Oferuje pomoc w postaci psychoterapii indywidualnej w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) i terapii Schematów. Specjalizuje się w diagnozie i terapii osób dorosłych i młodzieży.
Psychologia, psychoterapia, dobrostan są moim zainteresowaniem od czasów szkolnych. W mojej pracy kieruję się dwoma celami, by zmniejszać cierpienie i by pomóc jednostce osiągnąć swój potencjał. Podczas terapii dążę do tych celów w klimacie uważnego słuchania i nieoceniania.
Moim pasją są najnowsze podejścia w terapii poznawczo-behawioralnej, takie jak terapia schematów. Pracuję także z elementami terapii DBT, RO-DBT i ACT. W terapii schematów regularnie robię róże dodatkowe kursy, ucząc się pomagać osobą z:
- trudnościami w relacjach
- poczuciem pustki
- poczuciem zagubienia
- poczuciem samotności
- niską samooceną
- nadmiernym krytykowaniem się
- nadmierną kontrolą siebie, otoczenia
-bezlitośnie wysokimi standardami
- wybuchami gniewu
- zmianami nastroju
Terapii schematów uczę się od najlepszych terapeutów ze świata, takich jak: Dr Remco van der Wijngaart, Dr Eckhard Roediger, Dr Joan Farrell, Dr Ida Shaw, Dr Wendy Behary, Dr Jeffrey Young, Dr Arnoud Arntz and Dr Christopher Hayes.
Uczestniczę w 3 superwizjach miesięcznie. Superwizja jest to miejsce spotkań gdzie rozmawia się o trudnościach i przeszkodach w terapii za uprzednią zgodą klienta, po to aby usprawnić proces terapii i wybierać najbardziej dopasowane sposoby pomocy, innymi słowami, by tworzyć program pomocy dla klienta "szyty na miarę" uwzględniając jego temperament i historią życiową. Moje superwizje odbywają się w terapii poznawczo-behawioralnej i schematów. Ciągły rozwój jako terapeuta sprawia mi bardzo dużą przyjemność, gdyż dzięki niej mogę pomagać klientom w skuteczny sposób z coraz to bardziej złożonymi trudnościami i skomplikowanymi historiami życiowymi.
W klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej posługuję się protokołami do leczenia:
- lęku społecznego
- zespołu lęku uogólnionego (niepokój i zamartwianie się)
- fobii swoistej
- depresji
- samookaleczenia się
- zaburzenia osobowości
- trudnościami adaptacyjnymi (trudności podczas zmiany życiowej)
- zaburzeniami psychosomatyczne
- zaburzeniami odżywiania
- PTSD (stres pourazowy) i inne.
Mam też duże doświadczenie pracy z neuroatypowymi klientami, którzy maja cechy ze spektrum ADHD i autyzmu/aspergera.
A teraz kilka słów odnośnie różnic a podejściach terapeutycznych. Terapia Schematów ma na celu zaspokojenie niespełnionych podstawowych potrzeb klientów. Relacja terapeutyczna, oparta na koncepcji ograniczonego rodzicielstwa, dostarcza pacjentowi wzorca zdrowego rodzica, którego pacjent uczy się internalizować w trakcie terapii. Podczas terapii korzysta się z techniki skoncentrowanych na doświadczaniu emocji, jak i techniki poznawczo-behawioralnych, aby przełamać dysfunkcyjne wzorce w życiu pacjenta.
Psychoterapia poznawczo-behawioralne ma na celu bezpośrednie oddziaływanie na niepokojące objawy, redukcję niepokoju, przewartościowanie myślenia i promowanie pomocnych reakcji behawioralnych poprzez oferowanie interwencji terapeutycznych opartych na budowaniu umiejętności. Podczas terapii CBT każda osoba uczy się narzędzi, które w przyszłości pozwolą jej zostać swoim własnym terapeutą.
A teraz kilka słów o mojej edukacji i doświadczeniu. Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim o specjalizacjach psychologia terapeutyczna, psychologia kliniczna i zdrowia. Doświadczenie kliniczne i terapeutyczne zdobywałam na oddziale dziennym ogólnopsychiatrycznym w Oświęcimiu, w Zakładzie Psychoterapii w Krakowie, w dziennym oddziale Psychoz w Krakowie, na oddziale ogólnopsychiatrycznym szpitala Babińskiego w Nowej Hucie a także w 2 prywatnych gabinetach terapii w Krakowie, Sensusmed i BrainHelp. Prowadziłam także warsztaty profilaktyczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Jestem w trakcie szkolenia z terapii poznawczo-behawioralnej (w szkole AMiE, Warszawa), ukończyłam certyfikowany warsztat z terapii schematów ISST oraz szkolenie z terapii dialektyczno-behawioralnej.
------------------------
I am a psychology graduate at the Jagiellonian University with specializations in therapeutic psychology, clinical psychology and health psychology. I gained clinical and therapeutic experience at the general psychiatric treatment center in Oswiecim, at the Psychotherapy Ward in Cracow, at the Psychosis treatment center in Cracow and the Psychotherapy Center in Nowy Targ. I also conducted preventive mental health workshops for students, parents and teachers.
I specialize in the diagnosis and therapy of adults, adolescents. I offer help in the form of individual psychotherapy in the cognitive-behavioral approach (CBT) with the use of other approaches tailored to the client's problems. Cognitive-behavioral psychotherapy aims to directly address distressing symptoms, reduce anxiety, reevaluate thinking, and promote helpful behavioral responses by offering therapeutic interventions based on problem-focused skills. During CBT therapy, each person learns tools that will allow them to become their own therapist in the future.
I work with a wide variety of problems, including anxiety, phobias, depression, low self-esteem, emotional problems, self-harm, relational difficulties, personality disorders, adjustment difficulties, grief, psychosomatic disorders, behavioral disorders, PTSD (post-traumatic stress disorder), and more.
I regularly supervise my work, and I work under the Code of Ethics and Professional Conduct of Psychologists.
Psychology, psychotherapy and well-being have been my interests since my school days. I regularly train myself in therapeutic techniques from CBT and other therapies. In my work, I am guided by two goals, to reduce suffering and help the individual reach their potential. During treatment, I pursue these goals in a climate of attentive listening and non-judgment.
Kilka informacji praktycznych:
1. Prowadzę terapie tylko w systemie cotygodniowym (lub częściej). Nie prowadzę terapii raz na 2 tygodnie.
2. Proszę o odwoływanie sesji z 48h godzinym wyprzedzeniem.
3. Niekiedy będę prosiła o nagrywanie sesji, w celu superwizji. Superwizor to osoba która pomaga przyjrzeć się procesowi terapii, i znaleść bardziej optymalne rozwiązania terapeutyczne w celu zyskania większej skuteczności terapii.
4. W procesie terapii, ważna jest też praca pomiędzy sesjami. Nawet 2 minuty dziennie :) te 2 minuty, to moment w którym skupiamy się na sobie