Adresy (7)
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych dietetyków w pobliżuPacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych dietetyków w pobliżuPacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych dietetyków w pobliżuKamieniec Ząbkowicki, Kamieniec Ząbkowicki
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych dietetyków w pobliżuPacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych dietetyków w pobliżuŁAGIEWNIKI, Łagiewniki
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych dietetyków w pobliżuŚWIEBODZICE, Świebodzice
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych dietetyków w pobliżuCennik
Brak informacji o usługach i cenach
Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.
Moje doświadczenie
Wizyty w miejscu zamieszkania klienta, bez czekania w kolejce.
Koszt 1 wizyty 60 zł
2 wizyty + 2 tygodniowa dieta 120 zł
Bardzo dobry dietetyk kliniczny i psychodietetyk.
Kontakt: brak danych
W trakcie pierwszej wizyty dietetyk wykonuje:
- badanie analizatorem ( % zawartość kości, tkanki tłuszczowej, mięśni, wiek metaboliczny, rodzaj otyłości itp.)
- wywiad i diagnostyke problemu
- analiza sposobu żywienia, wskazanie na potencjalne niedobory składników odżywczych
- zalecenia żywieniowe uwzględniające wiele czynników tj. choroby, leki, wiek, wysiłek fizyczny, rodzaj aktywność , upodobania.
- na życzenie pacjenta testy w kierunku alergii pokarmowych Food Detective
- na życzenie pacjenta testy genetyczne iGENESIS, w kierunku celiaki itp.
Dietetyk ten pracuję z pacjentami z nadwagą, otyłością, nadciśnieniem tętniczym, miażdżycą, cukrzycą, celiakią, nietolerancjami ( laktozy, fruktozy), po hospitalizacji, SIBO, ZJN, alergiami pokarmowymi itp.
Prowadzi również zalecenia dotyczące żywienia i suplementacji przy zaburzeniach nastroju, depresji, jako terapie wspomagająca farmakoterapię, ale też stosuję wiedzę psychologiczną przy każdej dietoterapii.
2 opinie pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
Pacjent
Ciepła, wyrozumiała i z miłym nastawieniem do pacjenta osoba, ale przede wszystkim profesjonalna, z dużą wiedzą o kobietach z problemami z PCO. Zaleciła mi zrobienie badania tarczycy, potem insuliny i gdyby nie to nie wiedziałabym, że choruję na insulinooporność. Do tego PCO - z wagą walczyłam od wielu lat, wszyscy mówili, że dużo jem i dlatego tyję. Leczę się, stosuję zalecenia i schudłam już 9 kg. Warto było
Monika K.
Pani Dagmara bardzo szczegółowo przeprowadza wywiad, potem dobrze pamięta wszystkie detale. MA bardzo wyrozumiałe podejście, wszystko dokładnie tłumaczy, pierwsza wizyta trwa bardzo długo.Daje wskazówki dotyczące diety, zapotrzebowania na witaminy, wspomaga odchudzanie i terapie ziołami. Efekty są jak najbardziej widoczne, w wyglądzie i samopoczuciu
Odpowiedzi na pytania
4 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Dzień dobry,
Ostatnio robiłam badanie pod kątem nietolerancji pokarmowej, dokładniej mówiąc chodzi o gluten. Badane miałam p/p endomysium IgG i IgA - wynik wyszedł ujemny. Chciałabym zapytać czy to znaczy ze nie mam tylko celiakii jako choroby autoimmunologicznej czy również nietolerancji pokarmowej? A jesli nie, to jakie badanie wykonać pod kątem nietolerancji glutenu? (Panel pokarmowy na alergie miałam również robiony - wynik ujemny).
Pozdrawiam
W diagnostyce celiaki wykonuję się badania autoprzeciwciał przeciwendomyzjalnych i przeciwko transglutaminazie tkankowej w klasie IgA. U pacjentów z niedoborem IgA należy oznaczać przeciwciała w klasie IgG – przeciwko transglutaminazie tkankowej 2 lub przeciwko deamidowanym peptydom gliadyny. Pomocne są badania genetyczne HLADQ2/ DQ8 i w razie wskazań biopsja jelita cienkiego. Bardzo ważne jest, aby nie odstawiać glutenu przed badaniami krwibo wynik będzie fąłszywie ujemny.
Celiakia to choroba autoimmuologiczna, istnieje również nieceliakalna nadwrażliwość na gluten i ma charakter nieautoimmonologiczny i niealergiczny, nie ma zaniku kosmyków, ale tutaj ten temat wciąż jest zgłębiany przez naukowców.
Poza tym gluten może mieć działanie podobne do lektyn pokarmowych, powodować niekorzystne reakcje organizmu i nie istenieją w tej chwili metody diagnostyczne , które bylby w stanie to zweryfikować ( przy czym gluten nie jest wcale najczęstszą przyczyną). Dlatego ważna jest samoobserwacja, tzw. ślepe próby,ale na początku zawsze warto wykluczyć celiakie
Ważę 114 kg przy 1,70 wzrostu. Przytyłam w ciąży 50 kg.
Po porodzie schudłam kilka kg, ale na krótko bo co zrzucę od razu wraca. Korzystałam z diet pudełkowych, które dawały efekt jedynie w pierwszych 2 tyg stosowania a potem waga nagle rosła. Takie diety miałam 3, 60-cio dniowe każda. Nie mogę ćwiczyć ponieważ jeszcze przed zajściem w ciąże pękły mi 2 kręgi i co jakiś czas wypadają mi dyski, mam też popękane rzepki w obu kolanach co też utrudnia ćwiczenia. Ortopeda mnie zbywa mówiąc, że zajmie się mną gdy schudnę na diecie, ale zabrania ćwiczyć. Dietetycy u których bywałam mówią, że bez ćwiczeń żadna dieta nie pomoże. A ja mam półtorarocznego małego diabła w domu. Non stop jestem w ruchu, młody mało sypia chodzi od 7 miesiąca życia, a ja za nim. Czasem nie mam nawet kiedy usiąść żeby coś przegryźć. JESTEM JUŻ BARDZO ZMĘCZONA.
Dodam, że w ciąży byłam pod opieką endokrynologa z podejrzeniem haszimoto, w rodzinie ze strony mamy ma to mama, jej siostry i babcia, ale u mnie wyniki nic nie wykazały.
Dlatego proszę o pomoc. Do jakiego specjalisty powinnam się udać. Jakie badania powinnam wykonać żeby nie iść z pustymi rękami.
Ćwiczenia zawsze wspomagają proces odchudzania Budują mięśniem, a one potrzebują kcl,spoczynkowa przemiana materii wzrasta. Jednak ćwiczenia to element wspomagający, a nie główny redukcji masy ciała. Można tracić kg stosując tylko dietę. W Pani przypadku warto pomyśleć o rozszerzeniu pakietu badań w celach diagnostycznych.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.