prof. dr hab. n. med.
Filip Rybakowski
Psychiatra,
Psychiatra dziecięcy
więcej
Poznań 2 adresy
Nr PWZ: 3737438
29 opiniiAdresy (2)
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta) • 150 zł
Konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta) • 170 zł +1 więcej
Zwykła wizyta
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychiatrów w pobliżuKazimierza Wielkiego 5 lok. U5 (Centrum), Stare Miasto, Poznań
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychiatrów w pobliżuUsługi i ceny
Ceny dotyczą wizyt prywatnych.
Popularne usługi
Konsultacja psychiatryczna
Limanowskiego 15A, Poznań
Gabinety lekarskie
Kazimierza Wielkiego 5 lok. U5 (Centrum), Poznań
PsychoMedic.pl Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna Poznań (ul. Kazimierza Wielkiego 5)
Konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta)
Limanowskiego 15A, Poznań
150 zł
Gabinety lekarskie
Konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta)
Limanowskiego 15A, Poznań
170 zł
Gabinety lekarskie
Pozostałe usługi
Zwykła wizyta
Limanowskiego 15A, Poznań
Gabinety lekarskie
Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.
Moje doświadczenie
Filip Rybakowski ukończył Uniwersytet Medyczny w Poznaniu w roku 1997. Cztery lata później uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, a rozprawę habilitacyjną dotyczącą cech temperamentu i czynników genetycznych w jadłowstręcie psychicznym obronił w roku 2008. Specjalizację w zakresie psychiatrii zdobył w roku 2004, a tytuł specjalisty w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży uzyskał 3 lata później. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji dotyczących etiopatogenezy i farmakoterapii zaburzeń psychicznych, głównie tych występujących u osób młodych. Od roku 2010 kieruje Kliniką Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, a od 2011 Katedrą Psychologii Klinicznej SWPS w Poznaniu. Tytuł naukowy profesora uzyskał w 2016r. Tłumaczył na język polski literaturę piękną oraz książki popularnonaukowe, m.in.: "Świat nawiedzany przez demony", "American mania - ciągle więcej, ale nigdy dość"; oraz "Niespokojny umysł". Czas wolny dzieli pomiędzy rodzinę i aktywność fizyczną – biegi długodystansowe i triathlon.
29 opinii pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
WG
Pan Doktor był drugim psychiatrą do jakiego trafiłam. Pierwszy zajął się leczeniem u mnie depresji i stanów lękowych, jednak czułam, że cały czas głębszy problem siedzi nietknięty i sceptycznie podchodzi się do zmian w leczeniu.
Za poleceniem trafiłam do Pana Doktora, który w moim odczuciu nie zbagatelizował niczego co przedstawiłam z mojej historii życia (w tym w dzieciństwie śmierć jednego z rodziców). Po 0,5 roku leczenia powiedziałabym, że jestem zaskoczona, jak bardzo wróciłam do sił.
Jest gotowy zarówno do słuchania pacjenta, jego uwag, czy sugestii, ale jeśli potrzeba, to również jego najbliższych. Zmienia leki jeśli nie widać poprawy i odpowiada na przedstawiane wątpliwości.
W odniesieniu do innych komentarzy, dotyczących braku empatii bym się nie zgodziła. Jest raczej mocno oszczędny w słowach, ale pozawerbalne komunikaty moim zdaniem pokazują, że nie jest obojętny wobec sytuacji pacjenta.
Efektywność leczenia i podejście do pacjenta określiła bym jako profesjonalne.
ZS
Wizyty u psychiatry nigdy nie są łatwe, ale dzięki opanowaniu i wyrozumiałości Pana Doktora miałam czas by oswoić się z sytuacją. Wywiad zawsze przeprowadzany jest dokładnie, leki zostały dobrane skutecznie, a wszystkie odpowiedzi na moje pytania są jasne i przekazywane spokojnie. Polecam szczególnie osobom czującym się niepewnie w takich sytuacjach.
Adrian
Polecam pana profesora jest lekarzem Kompetentnym zawsze trzeba samemu być na wizycie żeby ocenić czy pomoże leczenie zaproponowane ja uważam że pan profesor zasługuje na dobrą opinię
GT
Pan profesor jest moim lekarzem od 20lat, opiekuje się moją osobą od samego początku dolegliwości. Zawsze mogę liczyć na szybki kontakt. Wizyty przebiegają w przyjaznej i miłej atmosferze. Zawsze uzyskuje odpowiedź na nurtujące mnie pytania i wątpliwości. Polecam wszystkim tego lekarza.
It
Lekarz nie potrafi nawiązać kontaktu z pacjentem, nie wykazuje empatii. Bardziej zaangażowany w stworzenie notatki w laptopie niż rozmowę z pacjentem. Limit 20 minut na wizytę jest bardzo rygorystycznie przestrzegany, niezależnie od przebiegu konsultacji. Po kilku spotkaniach nie jest w stanie postawić diagnozy i zaproponować dalszych procedur leczenia. Odmawia wydania pisemnej opinii o pacjencie, co utrudnia leczenie u innych specjalistów. Stosuje ograniczony zestaw leków.
Podsumowując. Szkoda czasu i pieniędzy. Lepiej poszukać specjalisty z powołaniem i ludzką wrażliwością. Odradzam.
prof. dr hab. n. med. Filip Rybakowski
Szanowna/y IT
Od ponad 20 lat przyjmuję kilkudziesięciu pacjentów tygodniowo. Ogromna większość osób leczonych przeze mnie jest zadowolonych, jednak kilka razy zarzucano mi brak empatii. Najczęściej wówczas, gdy wskazuję pacjentowi, że jego zachowanie może mieć charakter demonstracyjny i manipulacyjny. W takich sytuacjach próbuję wyjaśnić pacjentowi inne, możliwe powody jego dolegliwości. Niestety, w niektórych przypadkach pacjent jest przekonany o własnej racji i w żadnym razie nie jest w stanie choćby rozważyć sugestii lekarskich. Co więcej, niekiedy pacjent reaguje agresją i próbą całkowitego zdyskredytowania wiedzy i kompetencji specjalisty. Przykładem tego jest dalsza część wypowiedzi IT. Zarzuty dotyczą niemal wszystkiego, m.in. używania laptopa, limitu 20 minut na konsultację, braku umiejętności postawienia diagnozy i zaproponowania leczenia, odmowy pisemnej opinii, a także ograniczonego zestawu leków. Dalej IT pisze o poszukiwaniu osoby z ludzką wrażliwością, sugerując u mnie brak ludzkich cech. Jednocześnie IT popada w sprzeczność mówiąc, że nie jestem w stanie „postawić diagnozy i zaproponować dalszych procedur leczenia” i jednocześnie „stosuje ograniczony zestaw leków” – jeśli nie jestem w stanie postawić diagnozy i zaproponować leczenia to jak mogę stosować ograniczony zestaw leków?
Podsumowując. Zapraszam do siebie wszystkich pacjentów chcących poprawić stan swojego zdrowia psychicznego. Uprzedzam jednak, że nie zawsze będę zgadzał się z diagnozą, którą pacjent sam sobie stawia, ani z leczeniem, o którym usłyszał od znajomego lub przeczytał w internecie. Lekarskie powołanie i ludzka wrażliwość mają niewiele wspólnego z uleganiem manipulacjom i realizowaniem wszystkich żądań pacjenta.
K.
Przepisuje leki starej generacji. Przy umiarkowanej depresji przepisał mi jako jeden z leków xxx. Poszłam do innego psychiatry bo nie chciałam tego brac. Nie wiem jak u innych pacjentów, mi zostały przez Pana Rybakowskiego dobrane bardzo silne leki starej generacji.
KP
Doktor powiedział, że nie warto ze mną rozmawiać. Rozmawiał z moimi rodzicami, na moje pytania odpowiadając krótko bez możliwości dogadania się. Byłam wypraszana z gabinetu, żeby rodzice mogli swoje wersje przedstawiać w dowolny sposób. Moi rodzice mieli cel taki, żeby udowodnić mi, że jestem chora. Lekarz się na to zgadzał i uważał za słuszne. W konsekwencji zostałam uznana za osobę chorą, tylko dlatego, że w zeszłym roku przez pewien czas byłam w stanie zbyt dużego stresu i nie spałam. Lekarz uznał, że powinnam brać leki jeszcze 2 lata, a potem pomyślimy czy można je odstawić. Nie biorę leków od roku i czuję się normalnie, jak 5/10 lat temu. Gdy brałam leki nie czułam normalnych emocji, żadne myśli do mnie nie przychodziły, czego nie da się wytrzymać.
3 lata temu zaczęłam być chora na depresję, półtora roku temu dostawałam leki na chorobę dwubiegunową, z nudów chcąc się zabić, przestałam brać i trafiliśmy do prof. Rybakowskiego. Jak wyżej wspomniano, stwierdził, że skoro już kiedyś brałam leki, to na pewno muszę dalej jakieś brać. Zostały mi przepisane stabilizatory nastroju.
MB
Problem z depresja, samookaleczaniem, próbami samobójczymi... co na to Pan doktor- zwykłe "aha". Nie rozwinął tematu, nie porozmawiał... Jak dla mnie zero empatii, zero podejścia, zero chęci pomocy. Czas spotkania był zdecydowanie za krótki. Wniosek - weszło się z niewiedzą, co dalej i tak również się wyszło. Problem jest, a Pan doktor nawet nie spróbował pokierowacć gdzie indziej, gdzieś dalej, co robić w tej sytuacji. Nie polecam. Szkoda tracić czas i przede wszystkim pieniądze...
Studentka
Zachęcona pozytywnymi opiniami przyjechałam z bardzo daleka na wizytę w sobotę, poczekalnia zapełniona, wizyta trwała ok 20 min. Czułam presję czasu podczas wywiadu, profesor utwierdził mnie w podejrzeniach - CHAD. Istotnym jest że pojawiłam się w gabinecie w epizodzie silnej depresji (kompletna rozsypka, czarnowidztwo, myśli samobójcze i brak perspektyw na lepsze jutro). Mimo obszernych wyjaśnień dotyczących konieczności brania leków do końca życia zlecił mi przyjmowanie jedynie stabilizatorów nastroju co w efekcie spowodowało dalsze męczarnie przez kilka kolejnych tygodni. Świadomość, że nikt nie jest w stanie mi pomóc finalnie skończyła się próbą samobójczą. Dopiero po całym zajściu trafiłam do lekarza który szybko reaguje na zmiany nastroju dostosowując odpowiednio farmakoterapie. Od razu też zachęcił do psychoterapii aby połączyć te 2 obszary co pozwala mi normalnie funkcjonować.
Nie ujmując przeogromnej wiedzy tego lekarza, myślałam że specjalizuje się w zaburzeniach dwubiegunowych u mnie niestety pozostał niesmak i zdecydowanie za duże oczekiwania w stosunku do udzielonej pomocy
Joanna Bączkowska
prof. dr hab. n. med. Filip Rybakowski leczył mnie jakiś czas temu w swoim gabinecie w Warszawie dziś niestety już nie. Generalnie odbierałam go jako człowieka otwartego na problemy pacjenta niezwykle gorliwego i pracowitego człowieka. Czego zabrakło mi w wizytach u niego chyba tylko czasu. Profesor zadawał 3 pytania ale były one chyba najistotniejsze w procesie leczenia depresji i stanów lękowych które u mnie wystąpiły już od gimnazjum.Dziś leczy mnie kto inny jestem jednak umiarkowanie zadowolona z nowego lekarza . Prawda jest taka że nie każdy morze być takim profesorem.
Najczęściej zadawane pytania
-
Jaki jest zakres porad oferowanych przez Filip Rybakowski?Filip Rybakowski to psychiatra, psychiatra dziecięcy. Na podstawie swojego doświadczenia i wykształcenia Filip Rybakowski oferuje usługi takie jak: Zwykła wizyta, konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta), konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta), konsultacja psychiatryczna.
-
Gdzie Filip Rybakowski ma swój gabinet?Filip Rybakowski przyjmuje pod adresem:
- Limanowskiego 15A Poznań
- Kazimierza Wielkiego 5 lok. U5 (Centrum) Poznań
-
Czy Filip Rybakowski przyjmuje online, bez konieczności pojawiania się w placówce?Nie, w tym momencie Filip Rybakowski nie oferuje konsultacji online.
-
Jak Filip Rybakowski akceptuje płatności po wizycie?Metody płatności, które akceptuje Filip Rybakowski to: Gotówka, Karta płatnicza, Przelew na konto, Blik, Revolut.
-
Jak Filip Rybakowski umawia wizyty?Pod tym adresem Filip Rybakowski nie podaje swojej dostępności. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, aby poznać dostępne terminy.
-
W jakich godzinach przyjmuje Filip Rybakowski?Filip Rybakowski udziela informacji o dostępności przy bezpośrednim kontakcie.
-
Filip Rybakowski: co mówią pacjenci?29 osób dodało swoją opinię. Filip Rybakowski ma średnią ocen 3.5 (na 5 gwiazdek).
-
Jakie ubezpieczenia akceptuje Filip Rybakowski?Filip Rybakowski nie przyjmuje w ramach ubezpieczenia, tylko w ramach płatnych wizyt prywatnych. W razie wątpliwości zalecamy kontakt ze specjalistą.