Moje doświadczenie
W celu umówienia wizyty proszę o telefoniczny kontakt z rejestracją.
Uprzejmie informuję, że zapisy na wizyty pierwszorazowe dla młodzieży zostały czasowo wstrzymane z powodu braku miejsc.
Jestem lekarzem specjalistą psychiatrą z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyłam Wydział Lekarski Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Następnie swoje umiejętności rozwijałam w Klinice Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży w Krakowie oraz w Specjalistycznym Szpitalu im. J. Babińskiego w Krakowie.
Pracę z pacjentami łączę z pasją do kształcenia przyszłych pokoleń lekarzy poprzez wieloletnią pracę w Zakładzie Dydaktyki Medycznej na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Z doświadczenia rozumiem, że leczenie psychiatryczne to nie tylko leki, a cały proces środowiskowy dla tego ukończyłam 4,5 letni podyplomowy kurs psychoterapii akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. W swojej pracy staram się łączyć te elementy dla uzyskania lepszych wyników terapeutycznych.
Specjalizuję się w zaburzeniach depresyjnych, lękowych, nerwicowych, psychotycznych. Mam bogate doświadczenie w leczeniu zaburzeń otępiennych. Pracowałam również z osobami uzależnionymi od alkoholu.
FAQ:
-Jak się przygotować do wizyty?
• Osoby dorosłe - dowód osobisty.
• W przypadku osoby niepełnoletniej konieczny jest numer PESEL pacjenta oraz dowód osobisty rodzica
• W przypadku osoby ubezwłasnowolnionej dodatkowo dokument potwierdzający bycie opiekunem
• Zabrać listę wcześniej zażywanych leków psychiatrycznych, dostępną dokumentację medyczną jak szpitalne karty informacyjne, opinie psychologiczne
• Zabrać listę leków zażywanych z powodu innych chorób oraz istotną dokumentację medyczną dotyczącą chorób przewlekłych (np. szpitalne karty informacyjne, zaświadczenia od innych specjalistów)
• Zabrać wyniki badań obrazowych głowy, jeśli były wykonywane (jak rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, EEG)i labolatoryjnych
-Zgoda na przeprowadzenie badania
• Wymagana jest zgoda pacjenta na przeprowadzenie wizyty, badanie lekarskie a po omówieniu opcji terapeutycznych, na wdrożenie najlepszej opcji terapeutycznej.
• W przypadku osoby niepełnoletniej do 15 roku życia, to opiekun (rodzice) decyduje o leczeniu, w wieku 16-17 lat konieczna jest zgoda równoległa na leczenie (pacjent+ rodzice).
• W przypadku osoby ubezwłasnowolnionej o leczeniu decyduje opiekun prawny.
• W przebiegu chorób psychicznych niejednokrotnie zdarza się, że pacjent w momencie badania ma ograniczoną albo zniesioną poczytalność, nie ma również poczucia choroby. W takich sytuacjach nie jest w stanie prawidłowo ocenić swojego stanu ani podjąć miarodajnej decyzji co do leczenia. W sytuacji zagrożenia dla swojego życia lub dla zdrowia i życia innych osób, zgodnie z art. 23 UoOZP możliwe jest podjęcie leczenia bez zgody pacjenta (dotyczy to najczęściej hospitalizacji psychiatrycznych)
-Czy osoba bliska może towarzyszyć pacjentowi w gabinecie?
Pacjent ma prawo do obecności osoby bliskiej w gabinecie i to on podejmuje decyzję, czy zgadza się na obecność takiej osoby. Osoba bliska może wtedy zostać poproszona o uzupełnienie wywiadu, opowiedzenie, jak ona widzi funkcjonowanie pacjenta a także jest ‘dodatkowym uchem’ – pomaga pacjentowi zapamiętać zalecenia, podjąć decyzje terapeutyczne.
-Jakie elementy obejmuje wywiad lekarski?
Wywiad lekarski obejmuje objawy zgłaszane przez pacjenta, ich wpływ na codzienne funkcjonowanie, dotychczasową historię leczenia psychiatrycznego (dobrze przygotować listę wcześniej zażywanych leków, opis ich tolerancji, dostępną dokumentację medyczną jak szpitalne karty informacyjne, opinie psychologiczne, wyniki badań obrazowych i labolatoryjnych), towarzyszące choroby przewlekłe i leki zażywane na stałe, alergie, zwłaszcza na leki, stosowane używki, wywiad socjo-ekonomiczny
Na wynik leczenia ma wpływ wiele czynników:
• stan wyjściowy pacjenta
• nastawienie pacjenta. Wg badań efekt placebo w niektórych rozpoznaniach psychiatrycznych odpowiada za 30% sukcesu terapeutycznego, tak samo jak lęk pacjenta przed lekami generuje nasilone objawy niepożądane a wrogie do leczenia i brak współpracy zmniejsza znacząco szansę na sukces terapii.
• wypracowanie przymierza terapeutycznego, które pacjent mógłby zaakceptować i przestrzeganie go. Dlatego opowiadam pacjentom o różnych opcjach terapeutycznych, spodziewanych zaletach każdej z nich a także możliwych skutkach ubocznych. Finalnie wspólnie z pacjentem decydujemy która z opcji będzie dla niego najlepsza.
• zgłaszanie się na wyznaczone wizyty kontrolne w celu oceny stanu pacjenta, ewentualnych skutków ubocznych leczenia, modyfikacji zaleceń. Pierwsza wizyta kontrolna jest wyznaczana przeze mnie zwykle po 2 do 4 tygodniach. Pacjent jest również informowany, że w razie występowania niepokojących objawów, pogorszenia stanu psychicznego lub dużych skutków ubocznych powinien się zgłosić na wizytę wcześniej
• przestrzeganie zaleceń, jak np.: regularne przyjmowanie leków, wykonanie badań diagnostycznych, podjęcie psychoterapii, unikanie używek, stosowanie zalecanych równolegle metod behawioralnych (niefarmakologicznych)
• sytuacja życiowa pacjenta. Negatywny wpływ na stan psychiczny mają takie czynniki jak: przewlekły stres, konflikt, stanie przed trudną decyzją, praca zmianowa.
• negatywny wpływ mają także inne choroby pacjenta, często wykluczają także stosowanie niektórych leków
• statystyka: nie ma leków skutecznych u wszystkich pacjentów, nawet pomimo takiego samego rozpoznania. W razie braku skuteczności lub nasilonych skutków ubocznych pomocna może być zmiana na inny lek.
• odpowiednio długi czas leczenia. Zbyt wczesne przerwanie leczenia może prowadzić do nawrotu objawów. Leki należy odstawiać stopniowo.
-Ile trwa wizyta?
Wizyty pierwszorazowe zaplanowane są na 40 minut, kontrolne na 20 minut, jednak faktyczny czas wizyty zależy od wielu czynników i może się przedłużyć. Z tego powodu proszę o wyrozumiałość w przypadku wystąpienia opóźnienia. Może się również zdarzyć, że ze względu na złożoność problemu, będą potrzebne dwie wizyty diagnostyczne.
-Dlaczego nie omawiam stanu pacjentów przez telefon?
Po pierwsze przez telefon nie jestem w stanie zweryfikować tożsamości rozmówcy a więc zabezpieczyć praw pacjenta wynikających z RODO. Po drugie nie jestem w stanie miarodajnie ocenić stanu psychicznego pacjenta, zwłaszcza w sytuacji pogorszenia i zlecić adekwatnego leczenia.. Pacjenci lub ich rodziny są zawsze informowani, że w razie występowania niepokojących objawów powinni się zgłosić na osobistą wizytę jak najszybciej.
Wyjątkiem są teleporady, ale wtedy umawiam się z pacjentem na taką formę konsultacji, to ja wykonuję połączenie na wskazany przez niego numer. Pacjent jest informowany, że w razie wystąpienia trudności terapeutycznych, wskazana jest konsultacja w gabinecie.
REGULAMIN:
1. Zakres świadczonych usług
- W Gabinecie świadczone są usługi w zakresie specjalistycznych wizyt lekarskich.
- Jestem lekarzem specjalistą psychiatrii dorosłych.
- Przyjmuję dorosłych oraz młodzież od 15 roku życia.
- Nie ma możliwości zapisu na psychoterapię.
2. Umawianie wizyty lekarskiej
- Umówienie terminu wizyty możliwe jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 9.00-18.00 oraz w piątki w godzinach 08:00-13:00 poprzez kontakt telefoniczny z Rejestracją
- W celu umówienia wizyty konieczne jest podanie swojego imienia, nazwiska oraz numeru telefonu.
- Po umówieniu terminu wizyty pacjent otrzymuje potwierdzenie SMS.
- Na 2 dni robocze przed planowaną wizytą wysyłane jest SMS-owe przypomnienie o wizycie.
- Dla utrzymania terminu wizyty konieczne jest jego potwierdzenie przez pacjenta najpóźniej do godziny 13.00 dnia poprzedzającego!
- Proszę o potwierdzenie wizyty poprzez wysłanie SMSa do Rejestracji bądź poprzez kontakt telefoniczny.
3. Odwoływanie wizyt
- W przypadku zaistnienia okoliczności uniemożliwiających odbycie wizyty, prosimy o jak najszybsze jej odwołanie w celu zwolnienia terminu dla innych pacjentów.
- Odwołanie wizyty możliwe jest poprzez kontakt SMS-owy lub telefoniczny z Rejestracją.
- Proszę o odwoływanie wizyt najpóźniej do godziny 13.00 dnia poprzedzającego.
4. Przedpłata za wizytę
- W przypadku nie stawienia się na potwierdzoną wizytę (i nie odwołania jej z wyprzedzeniem) umówienie kolejnego terminu wizyty możliwe jest jedynie na zasadzie przedpłaty w wysokości kosztu wizyty.
- Przedpłatę należy uiścić nie później niż 2 dni robocze przed terminem wizyty poprzez wpłatę na konto bankowe Gabinetu.
- Brak przedpłaty w tym terminie jest równoznaczny z odwołaniem wizyty.
- Przedpłata dotyczy jednego, konkretnego terminu wizyty. W przypadku niestawienia się Pacjenta na tej wizycie, wpłacona kwota przepada. Wyznaczenie następnego terminu wiąże się z uiszczeniem za niego osobnej przedpłaty.
Adresy (3)
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja online • Od 200 zł
Konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta) • 200 zł
Konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta) • 300 zł +2 więcej
Konsultacja psychiatryczna dzieci (kolejna wizyta) (opis) • 250 zł
Konsultacja psychiatryczna dzieci (pierwsza wizyta) (opis) • 400 zł
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychiatrów w pobliżuPacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja online • Od 200 zł
Konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta) • 200 zł
Konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta) • 300 zł +2 więcej
Konsultacja psychiatryczna dzieci (kolejna wizyta) • 250 zł
Konsultacja psychiatryczna dzieci (pierwsza wizyta) • 400 zł
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychiatrów w pobliżuPacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychiatrów w pobliżuUsługi i ceny
Ceny dotyczą wizyt prywatnych.
Konsultacja online
Konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta)
Konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta)
Konsultacja psychiatryczna dzieci (kolejna wizyta)
Konsultacja psychiatryczna dzieci (pierwsza wizyta)
W jaki sposób ustalane są ceny?
114 opinii pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
W.
W gabinecie panuje naprawdę przyjemna atmosfera, pani Ania jest bardzo wyrozumiała i cierpliwa. Dzięki jej zaangażowaniu udało się znaleźć w końcu na czym polega mój problem. Fachowe podejście, które jest niezwykle ważne, ponieważ akurat w tej dziedzinie zły lekarz może wyrządzić komuś niesamowitą krzywdę. Bardzo polecam każdemu kto się zastanawia nad wyborem psychiatry :)
Patrycja
Cudowna osóbka świetne podejście do pacjenta i rodziców polecam z całego serca
K.G
Jestem dopiero po pierwszej wizycie, ale Pani Ania jest bardzo przyjazną osobą. W gabinecie czułam się bardzo komfortowo, mimo że się lekko stresowałam - na pewno będę kontynuować leczenie u Pani Ani ;) Wszystko dokładnie wytłumaczone, zdecydowanie polecam!
Agnieszka
Bardzo jestem zadowolona z wizyty ,bardzo miła obsługa polecam z całego serca bo warto,ja jeszcze napewno wruce do tego gabinetu.
KM
Wizyta na wysokim poziomie, przyjemna atmosfera, polecam
A.M.
Pani Doktor bardzo miła i rzeczowa, badanie zostało przeprowadzone bardzo dokładnie i wieloaspektowo, wywiad przeprowadzono z pełnym wyjaśnieniem bez pośpiechu i z pełnym poszanowaniem pacjenta. Jestem bardzo zadowolony z wizyty.
Dorota
Polecam,moja pierwsza wizyta przebiegła bardzo dobrze,mam ogromną nadzieję na poprawę,będę kontynuowała leczenie tylko u Pani doktor, wdzięczna Dorota
M.M
Pani doktor bardzo miła ,wyjaśnia wszystko szczególowo.Czulam się jakbym rozmawiała z koleżanką.Napewno wrócę mniej zdenerwowana na kolejną wizytę.
Kacper
Bardzo sympatyczna pani doktor zrobiła wrażenie warto tam przyjechać
Czesław
Szybka, trafna diagnoza, pełen profesjonalizm, Pani doktor bardzo empatyczna. Polecam
Najczęściej zadawane pytania
-
Jaki jest zakres porad oferowanych przez Anna Sara-Nowak?Anna Sara-Nowak to psychiatra. Na podstawie swojego doświadczenia i wykształcenia Anna Sara-Nowak oferuje usługi takie jak: konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta), konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta), konsultacja psychiatryczna dzieci (kolejna wizyta), konsultacja psychiatryczna dzieci (pierwsza wizyta), konsultacja online.
-
Gdzie Anna Sara-Nowak ma swój gabinet?Anna Sara-Nowak przyjmuje pod adresem:
- Floris 8/3 Bochnia
- Niepołomice
- Żegocina 246 Żegocina
-
Czy Anna Sara-Nowak przyjmuje online, bez konieczności pojawiania się w placówce?Nie, w tym momencie Anna Sara-Nowak nie oferuje konsultacji online.
-
Jak Anna Sara-Nowak akceptuje płatności po wizycie?Metody płatności, które akceptuje Anna Sara-Nowak to: Gotówka, Karta płatnicza, Przelew na konto.
-
W jakich językach konsultuje Anna Sara-Nowak?Języki, których używa Anna Sara-Nowak to angielski.
-
Jak Anna Sara-Nowak umawia wizyty?Pod tym adresem Anna Sara-Nowak nie podaje swojej dostępności. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, aby poznać dostępne terminy.
-
W jakich godzinach przyjmuje Anna Sara-Nowak?Anna Sara-Nowak udziela informacji o dostępności przy bezpośrednim kontakcie.
-
Anna Sara-Nowak: co mówią pacjenci?114 osób dodało swoją opinię. Anna Sara-Nowak ma średnią ocen 5 (na 5 gwiazdek).
-
Jakie ubezpieczenia akceptuje Anna Sara-Nowak?Anna Sara-Nowak nie przyjmuje w ramach ubezpieczenia, tylko w ramach płatnych wizyt prywatnych. W razie wątpliwości zalecamy kontakt ze specjalistą.