Adres

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych gastrologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja gastrologiczna

Pozostałe usługi


Jana Pawła Ii 8, Zamość

Okulistyka Zacisze Spółka Z O.O.



Jana Pawła Ii 8, Zamość

Okulistyka Zacisze Spółka Z O.O.

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Moje doświadczenie

Jestem lekarzem z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Prowadzę pacjentów z chorobami przewodu pokarmowego w oparciu o najnowsze wytyczne i zalecenia polskich i europejskich towarzystw naukowych. Swoją wiedzę stale poszerzam na spotkaniach i konferencjach naukowych. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, stawiając rozpoznanie w oparciu o całościowy obraz kliniczny. W trakcie praktyki zawodowej odbywałam staże min. w Klinice Gastroenterologii PSK-4 w Lublinie, Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
więcej

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u lek. Katarzyna Wójcik? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

25 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Dzień dobry,
chciałam się dowiedzieć czy badanie gastroskopii jest na NFZ
Pozdrawiam

Tak. Gastroskopia jest dostępna w ramach NFZ. Można wykonać badanie ambulatoryjne. Należy wówczas mieć skierowanie do zakładu endoskopii z poradni, również POZ. Oba podmioty powinny mieć podpisane umowy z NFZ.

lek. Katarzyna Wójcik

Czy to prawda ze przy nadzerce przełyku nalezy powstrzymać sie od wysiłku fizycznego? Do tej pory byłam osoba dosc aktywna, uczęszczałam na zajęcia fitness 2 razy w tygodniu, ostatnio została u mnie zdiagnozowana nadzerka przełyku. Czy to oznacza ze muszę zaprzestać ćwiczeniom?

Zalecenia dotyczące choroby refluksowej przełyku/GERD/ to przede wszystkim zmiana stylu życia. Spożywanie mniejszych objętościowo posiłków oraz prawidłowe przeżuwanie pokarmów.
Zbyt duży posiłek, zwłaszcza tłusty, powoduje zaleganie i nadmierne rozciąganie żołądka. Soki żołądkowe przemieszczają się wówczas ponad pokarm w żołądku i cofają do przełyku, dając nieprzyjemne odczucia. Refluksowi sprzyjają również: leżenie na płasko w krótkim czasie po posiłku oraz intensywne ćwiczenia fizyczne ze skłonami tułowia. Pacjenci z nocnym refluksem powinni unieść wezgłowie łóżka o kilka centymetrów, a kolację spożywać na 4 godziny przed snem. Udowodniono, iż nawet kilkukilogramowa redukcja masy zmniejsza objawy refluksu. Zaprzestanie palenia tytoniu stanowi nieodzowny element terapii.

lek. Katarzyna Wójcik
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania