Moje doświadczenie

Studia ukończyłem na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, a przygodę z kardiologią rozpocząłem w Klinice Chorób Serca i Naczyń Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Następnie pracowałem w szpitalach na Śląsku i w Małopolsce. Mam doświadczenie w pracy na Pododdziale Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego oraz Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Asocjacji Echokardiografii, Wad Zastawkowych Serca, Niewydolności Serca oraz Kardiologii Nuklearnej. Jestem autorem publikacji naukowych oraz rozdziału książki dotyczącej chorób rzadkich wydanej nakładem wydawnictwa Medycyna Praktyczna.
więcej

Adresy (2)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja online


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

Medicovent
Świętokrzyska 21, Kęty

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Ubezpieczenia akceptowane pod tym adresem

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Signal Iduna

PZU Pomoc + 8 więcej


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych kardiologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja kardiologiczna


Konsultacja online

Pozostałe usługi


Świętokrzyska 21, Kęty

Medicovent

Płatne dodatkowo do wizyty podsumowującej badanie.



Świętokrzyska 21, Kęty

Medicovent

Płatne dodatkowo do wizyty podsumowującej badanie.

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

2 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
P
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Mam już 63 lata. To zaledwie pierwsza wizyta u Pana doktora, w celu uzyskania zaświadczenia o braku przeciwwskazań kardiologicznych do premedykacji przedoperacyjnej.
Ale to "papierek" - zaś nasza rozmowa była rzeczowa, Pan doktor w bardzo czytelny i zrozumiały sposób zwrócił moją uwagę na powiązania kondycji serca z innymi organami, m.in. tarczycą i zmotywował do systematycznej kontroli w konkretnych obszarach. A wszystko to z dużą dozą empatii. Dziękuję :)

Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Bardzo miły i fachowy lekarz, na miejscu miałam zdobione EKG i Echo (PZU zdrowie Kraków) polecam

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Szanowni Państwo,
mojemu mężowi (34 lata) dwa razy zdarzyła się utrata całkowita przytomności. Dzieje się tak po tym jak wstaje z łóżka po krótkiej drzemce. Najczęściej tego samego dnia pił alkohol. Podobną przypadłość miał w dzieciństwie. Wtedy był diagnozowany pod kątem chorób serca, jednak niczego nie ustalono. Jest to bardzo niebezpieczne, bo upadki kończą się mocnym poobijaniem. Pierwszego omdlenia w ogóle nie pamiętał. Zdarzyło się to dwa razy na przestrzeni ostatniego półtorej miesiąca. Chcemy iść z tym do lekarza, ale nie wiemy od czego zacząć. Kardiolog? Neurolog? Czy przed wizytą zrobić jakieś badania krwi? Proszę o wskazówki.

Dobry wieczór. Trudno jednoznacznie ocenić przyczynę bez badania pacjenta. Spożycie alkoholu może sugerować zaburzenia elektrolitowe lub hipotonię, czyli spadek ciśnienia krwi— jest to częsta przyczyna zaburzeń rytmu oraz nawet omdleń u pacjentów nadużywających alkoholu. Jednak takie problemy zdarzały się w dzieciństwie. Z uwagi na wiek wykluczyłbym raczej nabyte patologie naczyń dogłowowych, chociaż nie można wykluczyć tzw. zespołu podkradania związanego ze zmianami pourazowymi (czy mąż np. miał złamany obojczyk?) - jest to jednak mało prawdopodobne. Kolejną potencjalną przyczyną mogą być choroby tarczycy, które mogą mieć wpływ na wystąpienie tzw. hipotonii ortostatycznej (plus właśnie wspomniany alkohol) oraz zaburzeń rytmu. Kolejna możliwość to wada rozwojowa przegrody serca, występująca u ok. 25-30% populacji, a u niewielkiej powodująca m.in. omdlenia, ale czasami także udary. Reasumując, jest wiele możliwości takiego stanu rzeczy. Zacząłbym od badania echokardiograficznego, USG tętnic szyjnych oraz holtera EKG. Niewątpliwie diagnostyka powinna się odbywać w ścisłej współpracy na linii kardiolog-neurolog. Pozdrawiam.

lek. Dawid Kudliński

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania