontynuował realizację swego planu diagnostycznego.
Nigdy nie mówiłem, że po 55 r.ż. nie warto robić kolonoskopi!!! To kłamstwo.
Kolonoskopia wykonana w wieku 55-64 lata jest badaniem przesiewowym w kierunku raka jelita grubego zalecanym każdemu (z wyjątkiem osób które miały to badanie wykonywane kilka lat wcześniej z innych wskazań).
Zaneta
Witam,
dzisiaj odbyłam rozmowę z lekarzem Wojciechem Lewandowskim w sprawie mojej 10 dniowej izolacji po pozytywnym teście na COVID. Pomimo informacji, że od ponad 5 dni czuje się bardzo dobrze, bez objawów chorobowych, lekarz bezpodstawnie stwierdził, że przedłuża moją izolację.
Od początku rozmowy telefonicznej lekarz przyjął założenie , że należy przedłuży mi izolację , mimo, że nie miał żadnych argumentów za tą decyzją. Jako odpowiedź dostałam informację, że mimo, że nie mam objawów od niemal tygodnia to mogę zarażać i żebym z takim argumentem "nie dyskutowała". Z sanepidu dostałam informację , że jeśli nie mam objawów to nie ma wskazań to przedłużania izolacji.
Zatem na jakiej podstawie lekarz wywnioskował inaczej niż sanepid?
To jest dobre pytanie do tego lekarza.
Nigdy nie miałam do czynienia z lekarzem którzy nie potrafi słuchać i wymuszaja odpowiedzi.
Pozdrawiam.
lek. Wojciech Lewandowski
Jak wynika z przepisów aktualnych rozporządzeń, okres obowiązkowej izolacji wynosi, co do zasady, minimum 13 dni w przypadku pacjenta objawowego, liczonych od dnia wystąpienia objawów. W rozmowie z pacjentką ustaliłem datę początku objawów. Ponieważ pacjentka deklarowała, że czuje się dobrze od 5 dni postanowiłem nie przedłużać jej izolacji, wystawić zwolnienie lekarskie i poprosić by starała się unikać w czasie kolejnych 2 dni bliskich kontaktów z ludźmi i nosiła dobrej jakości maseczki ponieważ istnieje wciąż pewne prawdopodobieństwo, że może zarażać innych pomimo dobrego samopoczucia. Pacjentka nie przyjęła tej propozycji dobrze. Powiedziała, że nie ma zamiaru się w najmniejszym stopniu ograniczać. Ma już zaplanowane spotkania, zakupy a w maseczki to nie wierzy, itd. Wobec takiej postawy nie pozostało mi nic innego jak przedłużyć jej izolację do minimalnego okresu 13 dni od początku objawów.
Kasia
Bardzo pozytywnie oceniam wizytę, dokładny wywiad, lekarz zwrócił uwagę na profilaktykę nowotwów, z czym spotkałam się pierwszy raz w czasie wizyty. Pan doktor rzeczowy i spokojny.
Babik
Pan Doktor zrobił na mnie imponujące wrażenie! Wywiad bardzo szczegółowy, świetnie wytłumaczona diagnoza, a także sposób aplikowania lekarstw. Dodatkowo dopytał się o profilaktykę, na którą mało innych lekarzy zwróciło wcześniej uwagę. Wspomniał o badaniach profilaktycznych, a także zdrowym trybie życia. Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Zdecydowanie polecam!
Odpowiedzi na pytania
49 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
NIEDOJRZAŁE GRANULOCYTY IG 0.6%, oraz ilościowo 0.04tys/ul czyli minimalnie ponad normę . Generalnie to jedyny nieprawidłowy wynik w całej morfologii. Wszystkie pozostałe lacznie z crp praktycznie w środkowych normach . Co to może oznaczać. Ostatnio zaobserwowałem nadwrażliwość skórną przy delikatnym dotyku , przy mocnym juz nie.
To nie musi niczego oznaczać. Do pełnej interpretacji potrzebne jest pełne badanie kliniczne i kontekst.
Dzień dobry Jak mogę zrobić zdjęcie rentgenowskie? Kaszel utrzymujący się dłużej niż 3 tygodnie nie ustępuje nadmiernemu poceniu się w nocy, czasem lekkiej temperaturze
Proszę się umówić na konsultację lekarską. Osobistą. Lekarz zbada i przedstawi zalecenia.
Decyzję o wykonaniu RTG podejmuje lekarz. Sam czas trwania kaszlu > 3 tyg. nie jest wskazaniem do tego badania (z pominięciem badania klinicznego).
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Najczęściej zadawane pytania
-
Jaki jest zakres porad oferowanych przez Wojciech Lewandowski?Wojciech Lewandowski to lekarz rodzinny, internista, pediatra. Na podstawie swojego doświadczenia i wykształcenia Wojciech Lewandowski oferuje usługi takie jak: Terapia bólu, konsultacja online, badania diagnostyczne, konsultacja internistyczna.
-
Gdzie Wojciech Lewandowski ma swój gabinet?Wojciech Lewandowski przyjmuje pod adresem:
- Sowińskiego 4 Legionowo
- Grochowska 306/308 Warszawa
- Św. Wincentego 110/177 Warszawa
-
Czy Wojciech Lewandowski przyjmuje online, bez konieczności pojawiania się w placówce?Nie, w tym momencie Wojciech Lewandowski nie oferuje konsultacji online.
-
W jakich językach konsultuje Wojciech Lewandowski?Języki, których używa Wojciech Lewandowski to angielski.
-
Jak Wojciech Lewandowski umawia wizyty?Pod tym adresem Wojciech Lewandowski nie podaje swojej dostępności. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, aby poznać dostępne terminy.
-
W jakich godzinach przyjmuje Wojciech Lewandowski?Wojciech Lewandowski udziela informacji o dostępności przy bezpośrednim kontakcie.
-
Wojciech Lewandowski: co mówią pacjenci?19 osób dodało swoją opinię. Wojciech Lewandowski ma średnią ocen 3.5 (na 5 gwiazdek).
-
Jakie ubezpieczenia akceptuje Wojciech Lewandowski?Wojciech Lewandowski nie przyjmuje w ramach ubezpieczenia, tylko w ramach płatnych wizyt prywatnych. W razie wątpliwości zalecamy kontakt ze specjalistą.