Moje doświadczenie

Nazywam się Krzysztof Farbotnik. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Obecnie praktykuję swój zawód jako dietetyk w szpitalu klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Swoją wiedzę pogłębiam podczas konferencji naukowych dla dietetyków, szkoleniach i warsztatach.

U podstaw moich zainteresowań zawodowych znajduję się dietetyka kliniczna. Specjalizuje się w leczeniu chorób dietozależnych zarówno wśród osób dorosłych jak i wśród pacjentów pediatrycznych.

Jednym z ważniejszych elementów sukcesu każdej terapii dietetycznej jest odpowiednie nastawienie i odnalezienie motywacji do działania. W związku z tym w codziennej praktyce staram się unikać źle kojarzącego się słowa dieta, wymieniając je na plan żywienia. Jestem zwolennikiem wprowadzania terapii żywieniowej stopniowo, tym bardziej u osób, które potrzebują czasu, aby przyzwyczaić się do nowej codzienności.

Wizyta w gabinecie skupia się na przeprowadzeniu wywiadu medyczno-żywieniowego, szczegółowej analizy składu ciała i edukacji żywieniowej pacjenta. Kolejnym etapem jest ustalenie wspólnych założeń dietoterapii i komponentów wprowadzania ich do codziennego życia. Plany żywieniowe są dostosowane indywidualnie do każdego pacjenta, uwzględniając pracę zawodową, możliwości technologiczne, umiejętności kulinarne oraz budżet i preferencje żywieniowe. Ponadto jestem zawodowym kucharzem, więc planowane przeze mnie dania są szybkie i smaczne.
więcej

Adresy (3)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 3 lat

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych dietetyków w pobliżu
Centrum Medyczne Kamedica

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja dietetyczna online (opis) • 160 zł

Konsultacja dietetyczna online z jadłospisem (opis) • 280 zł

Konsultacja online (opis) • 160 zł


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 3 lat

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych dietetyków w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Pierwsza wizyta (z analizą składu ciała)

160 zł

Wizyta kontrolna

100 zł

Analiza składu ciała


Konsultacja dietetyczna online

160 zł

Konsultacja dietetyczna online z jadłospisem

280 zł

+ 5 usług

W jaki sposób ustalane są ceny?

6 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
K
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Bardzo miło i fachowo. Bardzo mi odpowiada dobrana dieta.

K
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinety Pediatryczne Orzeszkowa pierwsza wizyta (z analizą składu ciała)

Super dietetyk, dieta bardzo smaczna i efektywna. Dzięki panu Krzysztofowi udało mi się schudnąć 15kg w rok. Bardzo polecam!!!

Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Gabinety Pediatryczne Orzeszkowa pierwsza wizyta (z analizą składu ciała)

Konkretnie i rzeczowo. Pan Magister pomaga nam przy wybiórczości pokarmowej syna. Polecamy.

D
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinety Pediatryczne Orzeszkowa pierwsza wizyta (z analizą składu ciała)

Pan Krzysztof jest pasjonatem swojej pracy, to od razu widać. Bardzo szczegółowo i bez pośpiechu zebrał wywiad, dokonał pomiarów, omówił wyniki i wskazał kierunek działania. Czeka mnie długa (i pełnie niełatwa) droga, ale z takim nadzorem czuje że tym razem ukończę ją z sukcesem.

A
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Pan Krzysztof to bardzo dobry specjalista. Wszystko dokładnie tłumaczy. Zrozumiałam czego muszę unikać jeść i jak niektore produkty wpływają na moje zdrowie. Jadłospis jest łatwy do stosowania, a zaproponowane posiłki bardzo smaczne.

P
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Polecam bardzo serdecznie współpracę z P. Krzysztofem. Dobrano mi odpowiednią terapię i dzięki temu zmiany chorobowe się spowolniły, a dodatkowo zrzuciłem parę kilogramów. Proces terapii został mi szczegółowo omówiony, a na każdym etapie trwania terapii w razie wątpliwości i pytań, mogłem skontaktować się z P. Krzysztofem.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Od dłuższego czasu cierpie na uproczywe wzdęcia, mam wrażenie „kamienia w brzuchu”, pomimo wagi w dolnej granicy normy brzuch jest mocno wystający- także na czczo. Jestem bardzo aktywną fizycznie osobą, ale przez problemy z brzuchem często ostatnio rezygnuje z treningów. Przez ostatnie trzy miesiące objawy mocno się nasiliły. Jednego dnia zaparcie, drugiego dnia biegunka, wzdecia, gazy, mdłości. Lekarz rodzinny przepisał leki na jelito drażliwe i na wzdęcia, ale nie dały żadnych rezultatów. Wykonałam badania krwi i usg brzucha, wszystko w granicach normy. Usg ginekologiczne w normie, nie jestem też w ciąży. Zastanowił mnie tylko wynik z badania p/ciała przeciw transglutaminazie tkankowej (anty tGT) - w kl.IgA: 7,56 RU/ml. Czy jest to prawidłowy wynik? Zdecydowałam odstawić produkty z glutenem i różnica jest ogromna - problemy z brzuchem minęły po kilku dniach. Jak interpretować taki wynik? Uznać, że jest wszystko ok tylko mój organizm nie lubi się z glutenem?

Dzień dobry,
wprowadzenie diety bezglutenowej przed postawieniem diagnozy to zły pomysł. Włączenie diety bezglutenowej przed postawieniem diagnozy może wpłynąć na zafałszowanie wyników. Aby postawić w pełni diagnozę w kierunku celiakii, należy wykonać test genetyczny na obecność haplotypów HLA-DQ2 i/lub HLA-DQ8 wraz z testami serologicznymi (anty-tTG w klasie IgA, anty-EmA lub anty-DGP). Testy serologiczne przewyższające normę 10-krotnie oraz pozytywny wynik genetyczny oznacza celiakię (chorobę trzewną). Poza tym lekarz może zlecić wykonanie gastroskopii z biopsją dwunastnicy w celu określenia zaniku kosmków jelitowych. Celiakia wiąże się z przewlekłymi niedoborami, dlatego warto sprawdzić poziom żelaza i witaminy B12 w surowicy. Proszę pamiętać, że oprócz celiakii przyczyną dolegliwości może być również Nieceliakalna nadwrażliwość na gluten (NCGS). Objawy są podobne do IBS, co może wpływać na postawienie diagnozy. Jeśli diagnostyka w kierunku celiakii będzie negatywna, proszę rozważyć wykonanie diagnostyki w kierunku NCGS poprzez tzw. kryteria Salerno i włączenie diety Low-FODMAP.
Pozdrawiam serdecznie.

mgr Krzysztof Farbotnik

Moje pytanie dotyczy stosowania postu pani dr Dąbrowskiej .Wiem , ze nie stosuje się tutaj lekarstw , chociaż Pani dr w swojej ksiazce pisze , żeby brac magnez z witaminą B6 bo mamy magnezu za mało , czy tabletki które biorę na serce bisoratio 5 mg , na arytmię serca tez mam odstawić na ten czas czy po prostu zmniejszyć dawke do pół tabletki ? będę stosowała tą dietę tylko przez dwa tygodnie , to pewno wytrzymam bez tej tabletki też a jak już przechodzi sie do drugiej fazy postu czyli wychodzenia z niego można już stosowac tabletki przepisane przez lekarza czy jeszcze nie ?
dziękuję za odpowiedz .

Dzień dobry,
Dieta dr Dąbrowskiej, to post oczyszczający, który charakteryzuje się przede wszystkim zmniejszeniem podaży białka i tłuszczu. Wartość energetyczna diety wynosi ok. 800 kcal na dobę. Zaznaczę tutaj, że diety poniżej 1200 kcal dla osób dorosłych są dietami niedoborowymi. Oznacza to, że istnieje bardzo duże ryzyko niedoborów zarówno w składniki pokarmowe; białka i tłuszcze, jak i składniki witaminowo-mineralne np. witaminy z grupy B, żelazo, wapń. Jeśli choruje Pani przewlekle, nie należy uczestniczyć w dietach, które mogą stan ten nasilić. Odradzałbym stosowanie tego rodzaju diety, a tym bardziej odradzałbym odstawienie leków. Jeśli jednak bardzo chce Pani spróbować, powinna Pani udać się do swojego lekarza prowadzącego (lekarza pierwszego kontaktu, bądź kardiologa) z zapytaniem czy odstawienie leków na taki okres czasu jest możliwe i czy dieta niedoborowa nie spowoduje pogorszenia się Pani stanu zdrowia. Zaznaczę również, że organizm sam jest wstanie niwelować toksyny z organizmu i tak restrykcyjna dieta nie jest potrzebna. Proszę pamiętać, że niska wartość energetyczna diety może przyczynić się podczas fazy powrotu do poprzednich nawyków żywieniowych do powstania tzw. efektu jojo, co w efekcie może spowodować wręcz wzrost masy ciała do wartości sprzed wprowadzenia diety.
Pozdrawiam

mgr Krzysztof Farbotnik

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania