Moje doświadczenie

Adres

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych dietetyków w pobliżu

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Katarzyna Sokolska? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Muszę jeszcze coś dopytać o wodę. Producent wód filtrowanych napisał mi że pierwiastki lepiej spożywać z pożywienia niż z wody. Może miał rację gdy spytałem innego producenta tj wód mineralnych ile bym musiał wypić jego butelek bym miał dzienne zapotrzebowanie wapnia to powiedział że 8 co przecież jest niemożliwe. Ale jeśli chodzi o wodę z kranu czy jest ona w stanie zaspokoić dzienną ilość pierwiastków nie tylko wapnia?Wydaję mi się że nie i że większe ilości pierwiastków są w pożywieniu.Poza tym słyszałem że wapń ma gorszą przyswajalność po 30 roku życia czy dotyczy to jednak tylko wapnia czy wszystkich pierwiastków? I ostatnie pytanie jak można ustosunkować się do takiego twierdzenia producentów wód filtrowanych że należy pić i filtrować wodę bo w wodzie z kranu mogą się znajdować resztki leków?

Woda w kranie jest wodą mineralną gdyż zawiera dużo związków mineralnych. Zależy od regionu Polski ta woda w każdym mieście ma inne zawartości składników aczkolwiek są one mniej więcej na poziomie wody mineralnej średniozmineralizowanej. Zatem trzeba wypić sporo szklanek żeby pokryć dzienne zapotrzebowanie.
Z wiekiem wzrasta zapotrzebowanie na składniki mineralne spowodowane mniejszym przyswajaniem natomiast w przypadku wapnia dzieje się to po 50 roku życia u kobiet co jest zwiazane z menopauzą natomiast u mężczyzn po 65 roku życia co związane jest z mniejszą wchłanialnością tego pierwastka. Żeby dobrze i efektywnie wchłaniać wapń należy pamiętać o odpowiedniej ilości witaminy D.
W wodzie z kranu nie ma zadnych resztek leków. Woda jest nadzorowana i zdatna do spozycia. Najlepiej spożywana na surowo nie jest pozbawiona składników mineralnych. Każde gotowanie wody pozbawia ją wartości tak samo jak jej filtrowanie.

mgr Katarzyna Sokolska

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania