Nazywam się Aleksander Smyrek, jestem psychologiem. Pomagam ludziom odnaleźć równowagę i dobrostan psychiczny. W moim gabinecie znajdziesz miejsce, gdzie troska o Twoje zdrowie psychiczne spotyka się z profesjonalizmem i empatią.
Kwalifikacje
Studia psychologiczne (w specjalności: psychologia kliniczna) ukończyłem z wyróżnieniem na Wydziale Psychologii i Prawa Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Poznaniu.
Ukończyłem kurs podstawowy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (CTSR) w Warszawie oraz kurs zaawansowany Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Pracowni Psychologicznej Magdaleny Szutarskiej w Poznaniu. Kontynuuję swoją ścieżkę edukacyjną w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych. Jestem też aktywnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Swoją pracę regularnie poddaję superwizji.
Ukończyłem Studium Interwencji Kryzysowej organizowanym przez Grupę Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN, na które składały się następujące moduły:
- psychologia kryzysu i interwencji kryzysowej,
- interwencja wobec osób zagrożonych samobójstwem,
- interwencja w sytuacjach kataklizmów i katastrof,
- pomaganie osobom przeżywającym kryzys utraty i żałoby.
Również na Uniwersytecie SWPS ukończyłem studia podyplomowe z Psychologii Transportu gdzie zagłębiłem się w istotne aspekty psychologii i medycyny pracy, psychologii klinicznej, psychologii osobowości, psychologii poznawczej, neuropsychologii i dziedzin pokrewnych, a także metodyki badań i prawa, wraz z praktycznym ujęciem procesów prowadzenia pojazdów. Prócz uprawnień psychologa transportu zyskałem inną perspektywę patrzenia na zachowania ludzkie, którą wykorzystuję również na innych niż psychologia transportu płaszczyznach.
Doświadczenie zawodowe
Doświadczenie zawodowe zdobywałem będąc wolontariuszem na Oddziale Pielęgnacyjno-Opiekuńczym Psychiatrycznym w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Śremie, gdzie zajmowałem się udzielaniem indywidualnej i grupowej pomocy psychologicznej, w ramach której pracowałem z osobami mającymi trudności emocjonalne, interpersonalne, z zakresu zdrowia psychicznego oraz udzielałem pomocy w sytuacjach kryzysowych.
Pracowałem jako psycholog w Telefonie Zaufania przy Miejskim Centrum Interwencji Kryzysowej w Poznaniu. W tej pracy stykałem się z wieloma różnymi sytuacjami kryzysowymi (jak np. sytuacje przemocowe, kryzysy zdrowia psychicznego, zamiary i próby samobójcze), z chorobami i zaburzeniami psychicznymi oraz codziennymi sytuacjami, które mogły stanowić trudność dla klientów.
Od 2023 roku jestem psychologiem szkolnym w Zespole Szkół Mechanicznych w Poznaniu, gdzie pomagam uczniom liceum, technikum i szkoły branżowej oraz udzielam pomocy nauczycielom i pracownikom szkoły.
Pracuję jako psycholog transportu i psycholog medycyny pracy w Pracowni Psychologicznej przy Poradni Medycyny Pracy ARTES.
Dlaczego warto skorzystać z moich usług?
Wykształcenie, doświadczenie, pasja: Moje wykształcenie oferuje szerokie i wielopłaszczyznowe podejście do trudności klienta, podobnie jak zdobyte doświadczenie pracy z różnymi grupami wiekowymi i problemami psychologicznymi. Swoją wiedzę cały czas weryfikuję i pogłębiam, a pracę zawodową poddaję superwizji.
Empatia i zrozumienie: Każdy człowiek jest inny, dlatego podchodzę do każdego pacjenta indywidualnie. Moje podejście opiera się na empatii, zrozumieniu i szacunku.
Skuteczne metody terapeutyczne: Korzystam z metod sprawdzonych naukowo o udowodnionej badaniami skuteczności. Przykładam wielką wagę do tego by moja pomoc była z jednej strony wysoce profesjonalna, a z drugiej jak najbardziej użyteczna dla Klienta.
Jak Zacząć?
Zapraszam do umówienia się na konsultację, gdzie możemy poznać się lepiej i omówić Twoje potrzeby. Bezpieczne i zaufane środowisko terapeutyczne to klucz do skutecznej terapii.